neděle 10. září 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým Aukro Berani Zlín se neprosadil v koncovce a doma podlehl Pardubicím

Hokejisté Aukro Berani Zlín prohráli v utkání 2. kola Tipsport extraligy s týmem HC Dynamo Pardubice 0:2 a v úvodním domácím zápase sezony vyšli bodově i střelecky naprázdno. Berany podržel v úvodní třetině brankář Libor Kašík, který zlikvidoval velké šance Duška a Tomáška. Zlín byl ve druhém dějství aktivnější, ale vyhořel v zakončení a inkasoval gól při vlastní přesilové hře. Východočeši přidali v závěru utkání druhou branku a po zásluze si odvezli z Moravy všechny tři body. Utkání přineslo spíše boj než hokejovou krásu. Zlínští hokejisté hrají v dalším kole v úterý 12. září na ledě Liberce.

2. kolo / neděle 10. 9. 2017 / 17:00
Berani Zlín Zlín - HC Dynamo Pardubice Pardubice
0:2
(0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 33. min M. Kaut (Trončinský, Kacetl), 52. Perret (M. Kaut, D. Tomášek). Rozhodčí: Šír, Mrkva - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3 999. Střely na branku: 24:20. Zblokované střely: 7:3. Hity: 13:5. Vhazování: 27/58 (47%) - 31/58 (53%). Průběh utkání: 0:2.

Berani Zlín: Kašík - Matějíček, Řezníček, Ferenc, Freibergs, O. Horák, Žižka, Padrnos - J. Ondráček, P. Sedláček, O. Veselý - Roberts Bukarts, D. Šťastný, Rihards Bukarts - Okál, Popelka, Kubiš - Fryšara, M. Kratochvil, Illo. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, R. Hrazdira.

HC Dynamo Pardubice: Kacetl - Ščotka, Čáslava, Holland, Trončinský, Cardwell, Wishart, Marek Voženílek - Vondráček, Bojko, M. Beran - J. Sýkora, Dušek, Rolinek - Quenneville, D. Tomášek, Perret - M. Kaut, Poulíček, Starý. Trenéři: Holaň, Marek, Janecký.

Nejlepší hráči utkání: Libor Kašík - Ondřej Kacetl.

Martin Hamrlík (asistent trenéra Aukro Berani Zlín): "Bez vstřeleného gólu těžko budeme doma vyhrávat nebo bodovat. Měli jsme v průběhu zápasu pár šancí, ale ne zase takové, jako měly Pardubice, které jely dvakrát samy na bránu. Souhlasím, že to bylo vyrovnané utkání a rozhodlo to, kdo dá první gól. Hodně nás mrzí, že jsme inkasovali při naší přesilové hře."

Miloš Holaň (hlavní trenér HC Dynamo Pardubice): "Měli jsme ráno drobné problémy se sestavou, na poslední chvíli vypadl kvůli drobnému zranění Sacha Treille a Petr Sýkora. Museli jsme kompletně přeházet útoky a složení přesilových her. Je dobře, že to mělo svůj efekt. Jeli jsme sem s tím, že chceme získat body a nakonec máme všechny tři. Takže jsme maximálně spokojeni. Průběh zápasu byl vyrovnaný. První třetinu jsme odehráli slušně na 0:0, což jsme chtěli. Ve druhé třetině jsme měli dost příležitostí na to, abychom výsledek rozhodli. Byly tam dva samostatné nájezdy, které se nám nepodařilo proměnit. Ve třetí třetině jsme tlak Zlína přestáli svou maximální obětavostí a v těžkých chvílích nás podržel gólman Kacetl. Nula mu bylo odměnou, velká pochvala a jsme velmi spokojeni.“