neděle 15. listopadu 2020 | Lukáš Kapinus

Třinečtí na domácím ledě potvrdili svou neporazitelnost

Výjezd do Werk Arény a 18. kolo Tipsport extraligy ledního hokeje na ledě Třince bohužel neskončilo prolomením neporazitelnosti Ocelářů. Ti si utkání pohlídali a dovedli ho do vítězného konce. Za Berany se trefil Antonín Honejsek a Daniel Gazda.

5:2
(2:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 5. O. Kovařčík (Jašek), 8. O. Kovařčík (Jašek), 32. M. Stránský (Kundrátek, Galvinš), 49. P. Vrána (Gernát, Růžička), 60. F. Zadina (Roman) - 9. A. Honejsek (Šlahař),
58. D. Gazda z přesilové hry (Honejsek, Řezníček)
Rozhodčí: R. Svoboda, D. Pražák - J. Svoboda, O. Malý
Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.
Střely na branku: 41:19.
Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2

HC Oceláři Třinec: Štěpánek (Kořenář) – Doudera, Gernát, Musil, Galvinš, Kundrátek, Jaroměřský – Růžička (A), Vrána (C), Stránský – Chmielewski, Marcinko, Zadina – O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík – Dravecký (A), Roman, Hrehorčák – Hrňa

Berani Zlín: Huf (Kašík) - Řezníček, Nosek (A), Ferenc, Gazda, Novotný, Žižka (C), Suhrada - Köhler, Fryšara, Ondráček - Šlahař, Honejsek, Okál - Václavek, Herman, Karafiát - Kubiš (A), Sedláček, Dobiáš Trenéři: Svoboda, Hamrlík, Hrazdira

První třetina

Další letošní setkání Ocelářů a Beranů začalo velmi svižně, rychlým hokejem nahoru a dolů. A velmi rychle šli do vedení třinečtí. Při úniku 2 na 1 předložil Jašek puk na stříbrném podnose Ondřeji Kovařčíkovi a ten uklízel do prázdné branky. A lajna bratří Kovařčíků zatápěla zlínské obraně i nadále. Znovu to byl přihrávající Jašek a Ondřej Kovařčík odrazem o brusle Tomáše Žižky překonal Hufa podruhé.

Odpověď Beranů ale přišla téměř okamžitě, odražený puk po střele Šlahaře za záda Štěpánka uklidil Antonín Honejsek. První přesilovou hru v utkání si také připsali domácí Oceláři, za hákování inkasoval 2 minuty Jiří Suhrada. Třinečtí přesilovku ale vůbec nesehráli dobře a Zlín se ubránil. Velmi podobně se svou početní výhodou naložili i Berani po vyloučení Doudery za nedovolené bránění.

Druhá třetina

Tři vteřiny před první sirénou byl vyloučen za nedovolené bránění Gernát, a tak začala druhá třetina přesilovkou Zlína. Ani tato početní výhoda ale k ničemu nevedla. Ve velké šanci se před Hufem ocitl Stránský, Karafiát ho zastavil jen za cenu faulu. Další dobrou práci ale odvedla zlínská čtveřice.

V polovině zápasu se do obranného pásma Zlína rozjel Matěj Stránský a bohužel potvrdil svou skvělou produktivitu. Utaženou střelou těsně nad ledem překonal Hufa. Třinec se pak před koncem druhé třetiny dostal do tlaku a dusil Berany, skóre se ale neměnilo

Třetí třetina

Závěrečná část utkání se nesla ve znamení pokračujícího tlaku Třince. K tomu Ocelářům dopomohly další dvě početní výhody, obávaná třinecká přesilovka ale zůstala pokaždé nevyužita. Po perfektní nahrávce Gernáta nicméně Třinec znovu udeřil, do úplně odkryté branky uklízel puk Petr Vrána. Po poměrně divoké pasáži a čtyřech vyloučeních se dostal do přesilové hry znovu Zlín. A konečně se podařilo využít, Štěpánka v brance Třince dokázal propálit Daniel Gazda. Těsně před koncem ještě upravil podobu skóre Filip Zadina, a tak Třinec na domácím ledě potvrdil svou neporazitelnost

Marek Zadina, hlavní trenér HC Oceláři Třinec: Čekali jsme se Zlínem těžké utkání, dobře jsme se připravovali, vyšel nám vstup do utkání. Gól na 2:1 nás na chvíli vyvedl z míry, ale pak jsme se vrátili do hry. Druhá a třetí třetina výborný výkon, kluci dobře bruslili, byli silní na puku, hráli kombinačně a přetavili to v góly.