neděle 21. ledna 2018 | Zlin Press - Roman Ordelt

Rychle zapomenout! Druhá třetina srazila Berany v Liberci do kolen

Hokejisté Aukro Berani Zlín prohráli v zápase 42. kola Tipsport extraligy na ledě týmu Bílí Tygři Liberec vysoko 0:7 a vyšli bodově i střelecky zcela naprázdno. Rozhodující byla druhá třetina, ve které Veselý a spol. inkasovali po domácí smršti celkem pět gólů a brankář Libor Kašík raději přenechal své místo náhradníkovi Tomáši Štůralovi. Zlínu se pod Ještědem dlouhodobě nedaří, během posledních tří sezon zde v šesti zápasech nezískal ani jeden bod! Berani pošesté v letošní sezoně nedali ani jeden gól, navíc si připsali na své konto největší prohru v sezoně. Liberecký gólman Roman Will nepustil za svá záda ani jednu z 32 střel Beranů a vychytal třetí nulu v sezoně. Zlínští hokejisté předehrávají v úterý 23. ledna doma zápas 49. kola s Mladou Boleslaví, začátek v 17:30 hodin.

42. kolo / neděle 21. 1. 2018 / 15:00
Bílí Tygři Liberec Liberec - Berani Zlín Zlín
7:0
( 0:0, 5:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 25. min Ordoš (Bližńák, M. Kvapil), 31. Jašek (Lakatoš), 34. Lakatoš (Jánošík), 35. Bižňák (M. Kvapil, Ševc), 37. Šmíd (Vantuch), 41. Bakoš (L. Krenželok), 48. Lakatoš (Jašek, Šmíd). Rozhodčí: Pešina, Petružálek - J. Ondráček, Špůr. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 638. Střely na branku: 32:32. Zblokované střely: 7:7. Hity: 10:11. Vhazování: 27/53 (51%) - 26/53 (49%). Průběh utkání: 7:0.

Bílí Tygři Liberec: Will - Pyrochta, Ševc, Jánošík, Derner, Maier, Šmíd - Bakoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Ordoš, Bližňák, M. Kvapil - Lakatoš, Redenbach, Jašek - D. Špaček, Vantuch, J. Vlach. Trenéři: Pešán, Mlejnek.

Berani Zlín: Kašík (od 37. Štůrala) - Ferenc, Freibergs, D. Nosek, Padrnos, Řezníček, Valenta - D. Šťastný, Fořt, Roberts Bukarts - Okál, Honejsek, O. Veselý - Kubiš, P. Sedláček, Klhůfek - Fryšara, Popelka, Illo. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

Po zahřívacím začátku vystřelil ve 4. minutě nebezpečně z levého kruhu Okál, liberecký gólman Will byl na místě. Postupem času převzali aktivitu Bílí Tygři, na brankáře Kašíka pálili Šmíd, Krenželok a Jašek, ale střelám scházela přesnost. Na druhé straně měl odkrytou bránu při dorážce Fořt, jenže trefil pouze vystrčený beton Willa. Ve 12. minutě se dostal do slibné pozice Kvapil, střelu bekhendem Kašík vyrazil do bezpečí. Domácí měli vedoucí gól na holi po rychlém brejku ve 14. minutě, hbitý Kvapil se dostal až před Kašíka, jenže zlínský gólman se nenechal jeho kličkou do forhendu překvapit. Liberecký tlak sílil a byl podpořen úvodní přesilovkou v zápase po faulu Řezníčka. Tygři sehráli početní výhodu velmi špatně, naopak Berani mohli jít v oslabení do vedení po rychlém přečíslení, ale Will se přemístil k tyči a střelu Robertse Bukartse vyrazil. Domácí gólman si poradil v závěru úvodního dějství i s jedovatou střelou Illa.

Druhá třetina Zlínu hrubě nevyšla. Severočeši se dostali do vedení ve 25. minutě, Kašík vyrazil střelu Bližňáka a z dorážky se prosadil Ordoš. Berani hráli úvodní početní výhodu ve 27. minutě, když trestnou lavici zahříval Derner. Hosté uzamkli Tygry v jejich obranném pásmu, ale Fořt a Honejsek nepřekonali Willa. Liberec přidal v polovině zápasu druhou branku, Lakatoš přihrál ve středním pásmu Jaškovi, který únik zakončil bekhendovou kličkou mezi Kašíkovy nohy. Ve 34. minutě přišel třetí gól domácích, Jánošík si sjel od modré čáry, vypálil a sražený kotouč dorazil do sítě Lakatoš. Otřesení Berani inkasovali za další tři minuty hned dvakrát. Nejdříve ve 35. minutě střílel Bližňák do odkryté brány a o dvě minuty později pálil přesně od modré čáry Šmíd.

Defenziva hostů hořela i na začátku třetí třetiny, když zlínská obrana před Štůralou osamoceného Bakoše, pro něhož nebyl problém překonat zlínského náhradníka na brankovišti. Podobná situace se opakovala ve 48. minutě, kdy se podruhé trefil Lakatoš. Zlínští trenéři si vzali po sedmé inkasované brance raději oddechový čas a zastavili brankostroj domácích šelem. V závěru hosty zachránila od větší pohromy tyč o střele Redenbacha a zásah jednoho z obránců na brankové čáře po pumelici Ševce od modré čáry.

Nejlepší hráči: Dominik Lakatoš - Tomáš Fořt.

Filip Pešán (hlavní trenér Bílí Tygři Liberec): „Začátek zápasu byl velmi složitý. Zlín hrál dobře organizovaně, celou první třetinu jsme se nedokázali prosadit. Brankář Roman Will zachránil dvě, tři tutové šance soupeře. Třetina mohla dopadnout úplně jinak. Důrazem a trpělivostí v naší hře jsme se potom dostali do tlaku v útočném pásmu, i do tlaku do brankoviště. To rozhodlo v kombinaci s bezchybným Romanem Willem celý zápas.“

Robert Svoboda (hlavní trenér Aukro Berani Zlín): „Musím se omluvit našim fanouškům, kteří nás v hojném počtu přijeli podpořit. Je to rozporuplné, neomlouváme se jim za předvedenou hru, ale za výsledek, který je pro nás nejhorší v sezoně. Hráčům jsme říkali, co nás čeká. Vytvořili jsme si dostatek příležitostí, ale branku jsme nevstřelili. Ve druhé třetině si domácí vytvořili rozhodující náskok, který se ve třetí třetině ještě navýšil. Potom už jsme se snažili víc neinkasovat, aby nás to nepoznamenalo do dalšího zápasu."