úterý 14. října 2014 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín nestačil na rozjetý Třinec, Berani prohráli po bezkrevném výkonu 0:4

Hokejisté PSG Zlín prohráli v utkání 12. kola Tipsport extraligy s týmem HC Oceláři Třinec 0:4 a po dvou předchozích výhrách na domácím ledě vyšli v souboji s lídrem extraligy střelecky i bodově naprázdno. Berani opět pohořeli v přesilových hrách, v pohodě hrající Oceláři skórovali dokonce dvakrát v oslabení. Úřadující mistři předvedli chabý výkon a stále se krčí na posledním místě extraligové tabulky. Třinec natáhl šňůru vítězných zápasů na počet osm a s náskokem se usadil v čele extraligy. Tým PSG Zlín hraje o víkendu dvakrát na soupeřově ledě, v pátek na Slavii a v neděli v Mladé Boleslavi.

0:4
(0:0, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 28. min Rufer (Linhart, Kreps), 31. Adamský, 41. Orsava (Adamský, Galvas), 57. Irgl (Polanský, Nosek). Rozhodčí: Hribik, Mrkva - Bryška, Skopal. Vyloučení: 7:7, navíc Linhart, Dravecký (oba Třinec) na 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 3 603. Střely na branku: 17:40. Zblokované střely: 10:10. Hity: 8:12. Vhazování: 34/61 (56%) - 27/61(44%) Průběh utkání: 0:4.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, O. Horák, Tesařík, Urbanec, Řezníček, Kotvan - Ondráček, Leška, Köhler - Okál, Čajánek, Veselý - Šťastný, Holík, Říčka - Balaštík, Sedláček, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík - Roth, Klesla, Galvas, M. Doudera, Nosek, Linhart, Trončinský - Rufer, Kreps, Dravecký - Irgl, Polanský, Adamský - Rákos, Žejdl, Orsava - Jašek, M. Růžička, Kindl. Trenéři: Kalous, Varaďa.

Úvodní třetina přinesla v plné nahotě současné rozpoložení obou týmů, kdy se střetly poslední Zlín a vedoucí Třinec. Berani nevyužili hned tři přesilové hry a opět se trápili v koncovce. Trenér Rostislav Vlach opět překopal sestavu, kvůli zranění nenastoupil brankář Štůrala a útočník Roman Vlach, mimo šestici obránců byl zařazen zkušený bek Žižka. Po odmlce se vrátil do základní sestavy veterán Tesařík. Lídr extraligy zahrozil hned v úvodní minutě po příležitosti Rufera. Stejný třinecký forvard pokoušel štěstí i ve 4. minutě, ale brankář Kašík byl na místě. Poté se hrálo ve čtyřech na obou stranách, na začátku 7. minuty přišla úvodní přesilovka pro Zlín. Domácí před gólmanem Hamerlíkem prakticky nevymysleli žádnou vážnu šanci, za zmínku stojí jen pokusy obránců Marušáka a Kotvana. V polovině úvodní třetiny ujel po křídle Ondráček, ale na Hamerlíka nevyzrál. Zlínští poté nevyužili dvě početní převahy, domácí je sehráli prachbídně a na třineckou bránu vystřelil jen obránce Urbanec. Hosté měli závěr úvodní části pod kontrolou, v šancích se ocitli Nosek, Žejdl a Polanský, nicméně bezbrankové skóre se nezměnilo.

Oceláři se prosadili ve druhé třetině střelecky a položili základ k osmé výhře v řadě. Ve 23. minutě vystřelil nepřesně Balaštík a domácí trápení se ještě více prohloubilo při dalším rychlém brejku dva na jednoho, po kterém Okál jen nahrál na hůl třineckého obránce. Třinec poté zle zatápěl při početní výhodě, Kašík udržel čisté konto po střelách Noska a Irgla. Hosté šli do vedení ve 28. minutě, od modré nahodil kotouč Linhart a po teči Rufera zaregistroval Kašík kotouč přes zakrytý výhled až v síti. V polovině utkání mohl srovnat krok Říčka, ale netrefil poskakující kotouč. Zlínští měli příležitost přesilové hry po faulu Rufera, ale po 18 vteřinách inkasovali gól. Marušák chyboval na modré čáry, Adamský sebral kotouč a s přehledem dostal hosty do dvoubrankového náskoku. Třinec na ledě jasně dominoval, domácí byli všude o krok pozadu.

Obraz hry se nezměnil ani ve třetí části. Třinec přidal hned na začátku třetí gól opět při vlastním oslabení. Po pravém křídle ujel rychlík Adamský a Orsava předvedl v souboji s Kašíkem ukázkový blafák. Berani v přesilovce Hamerlíka vůbec neohrozili. Oceláři mohli přidat čtvrtý střelecký úspěch po faulu Köhlera, ale Adamský nepropasíroval kotouč mezi Kašíkovy betony. Zlín se trápil nadále v koncovce, Hamerlík udržel čisté konto až do závěrečné sirény. V pohodě hrající Oceláři přidali ještě čtvrtý gól, v 57. minutě po skrumáži před Kašíkem se nejlépe zorientoval Irgl s pomocí Říčky dotlačil kotouč za brankovou čáru.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Pavel Sedláček - Peter Hamerlík.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): „Pokud chcete v současné době bodovat s Třincem, musíte využívat přesilové hry. Je velký luxus, když dostanete při vlastní přesilovce dva góly. Jak se Třinec dostal do vedení, tak bylo při jeho současné formě hodně těžké s ním hrát a obrátit vývoj utkání. Mají za sebou hodně výher a hráči mají sebevědomí. Ve hře pět na pět jsme soupeři stačili, ale při přesilovkách jsme zápas ztratili."

Václav Varaďa (asistent trenéra HC Oceláři Třinec): "Na zápas jsme se poctivě připravovali. Věděli jsme, že Zlínu to sice nejde, sle očekávali jsme tuhý boj, neboť Zlín si na nás hodně věří. Hráli jsme v první třetině hodně v oslabení, i když jsme hráče na to předem upozornili. Nakonec se nám to podařilo přečkat. Ve druhé třetině jsme za to vzali, Zlín měl velké problémy s naší rychlostí a soupeře jsme předčili. Sehráli jsme výborné oslabení a utkání se zlomilo na naši stranu. Ve třetí třetině jsme solidně bránili a nepustili jsme domácí k vážnější akci. Jsme velmi rádi za tři body, které jsou pro nás hodně důležité."