pátek 28. prosince 2012 | Zlin Press - Roman Ordelt

PSG veze ze Sparty po dramatickém závěru dva body. Zlín vyhrál v Holešovicích popáté v řadě!

Hokejisté PSG Zlín zvítězili v zápase 34. kola Tipsport extraligy na ledě Sparty Praha 2:1 po samostatných nájezdech. Vlachova družina dokonce sahala po třech bodech za výhru v základní hrací době, o kterou přišla pouhých 17 vteřin před třetí sirénou. Berani se ujali vedení v závěru druhé třetiny, když trestné střílení proměnil Bedřich Köhler. O bonusovém bodu rozhodly až nájezdy a přesná trefa Antonína Honejska v první sérii. Výborný výkon podal brankář Jakub Sedláček, který byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Zlínu se na ledě Sparty nebývale daří, neboť v Holešovicích vyhrál již pátý duel v řadě a poosmé za sebou bodoval. Tým PSG hraje v neděli 30. prosince doma od 17 hodin s Jágrovým Kladnem.

34. kolo / pátek 28. 12. 2012 / 18:30
HC Sparta Praha Sparta - Berani Zlín Zlín
1:2sn
(0:0, 0:1,1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 60. min Sekáč - 40. Köhler z trestného střílení, rozhodující samostatný nájezd Honejsek. Rozhodčí: Hribik, Minář - Charvát, Lhotský. Vyloučení: 5:6. Využití: bez. Diváci: 5 388. Střely na branku: 30:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

HC Sparta Praha: Neuvirth - Pilař, Sičák, Milam, Jan Hanzlík, Gřegořek, Philipp, Vallin, Milam - P. Ton, J. Hlinka, Tenkrát - Hovorka, Broš, Sekáč - S. Treille, Přibyl, I. Rachůnek - Jánský, Foster, Bahenský. Trenéři: Jandač a Votruba.

Berani Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Řezníček, Zámorský, Tesařík, Kotvan, Šenkeřík - Balaštík, Leška, Kubiš - Okál, Čajánek, Veselý - Honejsek, Holík, F. Čech - Fořt, Melenovský, Köhler. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

V sestavě PSG nastoupil i nejzkušenější obránce Martin Hamrlík, o jehož startu se rozhodlo až na ranním rozbruslení. Přesto v obranných řadách scházeli zranění Martin Matějíček, Oldřich Horák a Patrik Urbanec, který hraje na světovém šampionátu hokejistů do dvaceti let v ruské Ufě. V první třetina více než pět tisícovek diváků branku nevidělo, přičemž na obou stranách dominovaly obrany. Hned po úvodním vhazování ujížděl na gólmana Sedláčka sparťan Ton, ale bekhendový blafák do úspěšného konce nedotáhl. Domácí měli hhed ve 2. minutě výhodu přesilové hry, když za podražení odešel na trestnou lavici Kotvan. Berani pozorně bránili, za zmínku stojí jen střela Gřegořka od modré čáry. Zlín vyzkoušel pozornost brankáře Pražanů Neuvirtha až v 6. minutě po střele kapitána Čajánka. Domácí měli v úvodní části více ze hry a Vlachova družina pod tlakem faulovala. Zámorský hákoval najíždějícího Sičáka a vyfasoval dvouminutový trest. V přesilovce si vytvořil slibnou šanci Sekáč, ale pálil vysoko nad. Vzápětí měli úvodní přesilovku i Zlínští po prohřešku Vallina, nicméně za pozornost stála pouze střela Hamrlíka od modré čáry. Před závěrem první části měl velkou šanci Ton, ale kotouč mu v rozhodující chvíli sklouzl z hole.

Sparta měla na začátku druhé dvacetiminutovky třetí přesilovou hru. Hlinka poza branky Sedláčka nepřekvapil, domácí sice kombinovali, ale do vážnější šance se nedostali. Zlín svou nedisciplinovaností nabídl Pražanům výhodu další početní výhody. Za katr zamířil Okál, příležitosti Sekáče a Sičáka naštěstí zůstaly bez využití. Berani bez újmy na skóre přežili i čtvrté oslabení. Početní výhoda se vyskytla v polovině utkání i hostům, ale paradoxně zahrozili v oslabení domácí po střele Rachůnka, který mířil nepřesně. Diváci viděli na obou stranách rušné akce, ale oba brankáři drželi čisté konto. Tenkrát ani na druhé straně z brejkové situace Melenovský neuspěli. Ve 35. minutě se dotal do úniku Hovorka, ale forhendový blafák Sedláček vystihl. Oba týmy se trápily v zakončení a bezbrankový stav vydržel až do čtyřicáté minuty. V oslabení se dostal do brejkové situace Kohler, obránce Gřegořek zatáhl záchrannou brzdu a zlínský snajpr nařízené trestné střílení , když propasíroval puk pod Neuvirthovu lapačku. Berani se zaměřili ve druhé části na defenzivu, když se ubránili čtyřem přesilovkám a těsně před druhou sirénou udeřili.

Berani nevyužili na začátku třetí části další početní výhodu, když Neuvirth vyrazil se štěstím ramenem bombu Tesaříka od modré čáry. Paradoxně v oslabení se probil do šance Hlinka, ale zakončení se mu nepovedlo. Zlín odmítl ve 44. minutě zvýšení náskoku, Holík s Honejskem jeli na osamoceného sparťanského hráče, ale Honejsek trestuhodně netrefil prázdnou svatyni a orazítkoval pouze tyčku! Hosté měl.i v těchto chvílích více ze hry, Čech s Okálem se dostali do rychlého přečíslení, ale Neuvirth ukryl střelu Čecha v lapačce. Na druhé straně předváděl skvělé zákroky Sedláček po akcích Hlinky a Broše. V době velkého tlaku domácího týmu se dostal do samostatného úniku Holík, ale sparťanský brankář včas sklapl betony. Sparta více než dvě minuty před koncem sáhla ke hře bez brankáře a sedmnáct vteřin před třetí sirénou srovnala stav! Střelu Sekáče z velkého úhlu nechtěně tečoval za Sedláčkova záda kapitán Čajánek.

V nastaveném čase chyběly na obou stranách šance, a tak o bonusovém bodu rozhodovaly až samostatné nájezdy. Hned první nájezdník Honejsek proměnil, zatímco sparťanský kapitán Broš nedal. Ve druhé sérii vyšli naprádno Kohler a Ton. Pátou výhru Zlína v řadě na Spartě zpečetil úspěšným bekhendem Leška.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Michal Broš – Jakub Sedláček

Josef Jandač (hlavní trenér HC Sparta Praha): "Zápas jsme prohráli neproměňováním vyložených šancí a vyhořeli jsme v přesilovkách. Po čtyřiceti minutách jsme mohli klidně vést 3:0. Byl by klid, ale bohužel jsme nabídli soupeři trestné střílení, které proměnil. Ve třetí třetině jsme hráli již na riziko, z čehož pramenily brejkové příležitosti Zlína. Byli jsme absolutně bezradní a neškodní v koncovce."

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Úvodní dvě třetiny jsme nehráli příliš dobře, ale držel nás výborný výkon gólmana Kuby Sedláčka. Naštěstí jsme proměnili hned naši první šanci, kterou bylo trestné střílení. Ve třetí třetině jsme mohli utkání rozhodnout. Měli jsme na to i příležitosti, když jsme vypracovali tři vyložené šance, ale bohužel je neproměnili. Za to nás soupeř potrestal, když jsme dostali gól v power play Sparty."