úterý 12. září 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Smůlovatý zápas v Liberci. Berani vedli ještě ve 47. minutě 2:0, nakonec nezískali ani bod

Hokejisté Aukro Berani Zlín prohráli v utkání 3. kola Tipsport extraligy na ledě týmu Bílí Tygři Liberec 2:3, i když ještě ve 47. minutě vedli 2:0. Zlínští hokejisté šli do vedení v 8. minutě, které ještě navýšili za tři minuty druhým gólem. Severočechům se podařil ve třetí třetině velký obrat, když vítězný gól dali v čase 59:03 minuty. Veselý a spol. dlouho sahali po bodech, nakonec nezískali ani bod a jedou z Liberce s prázdnou. Branky zaznamenali Tomáš Žižka a Zdeněk Okál. Zlín hraje v pátek 15. záři doma derby s Kometou Brno, začátek v 17:30 hodin.

3. kolo / úterý 12. 9. 2017 / 18:00
Bílí Tygři Liberec Liberec - Berani Zlín Zlín
3:2
(0:2, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 47. min. J. Stránský (Šmíd, Bartovič), 56. Bulíř (Ševc, P. Jelínek), 60. Lakatoš (Pyrochta, Ševc) - 8. Žižka (Rihards Bukarts, Roberts Bukarts), 11. Okál (Freibergs, Řezníček). Rozhodčí: Bejček, Úlehla – Gerát, Hynek. Vyloučení: 7:11, navíc Jelínek (Liberec) na 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: bez. Diváci: 3 840. Střely na branku: 24:25. Zblokované střely: 23:8. Hity: 13:7. Vhazování: 42/63 (67%) - 21/63 (33%). Průběh utkání: 0:2, 3:2.

Bílí Tygři Liberec: Will – Pyrochta, Ševc, Plutnar, Šmíd, Jánošík, Derner, Mojžíš – Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Bakoš, Bulíř, Ordoš – J. Stránský, Jašek, Bartovič – Hrabík, Vantuch, D. Špaček. Trenéři: Pešán, Mlejnek, Láska.

Berani Zlín: Kašík – Matějíček, Řezníček, Ferenc, Freibergs, O. Horák, Žižka, Padrnos – J. Ondráček, P. Sedláček, O. Veselý – Roberts Bukarts, Šťastný, Rihards Bukarts – Okál, Popelka, Kubiš – Fryšara, M. Kratochvil, Illo. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

Již ve druhé minutě prověřil formu libereckého gólmana Willa reprezentant Šťastný, ale domácí strážce brány si poradil. Na druhé straně útočník Bakoš dvakrát pálil neúspěšně od modré čáry. Střelecký účet zápasu se otevřel v 8. minutě, od modré čáry poslal pumelici Žižka a Will viděl přes zakrytý výhled kotouč až v síti. Berani byli při chuti, Will poté chytil střely Šťastného a Popelky. Studená sprcha pro Tygry přišla v 11. minutě, liberecký gólman neudržel střelu Freibergse od modré čáry a odražený kotouč dorazil do odkryté klece Okál. Zlínské dvougólové vedení držel bezchybný brankář Kašík, nejdříve skvěle zneškodnil ránu Bakoše, poté si poradil i s příležitostí Jakeše. Domácí hráli ve 13. minutě úvodní přesilovku, když za napadení odešel za katr Popelka. Hosté měli štěstí, neboť rána Krenželoka orazítkovala břevno a stejný hráč poté trefil jen Kašíkův beton. Severočeši se tlačili za kontaktním gólem, ale se zakončením byli na štíru. Bulíř projel zlínskou obranou jako nůž máslem, ale přestřelil.

Stejný hráč netrefil na začátku druhé třetiny kotouč v pokračující přesilovce před prázdnou svatyní. Po rychlém protiútoku pálil Jašek, do odkryté klece se snažil dorazit kotouč Špaček, ale bez úspěchu. Na začátku 25. minuty chyboval domácí bek Ševc, do úniku se dostal Illo, jenže Will se nenechal překvapit. Bílým Tygrům vůbec nešly přesilové hry, při faulu Kubiše na zlínskou bránu ani jednou nevystřelili. Berani hrozili z brejků, navrátilec z trestné lavice Kubiš nedotáhl blafák do úspěšného konce, Will vyrazil puk betonem. Veselý a spol. hráli v závěru prostřední periody početní výhody, z toho téměř minutu pět na tři. Skóre na ukazateli stavu se však nezměnilo.

Třetí gól v podání Beranů visel ve vzduchu na začátku třetí třetiny. Ve 43. minutě po rychlém přečíslení pálil Popelka pouze do břevna, poté nevyzrál na Willa v úniku Okál. Poté začal nevídaný obrat Severočechů. Bílí Tygři dali kontaktní gól, když ve 47. minutě Šmídovu střelu od modré čáry úspěšně tečoval Stránský a kotouč nakonec skončil za brankovou čárou. Liberec se dočkal vyrovnání v 56. minutě, když za pouhých šest vteřin potrestal vyhození kotouče z hole Horáka. Přesilovku bleskurychle využil Bulíř, jehož dělovka se zastavila až v síti. Zkázu pro zlínský tým a velký zvrat pro domácí dokonal 57 vteřin před třetí sirénou Lakatoš. Po velkém tlaku Kašík vyrazil ránu Pyrochty od modré a liberecký útočník měl před sebou odkrytou bránu.

Nejlepší hráči: Lukáš Jašek - Libor Kašík.

Filip Pešán (hlavní trenér a sportovní ředitel Bílí Tygři Liberec): "Narazili jsme na velmi dobře organizovaného soupeře, proti kterému, když se dostane do vedení 2:0, je opravdu těžké hrát. Zlín hrozil nebezpečnými brejky a nás velmi dlouho držel Roman Will. Ve třetí části jsme vsadili všechno na ofenzivu a nakonec se nám v tlaku podařilo utkání otočit. Jsem hrozně rád, že se nám to povedlo."

Robert Svoboda (hlavní trenér Aukro Berani Zlín): "Podařil se nám vstup do utkání. Ve druhé třetině domácí přidali, vytvořili si tlak a nás bránění stálo mnoho sil. Myslím si, že jsme si mohli odvézt alespoň bod. Škoda, že se nepovedlo podpořit skvělý výkon brankáře Kašíka, který nás držel celý zápas."