neděle 04. listopadu 2012 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín odevzdal podruhé v sezoně všechny body Liberci

Berani na domácím ledě opět zaváhali. V utkání 19. kola Tipsport extraligy tým PSG Zlín prohrál s Libercem 1:5 a potvrdil skutečnost, že na domácím ledě v posledních týdnech neboduje. Vlachova družina nastoupila v okleštěné sestavě, scházel distancovaný kapitán Petr Čajánek a domácí nasadili pouze tři útoky. Zlín dokázal ještě v 29. minutě srovnat stav zásluhou Jiřího Ondráčka, ale Bílí Tygři přidali další góly a odvezli ze Zlína všechny body. Zlínští hokejisté prohráli doma již popáté v řadě a čekají na výhru na vlastním ledě přesně měsíc. Tipsport extraliga má nyní reprezentační přestávku, Berani hrají nejbližší extraligový zápas ve středu 13. listopadu v Chomutově.

19. kolo / neděle 4. 11. 2012 / 17:00
Berani Zlín Zlín - Bílí Tygři Liberec Liberec
1:5
(0:0, 1:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 29. min Ondráček (Kubiš, Tesařík) - 25. Dušek (Kudrna,Víšek), 34. Nedvěd (Kudrna), 37. Čakajík (Filippi, Dušek), 46. Filippi (Simonds, Čakajík), 58. Čutta (Nedvěd, Bulíř). Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Dřínovský, Čech. Vyloučení: 6:7, navíc Čutta, Nedvěd (oba Liberec) na deset minut. Využití: 1:3. V oslabení: bez. Diváci: 4 011. Střely na branku: 32:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5.

Berani Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Horák, Matějíček, Kotvan - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Melenovský, Veselý - Ondráček, Holík, Kubiš. Trenéři Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Bílí Tygři Liberec: Pavelec - Šmíd, Cebák, Čakajík, Čutta, Výtisk, Štich, Derner - Bulíř, Nedvěd, Roman Vlach – Kudrna, Víšek, Dušek - Stewart, Filippi, Simmonds – Kica, Galamboš, Bárta - Špaček. Trenéři: Pešán, Kapoun.

Zlín nastoupil do zápasu s Libercem pouze se třemi útoky, neboť Berani zápolí s rozsáhlou marodkou. Ke zraněným se přidal ještě kapitán Petr Čajánek, který vyfasoval jednozápasový distanc za trest ve hře v minulém utkání na brněnské Kometě. Jeho místo ve druhém útoku mezi Honejsek a Veselým zaujal Melenovský. Liberec přijel do Zlína již bez odvolaného kouče Mariana Jelínka a mužstvo vedl dosavadní asistent Filip Pešán. Bílí Tygři vstoupili do utkání aktivně a gólmana Horčičku prověřili Nedvěd a Bulíř. Domácím se naskytla na začátku 4. minuty úvodní přesilová převaha, neboť Köhlera fauloval Cebák. Zlín si vytvořil prakticky pouze jednu šanci, po střele Hamrlíka pálil kanonýr Balaštík pouze do připraveného brankáře Pavelce. Severočeši tlak zesílili, na Horčičku mířili Simmonds, Nedvěd a Bulíř. Jejich aktivitu však zabrzdily fauly a více než minutové dvojnásobné oslabení. Beranům přesilovky pět na tři letos nevychází a potvrdili to i tentokrát. Jedinou střelu na libereckou svatyni vyslal Balaštík. Po jednom z vyloučení vyfasoval navíc liberecký kapitán Nedvěd osobní trest za protesty. V průměrné úvodní třetině Zlín svého soupeře přestřílel, nciméně jejich střely nebyly nebezpečné. V největší šanci se ocitil krátce před první sirénou Köhler, ale zaúřadovala lapačka Pavelce.

Po bezbrankové úvodní třetině začaly v prostřední části padat góly. Střelecký účet zápasu se otevřel v 25. minutě. Víšek našel před bránou volného Duška, který překonal Horčičku střelou pod horní tyč. Berani srovnali stav při vyloučení Cebáka, po ráně Tesaříka se odrazil kotouč k Ondráčkovi, který ho usměrnil do odkryté klece. Zlín se neradoval dlouho z vyrovnávacího gólu. Hosté začali úřadovat v přesilovkách. Nejdříve kapitán Nedvěd potrestal vyloučení Tesaříka a poté se trefil od modré čáry Čakajík, když trestnou lavici zahříval Hamrlík za hákování.

Trápení Zlína v domácím prostředí ukázala v plné nahotě poslední třetina. Berani dostali šanci na kontaktní gól při prohřešku liberecké střídačky, neboť Bílí Tygři špatně vystřídali a chvíli hráči v šesti lidech. Vlachova družina v přesilovkách dlouhodobě tápe a vzápětí přišel trest. Filippi střelou z mezikruží překonal Horčičku počtvrté. V 51. minutě mohl snížit Honejsek, ale jeho střelu Pavelec chytil. Za dalších pět minut napravil svůj faul Horčička, Kanaďan Stewart při nařízeném trestném střílení poslal bekhendový blafák vedle tyčky. Bílí Tygři udělili třetí lekci z využívání přesilovek v 58. minutě. Zlín špatně vystřídal a pátý gól Severočechů střelil bombou od modré čáry obránce Čutta. Berani vyhráli naposledy doma 5. října s Kladnem, poté následuje šňůra pěti proher v řadě.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Petr Holík - Ondřej Pavelec

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Rozhodly přesilové hry. Zatímco my jsme v nich téměř nic neuhráli, Liberec dal tři góly, a to byl podstatný rozdíl, Závěr již byla z naší strany křeč. Bohužel máme hodně zraněných hráčů a v tomto složení jsme nedokázali otočit nepříznivý vývoj. Možná nám chyběly i síly. Každopádně Liberec vyhrál zaslouženě."

Filip Pešán (trenér Bílí Tygři Liberec): "Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, hned prvních pár střídaní bylo velmi dobře odehraných. Byli jsme aktivní, ale pak vypadli z tempa. Hráli jsme neukázněně, přišlo čtyřikrát zbytečné oslabení. Navíc k tomu přišly osobní tresty klíčových hráčů. To zamíchalo s naší hrou, nicméně naše efektivita v koncovce a výborný gólman Pavelec byli hlavními důvody, proč jsme uhráli tři body za vítězství."