pátek 30. září 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín odpověděl na vedoucí gól Sparty, nakonec ale prohrál 1:5

Hokejisté PSG Zlín prohráli v utkání 8. kola Tipsport extraligy na ledě týmu HC Sparta Praha 1:5 a v oslabené sestavě vyšli na ledě 02 areny bodově naprázdno. Berani vyjeli na extraligový led po dvanáctidenní pauze jen se třemi útoky a s favorizovanými Pražany drželi krok ještě na začátku druhé třetiny. Veselý a spol. dokázali odpovědět na vedoucí gól Sparty, ale poté už bylo utkání v režii domácího týmu, který měl duel ve své režii a o výhře rozhodl i zásluhou tří využitých přesilových her. Dvěma góly se blýskl Miroslav Forman, který vyhnal v 45. minutě z brány Libora Kašíka. Jediný gól Beranů zaznamenal při oslabení Jiří Ondráček. První extraligový zápas mezi muži odehrál útočník David Hrazdira. Tým PSG Zlín hraje v neděli 2. října od 17 hodin na domácím ledě s lídrem extraligy z Třince.

8. kolo / pátek 30. 9. 2016 / 18:30
HC Sparta Praha Sparta - Berani Zlín Zlín
5:1
(1:0, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. min J. Mikuš, 25. Ružička (Forman, Nedomlel), 31. Kumstát (Pech), 39. Forman (Pech, Ružička), 45. Forman (Cingel, Ihnacak) - 21. J. Ondráček (O. Veselý). Rozhodčí: Pešina, Roman Svoboda - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 3:8, navíc Chytil (Zlín) na 10 minut. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5 304. Střely na branku: 40/20 Zblokované střely: 6:8. Hity: 16:6. Vhazování: 40/62 (65%) - 22/62 (35%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.

HC Sparta Praha: Pöpperle – Piskáček, Nedomlel, Eminger, Gernát, Hrbas, J. Mikuš, Barinka, od 43. min navíc Kalina – Forman, P. Vrána, Ružička – Netík, J. Hlinka, Černoch – Ihnacak, Pech, Kumstát – Kudrna, Cingel, O. Procházka. Trenéři: Kalous, Moták, Veber.

Berani Zlín: Kašík (45. min Štůrala) - Marušák, Kotvan, Bořuta, Blaťák, Matějíček, Žižka - Bukarts, P. Holík, Říčka - Honejsek, Chytil, O. Veselý - J. Ondráček, David Hrazdira, Kubiš - od 42. min navíc D. Šťastný. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Richard Hrazdira.

Do úvodní šance se prodrala Sparta, ve 2. minutě se dostali do rychlého přečíslení Ihnačák s Hrbasem, naštěstí sparťanský obránce jen promíchl. Na druhé straně se ukázal Honejsek, jeho střelu domácí gólman Pöpperle vyrazil betonem do bezpečí. Brankář Pražanů si poradil v 6. minutě i se střelou Lotyše Bukartse z prostoru mezikruží. Za podražení odešel pykat za katr Kubiš a domácí zásluhou využité přesilovky šli v 8. minutě do vedení. Obránce Mikuš zachytil na modré čáře vyhozený kotouč z hole Holíka a z prostoru mezikruží překonal gólmana Kašíka. Berani měli šanci na vyrovnání při úvodní přesilovce, ale Honejsek pálil vedle tyčky a domácí se ubránili. Následně už při hře pět na pět mohla Sparta vedení zvýšit, po rychlém přečíslení si brankář Kašík poradil s Kumstátovým blafákem. Strážce zlínské klece zlikvidoval i příležitost Ružičky.

Berani měli do druhé třetiny úspěšný vstup. Při vlastním oslabení čtyřicet vteřin po vhazování vyrovnal svým třetím gólem v sezoně Ondráček, když velký podíl na úspěšné akci měl kapitán Veselý, který se zbavil perfektní stahovačkou protihráče. Berani se poté ubránili dalšímu oslabení, nicméně Sparta strhla vedení v 25. minutě opět na svou stranu. Po úspěšné kombinaci šel kotouč po ose Nedomlel - Forman - Ružička a slovenský legionář se trefil přesně pod horní tyčku. Ve 27. minutě předvedl Kašík skvělý zákrok, když podruhé v utkání vynuloval Kumstáta a v polovině utkání nedovolil skórovat ani Ihnacakovi. Domácí přidali třetí gól z nenápadné akce ve 31. minutě, když se prosadil Kumstát. Pražané přidali před závěrem druhého dějství čtvrtý gól, z prostoru kruhu propálil Kašíka šikovný Forman.

Stejný hráč domácího týmu se trefil ve 45. minutě a prakticky rozhodl zápas. Forman využil přesilovou hru a potrestal faul Žižky. Zároveň vyhnal z brankoviště gólmana Kašíka, jeho místo zaujal náhradník Štůrala. Sparta kontrolovala za přesvědčivého vedení hru a utkání s přehledem dovedla do úspěšného konce. Zlín se snažil zkorigovat nepříznivý stav, David Hrazdira však na Pöpperleho nevyzrál.

Nejlepší hráči utkání: Miroslav Forman - Miroslav Blaťák.

Zdeněk Moták (asistent trenéra HC Sparta Praha): „Zlín je znám jako houževnatý soupeř. Nám se podařilo jejich odpor zlomit ve druhé třetině. Podali jsme kvalitní a koncentrovaný výkon a zaslouženě vyhráli. Tomáš Netík odjede na vyšetření do nemocnice, ale nevypadá to s ním vůbec dobře. Byla by to pro nás velká ztráta a komplikace, máme už zraněného Lukáše Klimka a Martina Procházku. Na Kubišův zákrok se ještě podíváme."

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Do Prahy jsme přijeli s cílem hrát ze zabezpečené obrany, protože při naší marodce jsme věděli, že nemůžeme se Spartou hrát na férovku. V první třetině se nám to docela dařilo, ale od druhé části jsme měli spoustu vyloučení a byli takřka celou dobu pod tlakem. Druhá třetina prakticky rozhodla zápas. Závěr už se jen dohrával, soupeř si hlídal výsledek a po zásluze získal tři body."