pátek 13. února 2015 | Zlin Press - Roman Ordelt

Paráda! Obhájci titulu porazili i Litvínov a sérii výher prodloužili na šest zápasů

Vítězná jízda mistrovského Zlína pokračovala i v pátek třináctého! Hokejisté PSG Zlín porazili v utkání 46. kola Tipsport extraligy HC Vervu Litvínov 4:2 a vyhráli pošesté v řadě za tři body! Berani se opět přiblížili přímému postupu do vyřazovacích bojů v play off. Dramatický zápas gradoval před více než pěti tisícovkami diváků v samotném závěru. Zlín šel do vedení ve 4. minutě, ale Severočeši srovnali na začátku druhé třetiny rovněž z přesilové hry. Poté Berani skórovali v oslabení a třetí branku přidali ve 47. minutě. Litvínov ještě odpověděl kontaktním gólem, ale na body nedosáhl. Cennou výhru Zlína ve skvělé atmosféře pečetil kapitán Čajánek gólem do prázdné sítě. Litvínov nevyhrál ve Zlíně již dlouhých pět let a prohrál v Baťově městě již desátý zápas v řadě! Branky zaznamenali Petr Holík 2, Dalibor Řezníček a Petr Čajánek. Tým PSG Zlín hraje v neděli 15. února na ledě Sparty.

46. kolo / pátek 13. 2. 2015 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC VERVA Litvínov Litvínov
4:2
(1:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. min Řezníček (Roman Vlach, P. Holík), 35. P. Holík (Kotvan), 47. P. Holík (O. Veselý, Čajánek), 60. Čajánek - 24. Jánský, 54. Hübl (Lukeš, Ručinský) Rozhodčí: Hribik, Úlehla - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 8:4. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 5 146. Střely na branku: 30:36. Zblokované střely: 10:8. Hity: 17:6. Vhazování: 41/75 (55%) - 34/75 (45%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Urbanec, Matějíček, Žižka, Kotvan, Řezníček - Okál, Leška, Kubiš - Jakub Svoboda, Čajánek, O. Veselý - P. Holík, Roman Vlach, Říčka - Ondráček, Köhler. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC VERVA Litvínov: Francouz - Gula, T. Pavelka, Pavlík, Kousalík, Štindl, Chaloupka - Jánský, Hübl, Lukeš - Petružálek, R. Hanzl, Ručinský - Martynek, Gerhát, Trávníček - Majdan, Piroš, Jurčík. Trenéři: Rulík, M. Hořava st.

Fanoušci zlínského hokeje uctili na začátku ukání 25. výročí úmrtí Luďka Čajky, který zemřel po těžkém úrazu při zápase v Košicích. V sektoru na stání vyvěsili obří plachtu s podobiznou hokejisty, po které je pojmenován zimní stadion ve Zlíně a velký nápis nezapomeneme. Obhájci titulu začali bitvu s Litvínovem aktivně, Kubiš po deseti vteřinách netrefil Francouzovu bránu a na konci 2. minuty spálil samostatný nájezd Okál. Severočeši na začátku utkání nestíhali a pod tlakem vyrobil zkušený matador Ručinský faul. Domácí za pouhých 17 vřetin využili přesilovku, když obránce Řezníček před bránou úspěšně tečoval ve 4. minutě střelu Romana Vlacha z pravého úhlu. Zlín poté přečkal bez újmy na skóre dvě oslabení. Hosté byli od poloviny úvodní třetiny lepším týmem, ale pevná zlínská defenziva a výborný Kašík byli velkou překážkou. V 16. minutě nevyzrál na Kašíka zkušený Ručinský, zlínský gólman si poradil i s jeho dorážkou. Na druhé straně předvedl dobrý zákrok i Francouz, který zlikvidoval ránu Matějíčka ood modré i následnou dorážku Kubiše. Těsně před první přestávkou uháněl sám na zlínskou bránu Jánský, naštěstí pro domácí barvy přestřelil.

Zlínští se ubránili na začátku druhé třetiny zbytku přesilovky a poté zahrozila Čajánkova řada. Litvínov vyrovnal ve 24. minutě, když Severočeši potrestali prohřešek domácích, kteří hráli v šesti. Nabídnutou přesilovku využil Jánský, který si poodjel od modré čáry a překonal Kašíka přesnou střelou nad brankářův beton k tyči. Rozhodčí byli na domácí hráče přísnější, za katr odešel opět Marušák. Po Gulově ráně zazvonila ve 27. minutě tyčka. Hosté měli v těchto minutách utkání více ze hry, nicméně Zlín se v oslabení ubránil. Berani šli podruhé do vedení ve 35. minutě dokonce při vlastním oslabení. Předtím se hrálo ve čtyřech a na vedoucím gólu měl velký podíl Kotvan. Místo střely od modré parádně našel najíždějícího Holíka, který střílel do odkryté Francouzovy svatyně. Spoustu nevole v hledišti vyvolalo sporné vyloučení Čajánka. Vlachova parta v závěru druhého dějství svírala hosty při přesilovce, ale Verva se ubránila.

Severočeši nastoupili do třetí třetiny s jasnou snahou srovnat jednogólový náskok domácích. Brankář Kašík opět čaroval, ve 45. minutě vyrazil špičkou betonu gólovou střelu Hübla, vzápětí se objevil před zlínským gólmanem Hanzl, ale pouze obkroužil bránu. Neuspěl opět nejproduktivnější hráč extraligy Hübl a Zlín potřetí udeřil. Ve 47. minutě se trefil podruhé v duelu Holík, tentokrát našel z levého úhlu volné místo u Francouzovy tyčky. Dramatický hokej v závěrečných minutách základní hrací doby gradoval. V 50. minutě docílil Jakub Svoboda gólu, ale pro postavení Köhlera v brankovišti neplatil. Litvínov se dostal zpět do hry opět při využité přesilové hře. Kotvan odpočíval na trestné lavici a jeho držení hole potrestal v 54. minutě Hübl. Kašík předtím pochytal dvě šance, ale na střelu nejepšího hráče Litvínova z úhlu již nestačil. Verva v závěru dala všechny síly do vyrovnání, ael narazila na výborného Kašíka. Ten slibnou příležitoat kapitána Trávníčka efektivně chytil do lapačky. Svěřenci kouče Rulíka si vzali dvě minuty před třetí sirénou oddechový čas a sáhli k power play. Domácí obětavě bránili, střemhlav se vrhali do litvínovských střel a v čase 59:36 minuty definitivně rozhodli o šesté tříbodové výhře v řadě. Jakub Svoboda vybojoval puk a kapitán Čajánek v pádu trefil prázdnou bránu.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Petr Holík – Viktor Hübl.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): „Věděli jsme, že důležité bude množství oslabení, které ubráníme. Byli jsme bojovnější, prokázali jsme větší touhu po vítězství. I proto myslím, že jsme vyhráli po zásluze.“

Radim Rulík (hlavní trenér HC Verva Litvínov): „Nepodali jsme špatný výkon, ale domácí Zlín byl efektivnější v koncovce a proto zvítězil.“