neděle 16. září 2018 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Berani Zlín vyšel v Litvínově bodově naprázdno

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v utkání 2. kola Tipsport extraligy 2018/2019 na ledě týmu HC Verva Litvínov 2:5 a vrací se ze severu Čech bez bodového zisku. Verva položila základ k výhře již v první třetině, ve které si vytvořila dvoubrankový náskok. Žižka a spol. dokázali v průběhu utkání dvakrát snížit na rozdíl kontaktního gólu, ale domácí vždy odpověděli. Na druhý zlínský gól v 55. minutě přišla rychlá odpověď za necelou minutu a definitivní pečeť pro litvínovské vítězství byl gól do prázdné sítě při neúspěšné power play Beranů. Branky zaznamenali Jiří Ondráček a Jakub Šlahař. Zlín hraje další zápas ve čtvrtek 20. září doma s Hradcem Králové, začátek v 17:30 hodin.

2. kolo / neděle 16. 9. 2018 / 17:30
HC VERVA Litvínov Litvínov - Berani Zlín Zlín
5:2
(2:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 6. min Kubát (F. Lukeš, Gerhát), 16. Matoušek (Jurčík), 37. V. Hübl (F. Lukeš, Myšák), 56. J. Mikúš (Petružálek, Sörvik), 59. D. Tůma (Trávníček) - 34. J. Ondráček (Freibergs, Šlahař), 55. Šlahař (Herman, Fořt). Rozhodčí: Pavlovič (Slovensko), Pražák – Pešek, Špringl. Vyloučení: 5:4, navíc Freibergs (Zlín) na 10 minut. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 725. Střely na branku: 30:32. Zblokované střely: 9:13. Hity: 11:8. Vhazování: 39/69 (57%) - 30/69 (43%). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2.

HC VERVA Litvínov: Janus - Baránek, Hunkes, Kubát, Sörvik, Ščotka, L. Doudera, Šesták - J. Černý, J. Mikúš, J. Petružálek - F. Lukeš, V. Hübl, Myšák - Trávníček, Gerhát, D. Tůma - Matoušek, Jurčík, M. Hanzl. Trenéři: Razým, Skuhrovec.

Berani Zlín: J. Sedláček - Ferenc, Freibergs, Žižka, Nosek, Řezníček, Valenta, Gazda - J. Ondráček, Fořt, Kubiš - Poletín, Werbik, E. Kulda - Herman, Fryšara, Šlahař - Karafiát, P. Sedláček, Popelka. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

Utkání dvou týmů, které překvapily v úvodním kole vyhrály, začali lépe domácí. Verva si vytvořila tlak a hned na začátku 5. minuty dostala výhodu přesilové hry po útočném faulu Popelky. Zlínský forvard vyfasoval za zranění Trávníčka čtyřminutový trest. Hostující brankář Jakub Sedláček nejdříve úspěšně zasahoval po šancích Mikúše a Hunkese, ale v 6. minutě lovil kotouč poprvé ze své sítě. Vyraženou střelu Lukeše z prostoru mezi kruhy umístil do sítě obránce Kubát. Severočeši první část přesilovky využili a při pokračování zachránila zlínské barvy tyč po střele Mikúše. V 11. minutě zahrozil teprve šestnáctiletý talent Myšák, ale mířil těsně vedle. Berani pod tlakem faulovali a nabídli domácím další přesilovku po faulu Werbika. Hübl orazítkoval ve 14. minutě po ráně břevno zlínské svatyně! Litvínovský tlak byl korunován v 16. minutě druhým gólem, po přihrávce Jurčíka zpoza brány se trefil z blízkosti slovenský útočník Matoušek.

Berani se zvedli ve druhé třetině, v první polovině hráli dvě přesilové hry, ale Verva hrála výborně v defenzivě a do vážnější šance hosty nepustila. Další střely pochytal bezchybný slovenský brankář Janus ve službách Litvínova. Na třetí pokus byli hosté již v početní výhodě úspěšní, když Ondráček ve 34. minutě dělovkou z prostoru pravého kruhu prostřelil Januse. Hosté měli vzápětí štěstí, neboť pumelice Šestáka od modré čáry orazítkovala tyč! Severočeši si vzali zpět dvoubrankové vedení ve 37. minutě, prudkou přihrávku Lukeše sklepl do sítě Hübl. A to ještě zkušený litvínovský matador trefil před druhou sirénou další tyč!

Zlínští se ubránili na začátku třetí třetiny dalšímu oslabení a po faulu Šestáka mohli zkorigovat nepříznivý stav. Ondráček nadvakrát nepřekonal Januse, slepými náboji mířili Ferenc a Poletín. V 50. minutě se ocitl ve slibné příležitosti Herman, jenže kotouč mu sklouzl z hole. Žižka a spol. přece jen snížili na rozdíl kontaktního gólu zásluhou druhé využité přesilovky. V 55. minutě se zorientoval nejlépe ve skrumáži před litvínovským gólmanem Šlahař a dotlačil kotouč do sítě. Domácí si vzali zpět dvoubrankový náskok za necelou minutu, odražený kotouč dorazil do odkryté brány Mikúš. Berani sáhli dvě minuty před třetí sirénou k power play, ale Verva zpečetila cennou výhru gólem do prázdné brány.

Nejlepší hráči: Viktor Hübl - Jiří Ondráček.

Radim Skuhrovec (asistent trenéra HC Verva Litvínov): "Hodnocení utkání bude pozitivní. Navážu na trenéra hostí, Zlín se představil dobrou ofenzivní hrou. Samozřejmě nám pomohlo, že jsme měli trošku delší přesilovku a podařilo se nám vstřelit branku. Tím jsme samozřejmě chytili začátek utkání . Ale při hře pět na pět to bylo velmi vyrovnané utkání. Inkasovali jsme gól, ale jak říkal trenér hostí, nám se podařilo okamžitě odpovědět, což byl asi zlomový moment utkání, a pak samozřejmě power play, kdy se nám podařilo vzít kotouč a vstřelit závěrečnou branku."

Robert Svoboda (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Domácím jsme umožnili naší nedisciplinovaností lehčí vstup do utkání. Oslabení, poté menší osobní trest, který nám naboural naši sestavu. V pěti hráčích jsme nebyli horší tým, měli jsme dostatek příležitostí na to s tím zápasem něco udělat. Rozhodl čtvrtý gól, který neměl být, protože bylo pět minut do konce a stále bylo o co hrát. Nicméně herně jsme byli spokojení s tím, co hráči předváděli. Chtělo by to trošku víc disciplíny a věřím, že v následujících zápasech bude lepší."