neděle 01. listopadu 2015 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín doma opět prohrál a stále čeká na tříbodovou výhru na vlastním ledě

Hokejisté PSG Zlín prohráli v utkání 16. kola Tipsport extraligy s týmem HC Oceláři Třinec 0:3 a stále čekají doma na tříbodovou výhru. Berani podali mizerný výkon a opět selhali v koncovce. Oceláři se ujali vedení již ve 2. minutě, druhý gól přidali v polovině utkání z přesilové hry a pojistku na výhru přidali na začátku třetí třetiny. Veselý a spol. nenašli v celém utkání na recept na třineckého gólmana Petra Hamerlíka a vyšli v letošní sezoně podruhé střelecky naprázdno. Berani v tabulce klesli až na poslední místo. Extraliga má nyní více než týdenní reprezentační přestávku, naplno se opět rozběhne ve středu 11. listopadu. Tým PSG Zlín se představí na ledě Mladé Boleslavi.

0:3
(0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. min Rufer (M. Růžička, D. Nosek), 30. Irgl (Kopecký, Klepiš), 44. Kopecký (Klepiš, D. Nosek). Rozhodčí: Hejduk, R. Svoboda - Skopal, Hynek. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. V oslabení: bez. Diváci: 3 859. Střely na branku: 23:22. Zblokované střely: 7:17. Hity: 8:11. Vhazování: 27/74 (36%) - 47/74 (64%). Průběh utkání: 0:3.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Urbanec, Matějíček, Žižka, Kotvan, O. Horák - Čachotský, Cibák, Kubiš - T. Sýkora, P. Holík, Říčka - Ondráček, Roman Vlach, O. Veselý - Okál, Sedláček, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík - Roth, Klesla, D. Nosek, Linhart, Hrabal, M. Doudera - Irgl, Klepiš, Kopecký - Dravecký, Polanský, Adamský - Rákos, Plíhal, Rufer - Franek, M. Růžička, Meidl. Trenéři: Kalous, Varaďa.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Ondřej Veselý - Tomáš Kopecký.

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): „Nemůžu upřít hráčům snahu, že by se nesnažili. Bohužel bez gólu se nedá vyhrát, navíc příliš šancí jsme neměli. Ze začátku utkání jsme byli aspoň trochu vyrovnaným soupeřem, bohužel tím, že nám to tam nepadá, jsme zápas prohráli. Plánujeme v příštím týdnu hráčské výměny a věříme, že se hráčský kádr osvěží."

Václav Varaďa (asistent trenéra HC Oceláři Třinec): "Zápas se hodnotí z mé strany hodnotí výborně. Měli jsme od začátku až do konce koncentrovaný výkon ve všech okamžicích zápasu. Byli jsme silní v oslabení i v přesilovkách. Myslím si, že jsme dnešní utkání zvládli skvěle a zasloužili jsme si zde bodovat. Jsme rádi, jak to dopadlo."