neděle 15. listopadu 2015 | Zlin Press - Roman Ordelt

Třetí výhra v řadě! Tři body z Pardubic zařídil Jan Maruna, posila z Havířova

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v utkání 19. kola Tipsport extraligy na ledě Dynama Pardubice 3:2 a připsali si třetí výhru v řadě! Beranům se skvěle vyplácí posily, po Lotyši Bukartsovi tentokrát zaznamenal vítězný gól Jan Maruna, prvoligová posila z Havířova. Berani se ujali vedení v bitvě dvou týmů ze spodních pater tabulky v polovině první třetině. Na vyrovnávací gól domácích Zlín odpověděl po devíti vteřinách brankou z vlastní modré čáry! Pardubice v polovině zápasu podruhé vyrovnaly, ale rozhodující akce utkání přišla v čase 55:40 minuty. Branky zaznamenali Martin Cibák, Oldrich Kotvan a Jan Maruna. Veselý a spol. se odpoutali z posledního místa, navíc zásluhou skóre přeskočili i Pardubice. Tým PSG Zlín hraje v úterý 17. listopadu v Olomouci.

19. kolo / neděle 15. 11. 2015 / 15:00
HC Dynamo Pardubice Pardubice - Berani Zlín Zlín
2:3
(1:2, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 14. min Šimun (Šeda, Maxwell), 30. P. Sýkora (Tomášek, Čáslava) – 11. Cibák (Urbanec, Marušák), 14. Kotvan (P. Holík), 56. Maruna (Ondráček, Kubiš). Rozhodčí: Šindler, Šír – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 1:3. Využití: bez. Diváci: 8 302. Střely na branku: 23:26. Zblokované střely: 8:9. Hity: 14:12. Vhazování: 37/68 (54%) - 31/68 (46%). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

HC Dynamo Pardubice: Maxwell – Štajnoch, Gregorc, Nedbal, Čáslava, Bokroš, Ščotka, L. Havlík, Šeda – Moučka, Marcinko, J. Svoboda – P. Sýkora, Nahodil, Rolinek – Poulíček, Tomášek, Voženílek – Šimun, Kaut, Zdráhal. Trenéři: Král, Zadina.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Urbanec, Matějíček, Žižka, Kotvan, O. Horák - Bukarts, P. Holík, Říčka - A. Havlík, Roman Vlach, O. Veselý - Čachotský, Cibák, T. Sýkora - Ondráček, Maruna, Kubiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Na začátku utkání oba týmy i diváci uctili minutou ticha oběti pátečního teroristického útoku v Paříži. Zlínští hokejisté se ubránili hned na začátku utkání oslabení při vyloučení Žižky. V první vážnější šanci se ocitl v 7. minutě domácí kanonýr Petr Sýkora, ale netrefil odkrytou bránu. Střelecký účet zápasu otevřel v 11. minutě Cibák, dostal od Urbance ideální přihrávku na modrou čáru a střelou švihem překonal gólmana Pardubic Maxwella. Dynamo srovnalo stav ve 14. minutě, když se trefil premiérově v extralize junior Šimun z prostoru levého kruhu. Hosté strhli vedení na svou stranu po vhazování hodně nevídanou brankou. Za pouhých devět vteřin od vhazování prostřelil amerického brankáře Kotvan střelou z vlastního obranného pásma! Maxwell se musel pod maskou hodně červenat po velké chybě. Berani byli při chuti, příležitosti měli Maruna a Holík, nicméně těsný náskok se hostům do první sirény nepodařilo zvýšit.

Gólman Kašík lapil na začátku druhého dějství střelu Zdráhala. Hosté dostali ve 24. minutě možnost první přesilové hry, ale k vážnější střele se nedostali. Domácí byli aktivním týmem, Moučka ještě na Kašíka nevyzrál, ale před polovinou utkání Pardubice srovnaly. Zlínský gólman ve 30. minutě ještě zasáhl po bekhendové kličce Tomáška, ale na dorážku kanonýra Petra Sýkory již nestačil. Dynamo nevyužilo poté druhou přesilovku. Závěr třetiny přinesl dramatické okamžiky na obou stranách. Šikula Holík se probil domácí obranou až před gólmana a odražený kotouč nakonec usměrnili do bezpečí domácí obránci. Před odkrytou bránou nezpracoval skákající kotouč Adam Havlík. Pardubice zahrozily po kličce Poulíčka, nicméně Kašík byl připravený.

Ve třetí třetině se hrál opatrný hokej. Domácí nevyužili ani třetí početní výhodu. Zlínské akcie držel nad vodou výborný Kašík, který zlikvidoval všechny příležitosti domácího týmu. Zuby si na něm vylámali Petr Sýkora a Nahodil. Rozhodující akce zápasu přišla v čase 55:40 minuty. Prvoligová posila z Havířova vstřelila vítězný gól, Maruna propálil z velkého úhlu Maxwella a zajistil pro zlínské barvy tři veledůležité body!

Nejlepší hráči zápasu: Petr Sýkora - Oldrich Kotvan.

Marek Zadina (asistent trenéra HC Dynamo Pardubice): „První třetina byla z naší strany špatná, patnáct minut byl Zlín aktivnější, lépe bruslil, kombinoval a tlačil nás v pásmu. Škoda, že jsme devět vteřin po vyrovnávací brance znovu inkasovali. Museli jsme dotahovat, což nás stálo síly. Před druhou třetinou jsme měli pohovor v kabině a naše hra se poté zvedla. Byli jsme aktivnější a měli navrch. Ve třetí třetině jsme chtěli rozhodnout, ale štěstí se přiklonilo k soupeři.“

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): „Celkově to bylo vyrovnané utkání. V první třetině domácí lépe bruslili, zatímco my jsme vycházeli ze zabezpečené defenzívy. Pomohlo nám, že jsme se vždy dostali do vedení. Ve druhé třetině jsme byli v defenzivě, ale podržel nás brankář Kašík. Třetí část byla o čekání na šanci, která rozhodne. Jsme rádi, že se štěstí přiklonilo k nám a máme tři body.“