úterý 20. srpna 2013 | Zlin Press - Roman Ordelt

Prohra v Třinci, hokejisté PSG Zlín neuspěli v koncovce a prohráli na ledě Ocelářů 1:6

Hokejisté PSG Zlín prohráli v dalším přípravném zápase před startem extraligy na ledě Třince 1:6. Berani podali jen průměrný výkon, na kterém se mohla projevit i únava z náročného programu předešlých dnů. Zlín sehrál během pěti dnů hned čtyři zápasy! Týmu se na třineckém ledě nedařilo v koncovce, až za stavu 0:6 dal čestný gól Zlína v 52. minutě Ondřej Veselý. Zlínští Berani se představí ve čtvrtek 22. srpna na domácím ledě, od 18 hodin změří síly na ZS Luďka Čajky s celkem Vítkovic.

příprava / úterý 20. 8. 2013 / 17:00
HC Oceláři Třinec Oceláři Třinec - Berani Zlín Zlín
6:1
(3:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. min Gorškov (Adamský), 12. Adamský (Polanský, Hamerlík), 14. Růžička (Marosz), 25. Kindl (Růžička), 39. Hrabal (Rákos), 42. Ostřížek (Matuš, Krejčí) – 52. Veselý (Čajánek). Rozhodčí: Mikula – Bojda, Konvička. Vyloučení: 8:10, navíc Rákos (Třinec) a Kubiš (Zlín) na 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: . Diváci: 1 057. Střely na branku: 32:25. Průběh utkání: 6:0, 6:1.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík – Foltýn, Roth, Hrabal, Kania, Galvas, Krejčí, Lojek, Linhart – Adamský, Polanský, Gorškov – Varaďa, Bonk, Rákos – Rufer, Peterek, Matuš – Ostřížek, Růžička, Marosz – Kindl. Trenéři: Kalous, Marek.

Berani Zlín: Kašík – Marušák, Urbanec, Zámorský, Horák, Tesařík, Valenta, Buchta, Řezníček – Balaštík, Leška, Köhler – Honejsek, Čajánek, Veselý – Okál, Holík, Čech – Ondráček, Melenovský, Kubiš. Trenéři: Vlach, J. Jurík, Hrazdira.

Zlínští hokejisté nastoupili k dalšímu přípravnému zápasu po zúžení kádru v sestavě, která se zřejmě nebude příliš lišit od úvodního extraligového utkání nové sezony. Beranům duel, který byl reprízou loňské semifinálové bitvy, vůbec nevyšel. Svěřencům Rostislava Vlacha nevyšel začátek utkání a po první třetině prohrávali již 0:3. Brankář Kašík lovil v úvodním dějství třikrát kotouč ze své sítě po smolně inkasovaných brankách. Po akci Adamský, Polanský dorážela kotouč do zlínské sítě v 7. minutě nová ruská akvizice v dresu Ocelářů Gorškov, jeho gól nakonec posvětil až videorozhodčí. Ve 12. minutě si srazil kotouč po akci Adamského do vlastní sítě jeden ze zlínských hráčů. Za necelé dvě minuty se trefil domácí junior slavného příjmení Růžička, který se dostal k odraženému puku a přesně vymetl růžek Kašíkovy brány. Berani se neprosadili v koncovce, tutovku Köhlera zneškodnil při přesilové hře skvělý rozklek domácího gólmana Hamerlíka.

Na začátku druhé třetiny opět úřadoval na ledě třinecký útok mladíků, v koncovce se radoval Kindl. Zlín se nadále trápil v zakončení, v polovině utkání nadvakrát nepřekonal Hamerlíka aktivní Kubiš. Oceláři byli nadále při chuti, bombu Peterka zastavila Kašíkova tyč, vyloženou šanci spálil Adamský. Třinec nakonec pátý gól do konce prostřední třetiny přidal, v přesilovce při zbytečném vyloučení Řezníčka se trefil od modré čáry Hrabal.

V úvodu třetího dějství ujel Ostřížek, položil si Kašíka na led a chladnokrevně zavěsil. Čestný úspěch týmu PSG Zlín přišel až v 52. minutě, střelu Veselého tečoval za Hamerlíka jeden z třineckých beků. Závěru duelu poznamenala nervózní atmosféra a řada nedovolených zákroků a šarvátek. Po jedné z nich odešli předčasně pod sprchy Rákos a Kubiš. Třinec vyhrál i pátý zápas v přípravě, zatímco Berani ze šesti odehraných střetnutí vyhráli jen jednou. Oceláři se radovali i v doplňkových samostatných nájezdech, jediným úspěšným nájezdníkem penalt byl Varaďa.

Doplňkové samostatné nájezdy: I. série Polanský nedal, Okál nedal, II. série Ostřížek nedal, Balaštík nedal, III. série Varaďa 1:0, Köhler nedal. V brance Třince odchytal penalty Hrubec.

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Z naší strany to byl utrápený, špatný výkon. Jako bychom neměli štávu, zřejmě se na nás podepsal těžký zápasový program z předchozích dnů. V minulém týdnu jsme sehráli čtyři zápasy během pěti dnů. Když k tomu připočteme horké počasí a tomu odpovídající horší kvalitu ledu, zřejmě nám to vzalo hodně sil. Neměli jsme jiskru, navíc jsme dostali v úvodní třetině dva smolné góly z dorážek. Nedá se říci, že by nás Třinec přestřílel. Měli jsme šance za stavu 3:0, 4:1, ale bohužel jsme v koncovce selhali. Celkově jsme podali špatný výkon, musíme se z dnešní prohry co nejdříve poučit."