neděle 09. prosince 2012 | Zlin Press - Roman Ordelt

Paráda! Hokejisté Zlína porazili doma i Litvínov, hattrickem se zaskvěl Honejsek

Šest bodů ze dvou víkendových zápasů na domácím ledě získali hokejisté PSG Zlín. Vlachova družina porazila v utkání 30. kola Tipsport extraligy Vervu Litvínov 5:1 a připsala si na své konto další tři body za výhru v základní hrací době. Hrdinou večera na ZS Luďka Čajky se stal dvacetiletý útočník Antonín Honejsek, který v zápase zaznamenal svůj druhý hattrick v letošní sezoně. Další góly přidali Bedřich Köhler a Jaroslav Balaštík. Berani opět prokázali, že na Litvínov dovedou zahrát, neboť vyhráli nad Severočechy sedmý zápas v řadě. Z jedenácti posledních zápasů Zlín prohrál s Litvínovem pouze jediný. Tipsport extraliga má nyní devítidenní reprezentační přestávku, poté pokračuje ve středu 19. prosince. Zlín hraje doma derby s Kometou Brno.

30. kolo / neděle 9. 12. 2012 / 17:00
Berani Zlín Zlín - HC VERVA Litvínov Litvínov
5:1
(2:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. min Honejsek (Tesařík, Čajánek), 16. Köhler (Leška, Hamrlík), 27. Honejsek (Veselý, Čajánek), 29. Honejsek (Horák), 60. Balaštík (Okál, Leška) - 14. J. Černý (R. Pšurný). Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Bláha, Kostka. Vyloučení: 8:12. Využití: 2:0. Diváci: 3 586. Střely na branku: 33:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.

Berani Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Horák, Matějíček, Řezníček - Balaštík, Leška, Kubiš - Okál, Čajánek, Veselý - Honejsek, Holík, F. Čech - Šlahař, Melenovský, Köhler. Trenéři Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC VERVA Litvínov: Francouz - Posmyk, Kubát, Zeman, Jareš, Kousalík, Holub, Gula, Brejčák - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Rapáč, J. Černý, R. Pšurný - Baláž, Martin Frolík, Kubinčák. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.

Oba soupeře dělily před utkáním pouhé tři body v tabulce, utkal se třetí Zlín se šestým Litvínovem. Tým PSG měl do utkání doslova raketový start. Hned v první minutě byl za atak vysokou holí do Lešky vyloučen na čtyři minuty litvínovský Posmyk, protože ve tváři elitního centra PSG se objevila krev. Domácí po třiceti vteřinách početní převahy skórovali, o vedoucí branku se postaral Honejsek, který překonal hostujícího brankáře Francouze. Zlínští mohli zužitkovat i druhou část přesilové hry, Francouz po teči Holíka chvíli nevěděl, kde má kotouč. Domácí mohli vedení ještě navýšit, Holub odešel za katr, ale paradoxně v oslabení Brejčák, ale Sedláček se nenechal překvapit. Litvínov měl velkou příležitost při první početní výhodě, velkou šanci Kubáta hasil na brankovišti se štěstím Hamrlík, který mířící kotouč do sítě na poslední chvíli vypíchl. Verva srovnala stav ve 14. minutě po laciné brance, Černý objel branku a poté zasunul puk do sítě vedle Sedláčkova betonu. Berani ještě do první sirény strhli vedení na svou stranu opět zásluhou využité přesilovky, po nahrávce Lešky se trefil po delším půstu opět Köhler. Domácí po druhé brance ožili, velký tlak si vytvořila Holíkova formace, ale Francouz odolal. Rozhodčí poslali v závěru první části domácí přísně do tří a Litvínov měl 72 vteřin výhodu pět na tři. Lukeš netrefil odkrytou bránu a tým PSG se ubránil bez újmy na skóre.

Zlín se ubránil na začátku druhé třetiny čtyřminutovému oslabení při trestu Honejska, hostům se přesilovka vůbec nepovedla. Při signalizovavém trestu předvedl ve 27. minutě parádní akci Honejsek, prosmýkl se mezi hostujícími beky a ukázkově trefil horní roh Francouzovy svatyně. Vlachova družina poté promarnila dvouminutovou přesilovku pět na tři, ale dvě vteřiny po návratu litvínovským hráčůna led zkompletoval hattrick Honejsek. Ve druhé polovině prostřední části si Verva vytvořila slibné šance, ale velké šance spálili Frolík a Hanzl. Berany v těchto chvílích utkání podržel výborný gólman Sedláček. Zlínští uhájili slibný tříbrankový náskok až do druhé sirény.

Třetí třetina přinesla řadu vyloučených na obou stranách. Zápas se z povinnosti už jen dohrával, neboť Severočeši neměli už dostatek sil na zkorigování nepříznivého stavu, které jim brala častá vyloučení. Paradoxem byl nejlepší hráč střetnutí Honejsek, který si připsal vedle tří vstřelených gólů i osm trestných minut. Beranům nešly především přesilovky pět na tři, nicméně utkání dovedli celkem snadno do vítězného konce. Zlínskou radost zpečetil v poslední minutě po rychlém přečíslení svým třináctým gólem v sezoně domácí kanonýr Balaštík. Berani porazili Vervu i potřetí v sezoně, celkem posedmé za sebou. Na ledě Zlína Severočeši naposledy uspěli v sezoně 2009/2010.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Antonín Honejsek – Roman Pšurný.

Nejlepší tři hvězdy utkání podle www.hokej.zlin.cz: Antonín Honejsek, Petr Čajánek, Jakub Sedláček.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "První třetina byla vyrovnaná. Dali jsme úvodní gól, nicméně zbytek úvodní přesilovky jsme prolajdali a poté přišel trest v podobě vyrovnání. Důležité bylo, že jsme přežili čtyř minutové oslabení na začátku druhé třetiny. Poté jsme přidali další góly a nedovolili soupeři snížit, ale naštěstí nás gólman Sedláček podržel. V poslední třetině byla hra rozkouskovaná, měli jsme i štěstí, že soupeř své šance neproměnil. Dali jsme pět gólů a potvrdili tak zlepšenou formu na domácím ledě. Diváci viděli pěkné góly a jsme rádi za další vítězství doma za tři body."

Vladimír Jeřábek (trenér HC Verva Litvínov): "Před zápasem jsme si řekli, že budeme dobře bránit a co nejméně hrát v oslabení. A viděli jste sami, že se nám to nepodařilo. Hned v první minutě jsme šli do čtyřminutového oslabení. Když jsem hráli pět na pět, tak jsme byli rovnocenným soupeřem. Ve druhé třetině jsme měli i za nepříznivého stavu 1:3 nebo 1:4 šance na snížení, ale bohužel zůstaly nevyužity. Opět rozhodly v náš neprospěch přesilovky, které jsou z naší strany velmi žalostné. Soupeř dal góly a zaslouženě vyhrál."