úterý 09. srpna 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt, Jakub Kudláč

První vítězství v přípravě: Tým PSG Zlín vyhrál v Olomouci těsně 2:1

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v přípravě na ledě Olomouce 2:1 a připsali si premiérové vítězství v letním období. Berani se dostali v bojovném utkání do vedení v 26. minutě, když slovenského gólmana Bronislava Konráda prostřelil těsně po skončení přesilovky Pavel Kubiš. Zlín přidal druhý gól ve třetí třetině dokonce při vlastním oslabení, když únik proměnil Zdeněk Okál. Hanáci se dočkali branky v závěru utkání, ale před závěrečný tlak už nedokázali vyrovnat. Oba týmy se dohodly po skončení zápasu na odehrání prodloužení ve třech hráčích na obou stranách. Za pouhých 26 vteřin se trefil domácí Ostřížek. V doplňkových nájezdech se radoval pro změnu Zlín, rozhodla až sedmá série penalt a nájezd Antonína Bořuty. Tým PSG Zlín hraje další přípravný zápas ve čtvrtek 11. srpna od 18 hodin ve Znojmě.

příprava / úterý 9. 8. 2016 / 17:00
HC Olomouc Olomouc - Berani Zlín Zlín
1:2
(0:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 57. min Vyrůbalík (Ostřížek, Strapáč) – 26. Kubiš (Ondráček, Marušák), 48. Okál. Rozhodčí: . Vyloučení: 4:6. Využití: Bez. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 28:24. Diváci: 2 771. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2.

HC Olomouc: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Staněk, Jaroměřský, Klvaňa, Ondrušek, Beutl – Strapáč, Ostřížek, Burian – Fořt, Herman, Rác – Skladaný, Mikúš, Eberle – Jergl, Zeman, Matai. Trenéři: Venera, Tomajko, Trvaj.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Holomek, Bořuta - Bukarts, Holík, Říčka - Honejsek, Roman Vlach, Veselý - Ondráček, Podešva, Kubiš - Šťastný, David Hrazdira, Okál. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Richard Hrazdira.

Úvodní třetina sice gól nepřinesla, šance však byly na obou stranách. Jako první měl štěstí gólman Kašík, když jej po střele Zemana zachránila tyčka. Na druhé straně duo Holík a Bukarts ukázalo, že spolupráce funguje i nadále. Druhý jmenovaný ale přesné nahrávky nevyužil. Při vyloučení Okála se dostali Hanáci do přečíslení tři na jednoho, Burianovo zakončení ale skončilo na betonu zlínského brankáře. A skóre neotevřel ani po vrácení se z trestné lavice Okál, který tváří v tvář nastřelil Konrádovu lapačku.

V úvodu druhé části si Berani vytvořili tlak při přesilovce, gólově se ale prosadili až po jejím skončení. Trestuhodně zůstal sám mezi kruhy Pavel Kubiš a rozvlnil síťku - 0:1. Možnost vyrovnat dostala Mora vzápětí, početní nevýhodě se ale žlutomodří ubránili. Ve 36. minutě při 78 sekundové dvojnásobné početní výhodě mohl vedení navýšit Říčka, avšak nestalo se tak.

Do třetího dějství naskočili domácí ve vysokém tempu. Hermanovu střelu zastavila tyčka, Strapáč zase minul odkrytou klec. Následovalo vyloučení Bukartse a očekávalo se, že Kohouti si půjdou za snížením. Stal se však přesný opak. Po mantinelu pláchl Zdeněk Okál a prosadil se střelou na protější tyč - 0:2. Snížit se nepovedlo ani při trestném střílení Mataiovi. Kašík tak inkasoval až v 57. minutě, z dorážky uspěl Martin Vyrůbalík - 1:2. Navíc už se však svěřenci Zdeňka Venery nezmohli, Zlín tak tímto poměrem zvítězil.

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Bylo to z obou stran bojovné utkání. Obě mužstva měla na začátku sezony ještě hodně sil. Na obou stranách bylo hodně šancí, nastřelili jsme i pár tyček podobně jako domácí. Na šance to byl vyrovnaný zápas. Měli jsme trochu obavy z kvality ledu, neboť venku bylo deštivo a vlhko, ale led byl kvalitní. Po herní stránce to byl náš teprve druhý zápas a ze začátku to bylo znát. Postupně jsme se rozehráli a jsme rádi za vítězství. Při prodloužení ve třech hráčích je na ledě hodně prostoru. Ve čtvrtek při utkání ve Znojmě nastoupí gólman Štůrala a trochu pozměníme sestavu."