pátek 03. listopadu 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým Aukro Berani Zlín vyhrál v Litvínově a veze z ledu Vervy tři body!

Článek aktualizujeme. Hokejisté Aukro Berani Zlín vyhráli v utkání 19. kola Tipsport extraligy na ledě týmu HC Verva Litvínov 3:1 a po šestizápasové odmlce vybojovali opět tříbodové vítězství. Beranům vyšla úvodní třetina, ve které získali dvougólový náskok. Ten ještě zvýšili třetím gólem ze 33. minuty. Litvínov dokázal v závěru pouze zkorigovat nepříznivý stav. Veselý a spol. velmi dobrým výkonem v ofenzivě a skvělým výkonem brankáře Libora Kašíka vybojovali tři cenné body. Verva po šestizápasové bodové šňůře vyšla tentokrát naprázdno. Branky zaznanemali Antonín Honejsek, Pavel Klhůfek a Roberts Bukarts. Zlín hraje v neděli 5. listopadu doma s Olomoucí, začátek v 15:30 hodin. Poté následuje devítidenní reprezentační přestávka.

19. kolo / pátek 3. 11. 2017 / 17:20
HC VERVA Litvínov Litvínov - Berani Zlín Zlín
1:3
(0:2, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 55. min Kubát (Gula, Ihnačák) - 8. Honejsek, 18. Klhůfek (Okál), 33. Roberts Bukarts (Valenta, Honejsek). Rozhodčí: Hradil, Pražák - Pešek, J. Svoboda. Vyloučení: 7:8, navíc Kubát (Litvínov) na 10 minut Využití: 1:0. Diváci: 4 278. Střely na branku: 32:29. Zblokované střely: 7:17. Hity: 8:4. Vhazování: 41/75 (55%) - 34/75 (45%). Průběh utkání: 0:3, 1:3.

HC VERVA Litvínov: Petrásek - Sörvik, Kubát, Gula, L. Doudera, K. Pilař, Baránek - Jánský, V. Hübl, Gerhát - M. Hanzl, Ihnačák, J. Černý - Vandas, Jurčík, Trávníček - M. Hořava, Šimeček, Matoušek. Trenéři: Rulík, D. Stránský, Šlégr.

Berani Zlín: Kašík - Ferenc, Freibergs, Matějíček, Valenta, Petran, Žižka, Řezníček - J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš - D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts - Okál, Fořt, O. Veselý - Popelka, Fryšara, Klhůfek. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

Oba celky zahájily duel hodně defenzivně, do první vážnější šance se dostal ve 4. minutě domácí Jurčk, ale gólman Kašík nebezpečnou střelu vyrazil betonem. Aktivita Vervy postupně narůstala, Kašík zlikvidoval příležitosti Hübla a při obrovské šanci Ihnačáka zaskočil za gólmana Beranů před brankovou čárou obětavě obránce Valenta. Udeřilo však na druhé straně, když v 8. minutě otevřel Honejsek střelecký účet zápasu svým devátým gólem v sezoně. Zlínský forvard využil chybné domácí rozehrávky a prostřelil gólmana Petráska mezi betony. Vedení Beranů mohl navýšit v 11. minutě hbitý Okál, kličkou se zbavil domácího beka, ale z prostoru kruhu minul branku. Hosté hráli po vyloučení Kubáta úvodní přesilovku, vytvořili si tlak, ale skóre se nezměnilo. Pořekadlo nedáš - dostaneš se potvrdilo v 18. minutě. Nejdříve Gerhát trefil tyčku, hned z protiútoku se prosadil poprvé v sezoně střelecky Klhůfek. Při signalizované výhodě prostřelil Petráska.

Na začátku druhé třetiny pláchl Okál, v zakončení však nebyl přesný. Ve 22. minutě se ocitl ve velké šanci Hübl po Gerhátově příhrávce, Kašík byl opět na místě. Poté předvedl vydařenou individuální akci Jánský, trefil tyčku, ale vynutil si faul od Petrana. Přesilovka Vervy byla bezzubá, Berani hráli výborně v defenzivě. Zlínští byli aktivní, zvýšit dvougólový náskok mohl Sedláček, ale Petrásek skvěle zasáhl. Do černého mířil až ve 33. minutě Roberts Bukarts, lotyšský forvard přesnou střelou z prostoru kruhu zvýšil vedení hostů. Severočeši promarnili dvě přesilovky po faulech Klhůfka, ta druhá byla zkrácena po prohřešku Jánského. Zlín hrál po faulu Petráska na Matějíčka před druhou sirénou početní výhodu pět na tři.

Ve 42. minutě spálil velkou šanci Martin Hanzl, když zblízka trefil jen Kašíkovo rameno. Verva prahla po zkorigování nepříznivého stavu, ale narážela na bezchybnou defenzivu Zlína a výborného Kašíka. Gólman Zlína pochytal střely Gerháta, Matouška i Baránka. Hosté nabídli po špatném střídání téměř dvouminutovou přesilovku pět na tři, která pokračovala zlínskou nedisciplinovaností další dvojnásobnou přesilou. Litvínov ji využil v 55. minutě po přesné střele Kubáta od modré čáry. V nervózním závěru nevychladla trestná lavice na domácí straně, skóre se již nezměnilo. Veselý a spol. dokráčeli po šestizápasové odmlce opět k tříbodové výhře.

Nejlepší hráči: Peter Jánský - Antonín Honejsek.

Darek Stránský (asistent trenéra HC Verva Litvínov): "Začali jsme špatně. Vůbec nás nezdobily atributy jako v minulých, bodově úspěšných zápasech. Zarputilost, bojovnost, týmovost, jednoduchost, důraz před oběma brankami a samozřejmě i trocha toho štěstí. Zlepšenou hrou ve třetí třetině jsme si vybojovali fauly, ale tím, že dvě třetiny jsme hráli mizerně, jsme si nakonec asi nezasloužili víc. Škoda ztráty bodů."

Robert Svoboda (hlavní trenér Aukro Berani Zlín): "Musím pochválit celý náš tým, že jsme utkání zvládli, navíc po nepovedeném střetnutí s Jihlavou. Jsme rádi, že jsme získali tři body. Určitě více než polovinu utkání jsme byli lepším týmem, mohli jsme dát i více branek. Ve třetí třetině jsme nabídli domácím šanci se zápasem něco udělat, ale naštěstí jsme to zvládli."