pátek 29. července 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Těsná prohra na začátku přípravy se Slovanem před skvělou návštěvou

Článek byl aktualizován o fotoreportáž z utkání. Hokejisté PSG Zlín podlehli v úvodním přípravném zápase týmu HC Slovan Bratislava 2:3. Na úvod sezony se hrál na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně svižný hokej před téměř třemi tisícovkami diváků. Svěřenci českého trenéra Miloše Říhy rozhodli o výhře rozhodujícím gólem z 51. minuty. Branky Zlína zaznamenali Miroslav Blaťák a Pavel Kubiš. Slovan přijel na Moravu bez největší hvězdy, někdejšího nejlepšího střelce NHL Jonathana Cheechooa, přednost dostala řada mladíků bojujících o základní sestavu. Tým PSG Zlín hraje další přípravný zápas v úterý 9. srpna v Olomouci.

2:3
(1:1, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 3. min Blaťák (Okál, Šťastný), 50. Kubiš (Štumpf, Žižka) - 14. Vopelka (Šiška, Petráš), 43. Zigo (Vopelka), 52. Tibenský (Bačík, Halama). Rozhodčí: Kubičík, Obadal - Wesley, Škach. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: bez. Střely na branku: 22:33. Diváci: 2 700. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Berani Zlín: Kašík – Matějíček, Žižka, Horák, Bořuta, Holomek, Blaťák – Bukarts, Holík, Říčka – Honejsek, Roman Vlach, Veselý – Štumpf, Podešva, Kubiš – Šťastný, Karafiát, Okál. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Richard Hrazdira.

HC Slovan Bratislava: Pogge (31. min Pavlas) – Starosta, Kundrátek, Plastino, Bačík, Pokorný, Vidovič - Smoleňák, Ružička, Galis – Zigo, Chipchura, Kubalík – Vopelka, Šiška, Petráš - Tibenský, Halama, Hlinka. Trenéři: M. Říha st., Stantien.

Úvodní třetina se odehrála ve svižném tempu, slušně zaplněné ochozy viděly na začátek sezony rychlý hokej. Tým PSG Zlín se ujal vedení již na začátku třetí minuty, navrátilec Blaťák se dostal ke střele z prostoru mezi kruhy a prostřelil kanadského gólmana Poggeho. Do slibné příležitosti se prodral Podešva, hostující brankář byl na místě. Slovan srovnal stav po rychlém přečíslení, na konci úspěšné akce byl ve 14. minutě Vopelka. O minutu později měl velkou šanci Říčka, dostal se do samostatného nájezdu, ale svůj blafák úspěšně nezakončil. V závěru úvodní třetiny kapitán Veselý z prostoru mezikruží pálil do Poggeho.

I ve druhé třetině byli aktivnější domácí, ale v zakončení vyšli naprázdno. Bukarts z mezikruží pálil vedle, poté Veselý po ukázkové přihrávce od Blaťáka nepřekonal v samostatném úniku Poggeho. Hosté vystřídali v polovině utkání gólmany, mezi tyče se postavil mladý Pavlas. Ten v závěru prostřední části zlikvidoval příležitosti Šťastného a Karafiáta.

Góly začaly padat ve třetí části. Na začátku se blýskl brankář Kašík, zuby si něm vylámal hvězdný Chipchura a v dorážce neuspěl ani Kubalík. Slovan šel poprvé do vedení ve 43. minutě, když Zigo vypálil v přesilové hře ukázkově z levého kruhu a kotouč se zastavil ve zlínské svatyni. Berani vyrovnali zásluhou Kubiše, který se prosadil z bezprostřední blízkosti. Rozhodující akce utkání přišla v čase 51:22 minuty, Tibenský umístěnou střelou strhl vedení definitivně na stranu účastníka Kontinentální hokejové ligy. Závěrečný nápor Zlína již vyšel naprázdno. Podobně jako v loňské sezoně, skočil i letošní přípravný zápas obou soupeřů na ZS Luďka Čajky těsnou výhrou Slovanu 3:2. Odveta se hraje ve čtvrtek 18. srpna v Bratislavě.

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Zápas měl slušnou úroveň, i když led nebyl vzhledem k venkovnímu počasí v ideálním stavu. Utkání stálo hráče hodně sil a technika hokeje nebyla taková, jakou bychom si představovali. Zápas měl nasazení a výrazné chyby jsem neviděl. Z obou stran to byl bojovný hokej, klasický duel na začátku sezony. Slovan přivezl řadu mladých hráčů, kteří usilovně bojovali. Hosté z minima vytěžili maximum. měli ve třetí třetině čtyři střely a dali dva góly. Naše produktivita nebyla nejlepší."