pátek 03. října 2014 | Zlin Press - Roman Ordelt, Evžen Gargulák

První výhra pro mistrovský Zlín. Tři body zařídil střelec Vlach a bezchybný gólman Štůrala

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v zápase 8. kola Tipsport extraligy na domácím ledě nad Spartou 1:0 a získali po předchozích šesti porážkách premiérové body v nové sezoně. Výborný výkon předvedl brankář Tomáš Štůrala, který při návratu do extraligy vychytal čisté konto a pochytal všech čtyřiatřicet střel Pražanů! Rozhodující gól zařídil v 50. minutě Roman Vlach, který parádně projel kolem dvou protihráčů a sólo z obranného pásma zakončil ukázkovým gólem. V sestavě Zlína se objevili dva novicové, útočník Robert Říčka z Havířova a David Šťastný z Přerova. Tým PSG Zlín hraje v neděli v Plzni.

8. kolo / pátek 3. 10. 2014 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC Sparta Praha Sparta
1:0
(0:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 50. min Roman Vlach (Žižka, Urbanec). Rozhodčí: Hodek, Šír - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 515. Střely na branku: 26:34. Zblokované střely: 6:10. Hity: 13:6. Vhazování: 42/81 (52%) - 39/81 (48%). Průběh utkání: 1:0.

Berani Zlín: Štůrala - Marušák, Horák, Žižka, Urbanec, Kotvan, Řezníček - Balaštík, Leška, O. Veselý - Okál, Čajánek, Köhler - Holík, Roman Vlach, Říčka - Ondráček, Šťastný, Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC Sparta Praha: F. Novotný - Pilař, Barinka, Polášek, Piskáček, Ďaloga, J. Mikuš - Kumstát, Pech, Rolinek - Buchtele, J. Hlinka, Klimek - Sabolič, Přibyl, Cingel - Forman, Volek, Dvořáček. Trenéři: Jandač, Moták.

Zlínský tým udělal po neúspěšném vstupu do sezony před zápasem se Spartou několik změn. Do branky se postavil Tomáš Štůrala, ve třetím útoku nastoupil na křídle Robert Říčka z Havířova a ve čtvrtém útoku se představil David Šťastný. Hned v úvodu utkání si oba týmy vyměnily pozdravy v podobě drobných šancí. Marušák střílel ze středního pásma a hostující brankář Novotný zastavoval nadvakrát. Hostující Piskáček střílel jen do Štůraly. V 5. minutě kroužil Buchtele v útočném pásmu, vyjel od mantinelu do středu kluziště a vystřelil, ale zlínský gólman bez problému chytl. V 6. minutě byl vyloučen Sabolič za podražení, ale ke změnám ve skóre to nevedlo. Domácí hráli poté téměř půl minuty ve čtyřech kvůli špatnému střídání za Veselého, který dostal kotoučem do obličeje, ale Sparta šanci nevyužila. V 19. minutě jel Rolinek sám na Štůralu, ale trefil jen tělo zlínského brankáře.

Ve druhé třetině byla k vidění velmi vyrovnaná partie. Šance, ke kterým se obě mužstva dostala, neskončily v síti. Při vyloučení hostujícího Piskáčka střílel Kotvan a dorážel Balaštík. Puk ještě volně poskakoval před brankářem, ale Čajánkovi se nepodařilo dorazit. Při další, již čtvrté přesilovce Zlína, se znovu domácím nepodařilo skórovat a na ukazateli skóre stále svítil bezbrankový stav. Krátce před koncem druhé části se ještě Köhler dostal k šanci, ale Okál už nemohl poskakující puk dorazit, neboť byl vykázán za postavení útočícího hráče v brankovišti.

Do poslední třetiny vstoupila aktivněji Sparta, ale hra se rychle vyrovnala. Ve 45. minutě byl vyloučen Žižka a hosté sehráli výbornou přesilovou hru. Rolinek uvolnil Pecha, ale ten kotouč nezpracoval. Ten se ještě v průběhu stejné přesilovky dostal do tutové šance, ale vynikající Štůrala ho vychytal. V polovině třetí třetiny se ujal puku Roman Vlach v obranném pásmu a po krásné individuální akci se dostal až před hostujícího brankáře, kterého si položil a nádherně skóroval. Poté byla hra velmi vyrovnaná. Přesilová hra Sparty i následující početní výhoda další branku nepřinesla. Ke konci utkání Sparta stupňovala tlak, ale domácí Štůrala chytal skvěle a všechny šance zlikvidoval. Hosté se ještě pokusili hrát bez brankáře, vybrali si i oddechový čas, ale hráči PSG Zlín už těsný výsledek udrželi a poprvé v nové sezóně získali body.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Tomáš Štůrala - Filip Novotný.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Nebyli jsme lepší mužstvo, ale podali jsme disciplinovaný týmový výkon, který byl podpořený skvělým gólmanem Štůralou. A za ten očistec, co jsme si prožili během šesti kol, jsme si trochu toho štěstíčka v dnešním zápase se Spartou zasloužili."

Zdeněk Moták (asistent trenéra HC Sparta Praha): "I když padla jen jedna branka, hrálo se atraktivní utkání. Diváci vytvořili výbornou atmosféru. Bohužel z vypracovaných dobrých příležitostí se nám nepodařilo vstřelit ani jednu branku, a tak jsme nemohli pomýšlet na vítězství To byl hlavní důvod prohry."