neděle 14. ledna 2018 | Zlin Press - Roman Ordelt

Šťastný (gól) rozhodl bitvu s Vítkovicemi, Berani berou tři body!

Hokejisté Aukro Berani Zlín porazili v zápase 40. kola Tipsport extraligy tým HC Vítkovice Ridera 2:1 zásluhou lepšího finiše. Berani mají za sebou snový víkend, po pátečním skalpu lídra z Plzně pokořili i druhý tým extraligové tabulky. Ve vyrovnané televizní bitvě moravských rivalů šli do vedení Ostravané zásluhou využité přesilovky ve 37. minutě. Berani odpověděli stejnou mincí na začátku třetí třetiny, když potrestali faul hostů za pouhých deset vteřin! Zápas rozsekla střela Šťastného, která cinkla o horní tyč a skončila ve vítkovické kleci. V infarktovém závěru ještě hosté trefili po střele kapitána Olesze tyč! Veselý a spol. nakonec berou se štěstím tříbodovou výhru. Branky zaznamenali Jakub Ferenc a David Šťastný. Zlín hraje v úterý 16. ledna na domácím ledě dohrávku 30. kola, v derby přivítá od 17:30 hodin brněnskou Kometu.

40. kolo / neděle 14. 1. 2018 / 18:20
Berani Zlín Zlín - HC Vítkovice Ridera Vítkovice
2:1
(0:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 41. min Ferenc (Roberts Bukarts, Freibergs), 57. D. Šťastný (Freibergs) - 37. Tybor (Roman, Sloboda). Rozhodčí: Kika, Hodek - Jindra, Zíka. Vyloučení: 1:2 . Využití: 1:1. -V oslabení: . Diváci: 3 011. Střely na branku: 33:32. Zblokované střely: 2:6. Hity: 8:6. Vhazování: 35/63 (56%) - 28/63 (44%). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1.

Berani Zlín: Kašík - Ferenc, Freibergs, D. Nosek, Valenta, Řezníček, Žižka, Matějíček - Kubiš, Fořt, O. Veselý - D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts - J. Ondráček, Popelka, Šlahař - Fryšara, P. Sedláček, Klhůfek. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák - Sloboda, Klok, Baranka, Hrbas, Trška, Urbanec - Dej, Lev, Olesz - Tybor, Roman, D. Květoň - P. Zdráhal, Kolouch, Kucsera - Szturc, Jáchym, Kurovský. Trenéři: Petr, Trnka.

Nejlepší hráči: David Šťastný - Ondřej Roman

Martin Hamrlík (asistent trenéra Aukro Berani Zlín): "Dvě třetiny jsme byli trochu horším týmem. Měli jsme pouze jednu gólovou šanci za třetinu. Ve třetí třetině jsme sáhli ke změnám v sestavě, prohodili jsme všechny centry. Hodně nám pomohla první přesilovka a poté šťastný gól rozhodl. Bod bychom brali a nakonec máme se štěstím hned tři."

Jakub Petr (trenér HC Vítkovice Ridera): "Venku jsme si chtěli udržet vítěznou šňůru z předchozích zápasů v Plzni a Liberci. Obecně to byl takový neslaný, nemastný zápas. V předchozích zápasech se hrál rychlý hokej s řadou osobních soubojů. Dnes zápas jakoby plynul. Oba týmy využily přesilové hry. Zlín to nakonec trefil, zatímco my jen tyčku v poslední minutě. Měli jsme štěstí při minulém kole v Liberci, tady jsme ho neměli."