pátek 20. listopadu 2015 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín po prohře s Energií stále čeká na tříbodovou domácí výhru

Hokejisté PSG Zlín prohráli v utkání 21. kola Tipsport extraligy s týmem HC Energie Karlovy Vary 3:5 a doma se nedočkali ani na desátý pokus výhry v základní hrací době. Západočeši o výhře rozhodli ve druhé třetině, ve které vsítili celkem pět branek do zlínské sítě, z toho třikrát využili přesilovku! Berani se zvedli až ve třetí třetině, snížili na rozdíl dvou gólů, nicméně v souboji dvou týmů ze spodních pater tabulky vyšli bodově naprázdno. Energii stačilo deset minut během druhého dějství, aby se dostala do čtyřbrankového vedení a vytvořila si rozhodující náskok v utkání. Veselý a spol. sice přestříleli soupeře v počtu střel vysoko 39:20, ale Vary byly v koncovce lepší. Branky zaznamenali Tomáš Žižka, Tomáš Čachotský a Jan Maruna. Tým PSG Zlín hraje v úterý 24. listopadu ve Vítkovicích.

3:5
(0:0, 1:5, 2:0)
Branky a nahrávky: 39. min Žižka (Ondráček), 44. Čachotský (P. Holík, Matějíček), 50. Maruna (Žižka, Matějíček) - 25. Bičánek (Marosz, T. Rachůnek), 29. Harkabus (Koblasa, Kůs), 30. Gorčík (T. Rohan, Osmík), 34. Huna (Bičánek, Marosz), 40. Rodney (Kůs, Koblasa). Rozhodčí: Hodek, Mrkva - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 4 207. Střely na branku: 39:20. Zblokované střely: 6:14. Hity: 10:12. Vhazování: 32/62 (52%) - 30/62 (48%). Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 3:5.

Berani Zlín: Kašík (30. min Štůrala) - Marušák, Urbanec, Matějíček, Žižka, Kotvan, O. Horák - Čachotský, P. Holík, Říčka - Ondráček, Maruna, Kubiš - Bukarts, Roman Vlach, O. Veselý - A. Havlík, Cibák, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka - J. Tomeček, Bičánek, Benák, Sičák, T. Dvořák, Gulaši, Rodney - Huna, Marosz, T. Rachůnek - Bartek, Bulík, Vachovec - Harkabus, Kůs, Koblasa - Gorčík, Osmík, T. Rohan. Trenéři: Oremus, Mlejnek, Kněžický.

Nejlepší hráči utkání: Jan Maruna - Radim Bičánek.

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Dnešní zápas rozhodly přesilové hry. Měli jsme jich na začátku utkání hodně, ale nedokázali jsme vstřelit gól. Ve druhé třetině po snaze zlomit utkání, jsme dostali rychlé góly v řadě za sebou. Druhá třetina byla z naší strany velmi špatná. Byla tam spousta chyb a propadů u obránců, ale i útočníků. Z toho pramenily fauly a následné inkasované góly. V závěru se náš výkon trochu zvedl, přidali jsme dva góly, ale k dotáhnutí náskoku soupeře jsme neměli už síly a štěstí."

Karel Mlejnek (asistent trenéra HC Energie Karlovy Vary): "Utkání hodně ovlivnila první třetina. Domácí měli dostatek příležitostí v přesilových hrách, aby se dostali do vedení. Nám se podařilo domácí přesilovky ubránit. Co se nepovedlo Zlínu v úvodní třetině, povedlo se nám ve druhé třetině. Třikrát jsme využili početní výhodu, což bylo klíčem k naší výhře. Doma jsme vedli v zápase s Brnem po dvou třetinách rovněž 5:1, a nakonec to bylo 5:3. Samozřejmě jme na zápletku reagovali oddechovým časem. Utkání jsme zaslouženě dovedli do tříbodového zisku. Byli jsme informováni majitelem klubu o vyřazení Radka Dudy ze sestavy na zápas ve Zlíně. V žádném případě to nebyla reakce na jeho vyloučení v prvním vzájemném utkání se Zlínem v Karlových Varech. Byla to reakce na domácí utkání s Chomutovem. Co se týká dalších zápasů, budeme se o sestavě bavit zítra."