pátek 22. listopadu 2013 | Zlin Press - Roman Ordelt

Šachovou partii rozhodly až nájezdy, Berani vybojovali s Hradcem jeden bod

Hokejisté PSG Zlín prohráli v zápase 23. kola Tipsport extraligy na domácím ledě s týmem Mountfield HK Hradec Králové 1:2 po samostatných nájezdech. Bitva na zlínském ledě se vyznačovala propracovanou defenzivou a vítěze určily až nájezdy. Hosté potvrdili pověst nejlepšího celku na soupeřové ledě, ujali se vedení brankou kapitána Šimánka, na kterou odpověděl na začátku třetí třetiny vyrovnávacím gólem Radim Tesařík. V prodloužení branka nepadla a nakonec rozhodl Dej o bonusovém bodu pro Hradec. Domácí nájezdníci Čech, Honejsek a Leška vyšli tentokrát naprázdno. Tým PSG Zlín hraje v neděli v Plzni.

23. kolo / pátek 22. 11. 2013 / 17:30
Berani Zlín Zlín - Mountfield HK Hr.Králové
1:2sn
(0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 42. min Tesařík (Melenovský, Ondráček) - 19. Šimánek (Mertl), rozhodující nájezd Dej. Rozhodčí: Horák, Hribik - Bláha, Kostka. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. Diváci: 4 007. Střely na branku: 28:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Valenta, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Horák - Balaštík, Leška, O. Veselý - Kubiš, Holík, Čajánek - Honejsek, Melenovský, Čech - Okál, Ondráček, Köhler. Trenéři: Rost. Vlach, Jurík, Hrazdira.

Mountfield HK: Kantor - Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Plášil - Dej, Mertl, Šimánek - Švagrovský, Knotek, Podlešák - Tvrdík, Langhammer, Škoda - Švihálek, Červený, Rousek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.

Diváci v úvodní třetině utkání dvou týmů z popředí extraligové tabulky příliš šancí neviděli. Hosté dobře forčekovali, přehustili střední pásmo a nepouštěli Berany do útoku. Zlínští hráči zazmatkovali v 7. minutě v obranném pásmu, v prostoru mezikruží zůstal volný Mertl, naštěstí Okál srazil jeho střelu do ochranné sítě. Vzápětí minul ve slibné šanci Dej. V polovině úvpdní třetiny se probil do útočného pásma Balaštík po vysunutí od Lešky, ale puk špatně zpracoval. Mountfield výborně bránil střední pásmo a Zlín se dostával obtížně do útočného pásma. Domácí brankář Kašík zachraňoval po střele Škody, předtím mířil Harant těsně vedle. Hosté otevřeli střelecký účet zápasu v 19. minutě, u levé tyčky zůstal osamocený kapitán Šimánek a po příhře od Mertla překonal Kašíka.

Domácí nastoupili do druhé třetiny aktivně, dravý Holík vystihl přihrávku Hradce, ale brankář Kantor byl na místě podobně jako při teči Lešky a příležitosti Čajánka. Hosté měli ve 26. minutě úvodní výhodu přesilové hry, ale paradoxně ujel po křídle Holík, jenže míříl nepřesně. V polovině utkání Čajánek uvolnil Honejska, ale rána mu vůbec nesedla. Horko bylo i před Kašíkem, obránci Valentovi pláchl Švihálek, natlačil se před zlínského gólmana, ale v zakončení neuspěl. Ve 33. minutě se naskytla početní výhoda rovněž Zlínu, neboť za katr odešel veterán Ptáček za nedovolené bránění. Hned na začátku promáchl kotouč před odkrytou svatyní u pravé tyčky Veselý. Berani dotírali na Kantora, ale Melenovský a Holík neskórovali. Hradec výborně bránil střední pásmo a domácí si s tím nedokázali poradit.

Vlachova družina prolomila nepropustnou defenzivu hostů na začátku třetí třetiny. Tesaříkovo nahození od modré čáry se zastavilo až v Kantorově svatyni. Zlín mohl jít i do vedení, ve 45. minutě promarnila velkou šanci dvojice Leška a Honejsek. Na druhé straně se dostali hosté do rychlého přečíslení, ale kapitán Šimánek rozhodující okamžik prováhal. Zlínští nadále bušili do hradecké defenzivy, ale šedesát minut čisté hry vítěze neurčilo.

Trenér Vlach si vzal ve druhé minutě prodloužení oddechový čas a druhá polovina nastavení patřila Zlínu. Gól však nepadl, a tak hokejové šachy rozhodly až nájezdy. Čech však trefil jen horní břevno, Honejsek blafák nedotáhl do úspěšného konce a Leška mířil jen do betonů Kantora. Bonusový bod pro Mountfield nakonec zařídil Dej.

Samostatné nájezdy: I. série Čech nedal, Tvrdík nedal, II. série Honejsek nedal, Dej 0:1, III. série Leška nedal.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Antonín Honejsek - Jiří Šimánek.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Potvrdilo se, že Hradec Králové je velmi kvalitní mužstvo, čemuž odpovídá i postavení v popředí tabulky. Soupeř velmi dobře bruslil. V první třetině naše hra postrádala důraz a lehkost z předchozích zápasů. Před třetí třetinou jsme zredukovali sestavu na tři pětky a dostali se do tempa a měli jsme trochu navrch. Byly to ale hokejové šachy a nasazením měl zápas parametry play off. Remíza po šedesáti minutách byla spravedlivá. Padly jen dvě branky a nájezdy vyhrál šťastnější. Za daný průběh zápasu bod bereme a gratulujeme soupeři k výhře."

Peter Draisaitl (trenér Mountfield HK Hradec Králové): "Hráli jsme výborně prvních dvacet minut. Na začátku druhé třetiny jsme začali ztrácet puky ve středním pásmu, což Zlínu hrálo do karet. Poté jsme měli spoustu práce to zastavit, Zlín byl lepší a vyrovnávací gól z jeho strany byl zasloužený. V základní hrací době jsme byli schopni dotáhnout zápas alespoň na bod, čehož si vážíme."