neděle 01. října 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým Aukro Berani Zlín se veze na vítězné vlně, srazil do kolen i Oceláře

Hokejisté Aukro Berani Zlín vyhráli v zápase 9. kola Tipsport extraligy nad týmem HC Oceláři Třinec 4:0 a připsali si čtvrtou výhru v řadě. Zlínští hokejisté jsou ve formě a z víkendových zápasů nad zvučnými soupeři z Hradce Králové a Třince získali pět bodů! Proti Třinci zahráli výborně v defenzivě a výborný výkon předvedl opět brankář Libor Kašík, který pochytal všech 33 střel Ocelářů a vychytal 11. čisté konto v extralize! Veselý a spol. se ujali vedení v úvodní třetině šťastným gólem po odrazu a cennou výhru zpečetili třemi brankami ve třetí třetině. Góly zaznamenali Roberts Bukarts, Michal Popelka, David Šťastný a Radoslav Illo. Zlín poskočil v tabulce již na sedmé místo a v daším kole se představí v pátek 6. října na ledě Mladé Boleslavi, televizní duel začíná v 17:20 hodin.

4:0
(1:0, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 13. Roberts Bukarts (Ferenc, D. Šťastný), 42. Popelka (Okál, Ferenc), 51. D. Šťastný, 55. Illo. Rozhodčí: Mrkva, Souček - Frodl, Rampír. Vyloučení: 6:5 Využití: bez. Diváci: 3 907. Střely na branku: 26:33. Zblokované střely: 8:8. Hity: 3:5. Vhazování: 36/78 (46%) - 42/78 (54%). Průběh utkání: 4:0.

Berani Zlín: Kašík - Matějíček, Řezníček, Ferenc, Freibergs, Padrnos, Valenta, O. Horák - J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš - D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts - Okál, Popelka, O. Veselý - Rihards Bukarts, Fryšara, Illo. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

HC Oceláři Třinec: Strmeň - Adámek, Krajíček, Roth, Linhart, D. Musil, M. Doudera, Jank - Martin Růžička, Marcinko, Rákos - Irgl, Polanský, Adamský - Dravecký, Marosz, Svačina - Hrňa, Ciencala, Kofroň. Trenéři: Varaďa, M. Zadina.

Nejlepší hráči utkání: Libor Kašík - Jan Strmeň.

Martin Hamrlík (asistent trenéra Aukro Berani Zlín): "Celý zápas od první do poslední minuty jsme odmakali, kluci předvedli enormní nasazení a bojovnost, tím pádem se k nám přiklonilo i štěstí. Třinec měl dobré přesilovky, ale díky skvělému brankáři Kašíkovi a obětavosti jsme udrželi vedení.“

Václav Varaďa (hlavní trenér HC Oceláři Třinec): "„Pro nás je prohra bez bodu po průběhu utkání zklamáním. Odvedli jsme tady spoustu práce, ovšem dostali jsme smolný první gól. Ve druhé třetině jsme sahali po vyrovnání, měli jsme možnosti v přesilovkách, ale domácí zápas odbojovali. A když my jsme se dostali do šancí, vychytal nás brankář Kašík.“