úterý 06. ledna 2015 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín držel s Plzní krok jen polovinu zápasu, rozhodovaly opět přesilové hry

Hokejisté PSG Zlín prohráli v utkání 35. kola Tipsport extraligy na ledě Škody Plzeň 2:5 a vyšli podruhé v novém roce bodově naprázdno. Čajánek a spol. drželi se soupeřem krok do poloviny utkání, dvakrát dokázal snížit na rozdíl kontaktního gólu, ale na čtvrtý gól Indiánů už nedokázali odpovědět. V utkání opět rozhodovaly přesilové hry, Škodovka využila hned tři a připsala si tři extraligové body. Přitom domácí vyslali za celý zápas pouhých třináct střel proti jednatřiceti zlínským! Rozhodčí v utkání udělili celkem 109 trestných minut. Berani prohráli s Plzní v letošní sezoně i třetí vzájemný zápas. Branky zaznamenali Tomáš Žižka a Petr Holík. Tým PSG Zlín hraje v pátek doma s Karlovými Vary.

35. / úterý 6. 1. 2015 / 17:30
HC ŠKODA Plzeň Plzeň - Berani Zlín Zlín
5:2
(1:0, 3:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. min Jeřábek (Ján Sýkora), 23. Simon (Schleiss, Moravčík), 31. Lev (Ján Sýkora, Jeřábek), 38. Simon (Lev, Jeřábek), 47. Kubka (Moravčík, Simon) - 27. Žižka (Okál, Köhler), 31. Holík (Žižka). Rozhodčí: Hejduk, Lacina - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 12:14, navíc Beran na 5 minut a do konce utkání, Schleiss (oba Plzeň) - Čajánek, F. Čech (oba Zlín) na 10 minut. Využití: 3:0. V oslabení: bez. Diváci: 4 122. Střely na branku: 13:31. Zblokované střely: 18:16. Hity: 14:11. Vhazování: 39/59 (66%) - 20/59 (34%). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2.

HC ŠKODA Plzeň: Machovský - Pulpán, Jeřábek, Mozík, Boháč, Kubka, Moravčík - Ján Sýkora, Lev, Johnson - Kratěna, Bližňák, Pletka - F. Suchý, Simon, Schleiss - Balej, Tomáš Sýkora, M. Beran. Trenéři: Michal Straka, Čihák, J. Špaček.

Berani Zlín: Štůrala - Matějíček, Žižka, Marušák, O. Horák, Kotvan, Urbanec, Stuchlík - Jakub Svoboda, Čajánek, O. Veselý - Okál, Leška, Köhler - Holík, Roman Vlach, Říčka - Ondráček, Šťastný, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Ve druhé minutě zahrozil obránce Urbanec, který vystřelil od modré čáry a kotouč proletěl vedle levé tyčky plzeňského brankáře Machovského. O minutu později pálil z pravého kruhu Jakub Svoboda, ale Machovský úspěšně zasáhl. Plzeň poprvé ohrozila gólmana Štůralu po ráně Mozíka, strážce zlínské svatyně si střelu pohlídal. Škodovka šla do vedení ve 4. minutě zásluhou využité přesilové hry. Za držení protihráče odešel za katr Köhler a domácí bleskurychle za šestnáct vteřin potrestali zlínský faul, obránce Jeřábek od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě. Přesilovka se naskytla vzápětí i pro Zlín, Berani si vytvořili obrovský tlak a celé dvě minuty svírali domácí v obranném pásmu. Největší šanci zahodil Jakub Svoboda, který z dorážky netrefil odkrytou plzeňskou klec. Neujala se ani rána Matějíčka od modré čáry. Hosté se poté ubránili dalšímu oslabení a dokonce zahrozili po rychlém brejku a střele kapitána Čajánka. V 10. minutě rozhodčí vyloučili plzeňského útočníka Berana, který tvrdě narazil loktem na mantinel Matějíčka a hosté hráli dlouhých pět minut přesilovku, ale střely Romana Vlacha, Lešky a Čajánka v domácí síti neskončily. Hosty podržel před první sirénou Štůrala, když při třetí domácí přesilovce kryl střelu Jána Sýkory.

Plzeň se dostala ve 23. minutě do dvoubrankového vedení, gól vypracoval Schleiss, který se probil od mantinelu až před Štůralu, vystřelil do tyčky a odražený kotouč zblízka zametl do brány všudybyl Simon. Berani se nevzdali, zatápěli při další početní výhodě, ale kontaktní gól vstřelili až při rovnovážném počtu hráčů na ledě. Na konci 27. minuty nahodil kotouč na Machovského obránce Žižka a nahozený kotouč propadl po teči plzeňskému gólmanovi mezi betony. Škodovka si vzala v polovině zápasu zpět na svou stranu dvoubrankové vedení zásluhou druhé využité přesilovky. Ve 31. minutě napřáhl Lev a umístěnou střelou k levé tyčce překonal Štůralu. Zlínská odpověď přišla bleskově, za půlminutu využil hrubou chybu v domácí rozehrávce Holík, který z prostoru mezi kruhy prostřelil Machovského mezi betony. Berani po kontaktním gólu ožili a vyrovnání viselo na vlásku. Obrovský tlak Zlína přinesl příležitosti Říčky, Marušáka, nicméně skóre se nezměnilo. Naopak Západočeši mohli přidat další gól, ránu Jána Sýkory vytěsnil zlínský gólman ramenem na břevno. Škoda se dočkala v 38. minutě po třetí využité přesilovce! Lev našel z levého kruhu volného Simona, který měl snadnou práci v podobě zakončení do prázdné brány.

Zlín nevyužil na začátku třetí třetiny téměř dvouminutovou přesilovku pět na tři. Bomba Kotvana od modré čáry orazítkovala jen břevno plzeňské svatyně. Přišel zákonitě trest v podobě páté vstřelené branky Plzně. V 47. minutě vystřelil obránce Kubka při signalizované výhodě, parádním švihem z prostoru kruhu vymetl horní růžek brány. Závěr utkání byl za rozhodnutého stavu hodně neurovnaný, trestná lavice nevychladla a diváci viděli řadu bitek. Indiáni už další gól nepřidali, neboť Bližňák netrefil tři minuty před závěrem odkrytou bránu.

Nejlepší hráči utkání: Dominik Simon - Petr Holík.

Ladislav Čihák (asistent trenéra HC Škoda Plzeň): "Viděli jsme hodně přesilových her a oslabení. Měli jsme v přesilovkách více štěstí a dali při nich tři góly. Nepovedla se nám předchozí tři utkání v řadě a chtěli jsme urvat body nyní. Nebylo to však jednoduché utkání, neboť Zlín se zlepšuje. Kluci to však zvládli, jednoznačně jsme zlepšili pohyb, byli jsme produktivní, a to rozhodlo."

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Jeli jsme do Plzně s cílem bodovat, což se nám nepodařilo. Věděli jsme, že Plzeň se snaží doma rozhodovat v první třetině. Bohužel jsem dostali první branku v přesilovce a od té se to celé odvíjelo. Při hře pět na opět bylo utkání vyrovnané. Domácí byli produktivní v přesilových hrách, zatímco my ne. Plzeň vyhrála po zásluze."