středa 18. října 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Kapitán Beranů Ondřej Veselý dostal za faul kolenem stop na tři zápasy

Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se zabýval ve zkráceném řízení zákrokem kapitána zlínských Beranů Ondřeje Veselého na protihráče Rastislava Deje, za který mu byl v utkání Aukro Berani Zlín – HC Vítkovice Ridera, které se hrálo v úterý 17. října, uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za faul kolenem.

14. kolo / úterý 17. 10. 2017 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC Vítkovice Ridera Vítkovice
3:7
(0:1, 1:3, 2:3)
Branky a nahrávky: 33. min Kubiš (Valenta, Fryšara), 41. Honejsek (Freibergs), 42. D. Šťastný (Freibergs, Roberts Bukarts) - 10. Lev (Baranka, Sloboda), 30. P. Zdráhal (Kolouch, Hrbas), 34. Lev (Tybor, Sloboda), 35. Dej (Trška, Olesz), 53. Lev (Baranka, Sloboda), 54. D. Květoň ((Trška), 56. Olesz (Kolouch). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla - Kis, Rampír. Vyloučení: 6:8, navíc O. Veselý (Zlín) na 5 minut a do konce utkání, Lev (Vítkovice) na 10 minut. Využití: 2:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 017. Střely na branku: 35:42. Zblokované střely: 4:7. Hity: 7:10. Vhazování: 30/68 (44%) - 38/64 (56%). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 3:4, 3:7.

Berani Zlín: Kašík (od 41. Štůrala) - Ferenc, Freibergs, Matějíček, Valenta, Petran, Žižka, Gazda - J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš - D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts - Okál, Popelka, O. Veselý - Rihards Bukarts, Fryšara, Klhůfek. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák - Hrbas, Baranka, Sloboda, Klok, Trška, Výtisk - Tybor, O. Roman, D. Květoň - Dej, Lev, Olesz - P. Zdráhal, Kolouch, Szturc - Š. Stránský, Hudeček, Kurovský - Tomi. Trenéři: Petr, Trnka.

Nejlepší hráči utkání: Pavel Kubiš - Patrik Bartošák.

Robert Svoboda (hlavní trenér Aukro Berani Zlín): „Nehráli jsme dobře, byli jsme málo aktivní. Věděli jsme, co chceme, ale to, co nás zdobilo ke konci zápasu s Plzní, tam nebylo. Dostali jsme se do tempa ze začátku třetí třetiny, kdy to vypadalo na boj o body, ale vyloučení Veselého rozhodlo. V tento moment se už se zápasem nedalo nic dělat.“

Jakub Petr (generální manažer, hlavní trenér HC Vítkovice Ridera): „Byl to pro nás šestý zápas ve dvanácti dnech, i tak jsme ale do utkání vstoupili aktivně a hráli jsme dobře v osobních soubojích. Byli jsme konečně po dlouhé době produktivní v přesilovkách, dali jsme v nich snad víc gólů, než loni za půlku sezony. Prostě přišel zápas, kdy nám to tam napadalo. Věřím, že zranění Rastislava Deje nebude až tak zlé, jak to ze střídačky vypadalo.“