úterý 27. srpna 2013 | Zlin Press

PŘÍPRAVA: Zlín si zastřílel v Piešťanech, slovenského soka porazil 6:4

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v přípravném utkání na ledě Piešťan 6:4 a před startem extraligy si připsali druhé vítězství. Berani přehráli slovenského soupeře zejména ve druhé třetině, v níž dali pět branek a vedli už 6:0, poté jejich protivník čtyřmi zásahy v řadě snížil. Celý duel odchytal při absenci zraněné brankářské jedničky Luboše Horčičky mladý Libor Kašík. Další přípravný duel odehraje český vicemistr opět za hranicemi, ve čtvrtek nastoupí od 17 hodin ve Skalici.

příprava / úterý 27. 8. 2013 / 18:00
ŠHK 37 Piešťany Piešťany - Berani Zlín Zlín
4:6
(0:1, 2:5, 2:0)
Branky a nahrávky: 30. min Stupka (Holovič, Lušňák), 36. Saliji (Nemec, Melichárek), 54. Ručkay (Holovič), 58. Stupka – 4. Okál (Čech), 23. Čech, 26. Popelka (Okál), 27. Kubiš (Melenovský, Valenta), 28. Köhler z trestného střílení, 30. Melenovský (Ondráček). Rozhodčí: Adamec – Novák, Valo. Vyloučení: 3:3. Využití: bez Diváci: 712. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:6,4:6.

ŠHK 37 Piešťany: Ondrejka – Filip, Drgoň, Brňák, Biro, Cuník, Škadra, Bučka, Hruška – Melichárek, Nemec, Saliji, Románek, Mišura, Ručkay, Stupka, Holovič, Lušňák, Šišovský, Toman, Chylo.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Valenta, Zadražil, Řezníček, Matějíček, Tesařík, Kotvan, Urbanec - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Okál, Popelka, Čech - Ondráček, Melenovský, Kubiš. Trenéři Vlach, J. Jurík, Hrazdira.

Svěřenci trenérů Rostislava Vlacha a Juraje Juríka měli povedený vstup do utkání. Už ve 4. minutě využil přečíslení střelou bez přípravy Zdeněk Okál. Na další zásah čekali Berani do 23. minuty. Kotouč získal Filip Čech a švihem zaskočil domácího brankáře Ondrejku. O necelé tři minuty vedli hosté už o tři branky, když se prosadil junior Popelka.

Do poloviny zápasu hráči PSG skórovali ještě třikrát. Nejprve se prosadil Pavel Kubiš, po něm předvedl při trestném střílení parádu s forhendovým zakončením Bedřich Köhler a skvělou pasáž zakončil v čase 29:18 Marek Melenovský. Vysoké vedení hosty upokojilo natolik, že ještě v 30. minutě domácí snížili díky trefě Stupky. Po chybě Kašíka stále ve druhé třetině snížil Saliji, jehož střela vypadla zlínskému gólmanovi z lapačky do sítě.

Ve třetí dvacetiminutovce mohl navýšit vedení Beranů opět Köhler, ovšem ve velmi dobré pozici mezi kruhy napálil brankáře. Závěr duelu patřil hokejistům Piešťan, kteří díky Ručkayovi a druhé trefě Stupky odvrátili debakl.

Doplňkové samostatné nájezdy: I. série: Stupka nedal, Čech nedal, II. série: Melichárek nedal, Ondráček nedal, III. série: Chylo nedal, Popelka nedal, IV. série: Holovič dal, Melenovský nedal.

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Na naše poměry pro nás dopadlo utkání po střelecké stránce velmi dobře a doufám, že jsme se nevystříleli. Ale je škoda, že když jsme vedli o šest branek, dovolili jsme soupeři snížit až na rozdíl dvou gólů. To by se nemělo stávat, i když šlo o přípravný zápas. Od poloviny zápasu jsme soupeře podcenili, kluci hráli hodně ofenzivně, každý chtěl dát gól a na obranu se tolik nedbalo. Ale jinak jsme podali solidní výkon. Byl to spíš otevřenější hokej, slušně jsme bruslili a zápas měl tempo.“