úterý 03. prosince 2013 | Zlín Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín pojedenácté v řadě Litvínov neporazil, přesto veze alespoň bod

Článek průběžně aktualizujeme. Hokejisté PSG Zlín prohráli v zápase 27. kola Tipsport extraligy na ledě HC Vervy Litvínov 0:1 po samostatných nájezdech. Pětašedesát minut čisté hry nepřineslo ani jeden gól, a tak hokejové šachy rozluštila až pátá série nájezdů. Berani nenavázali na předchozích deset výher za sebou s Litvínovem, nicméně vybojovali alespoň bod. Vlachova družina získala z venkovního tripu po severních Čechách nakonec čtyři body. Tým PSG Zlín hraje v pátek doma s Kladnem.

27. kolo / úterý 3. 12. 2013 / 18:20
HC VERVA Litvínov Litvínov - Berani Zlín Zlín
1:0sn
(0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: rozhodující nájezd Hanzl. Rozhodčí: Šindler, Wagner – Bláha, Kostka. Vyloučení: 2:9, navíc Čajánek (Zlín) na 10 minut. Využití: bez. Diváci: 1 868. Střely na branku: 39:31. Průběh utkání: 1:0.

HC VERVA Litvínov: Francouz - Stříteský, Zeman, Gula, Šlégr, Posmyk, Chaloupka - Jánský, Hübl, Ručinský - Martynek, Hanzl, Trávníček - Majdan, Piroš, Gerhát - Písařík, Jurčík, R. Pšurný. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.

Berani Zlín: Horčička – Marušák, Urbanec, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Horák, od 59. min navíc Matějíček – Balaštík, Leška, O. Veselý – Kubiš, Holík, Čech – Honejsek, Čajánek, Köhler – Melenovský, Fořt, P. Sedláček. Trenéři: Rost. Vlach, Jurík, Hrazdira.

Hned na začátku utkání vyzkoušel pozornost livínovského gólmana Francouze kanonýr Balaštík. Ve 4. minutě vystřelil dvakrát na Horčičku střelec Hübl, ale mířil nepřesně. Litvínov byl na začátku aktivní, šanci Gerháta zlikvidoval Horčička pravým betonem. Na začátku 8. minuty se prodrali před domácí branku Holík s Kubišem, ale kapitán Trávníček přihrávku zblokoval. Úvodní třetina se nesla v rychlém tempu, v polovině třetiny se probil před Francouze šikula Holík, ale v rozhodující chvíli mu kotouč odskočil. Severočeši dostali v 15. minutě možnost přesilové hry po faulu Marušáka. Výborný zákrok předvedl Horčička po velké šanci Hanzla v mezikruží. V závěru přišel velký tlak třetí zlínské řady, Čajánek netrefil poloprázdnou bránu a neuspěl ani Köhler. Z obrovského „zámku“ hostů byla výsledkem druhá početní výhoda pro Severočechy, neboť po zákroku Honejska se objevil ve tváři Zemana krvavý šrám. Piroš ohrozil zlínskou klec z pravého kruhu, ale jeho golfák Horčička vyrazil. Do přečíslení dva na jednoho se dostali Čajánek a Kubiš, nicméně branku diváci neviděli.

Zlínští měli na začátku druhé třetiny úvodní početní výhodu. Berani se usadili v útočném pásmu, ale Leška a Veselý bezchybného Francouze nepřekonali. Hosté měli vzápětí štěstí, neboť pumelice Piroše orazítkovala v přesilové hře horní břevno. Hra poté upadla do průměru a oba celky se soustředily na defenzivu. Hosté se spoléhali na rychlé protiútoky, po jednom z nich vznikla před litvínovskou bránou skrumáž, ze které aktivní Kubiš nepropasíroval kotouč za Francouzova záda. Ve 33. minutě dostal Fořt kotouč do jízdy, ale z prostoru pravéh kruhu mířil jen do gólmana. Na druhé straně se ocitl ve vyložené pozici Jurčík, jenže zblízka netrefil vůbec bránu. Hosté v závěru přežili další oslabení a bezbrankový stav trval i po čtyřiceti minutách hry.

Začátek třetí třetiny přinesl rušné okamžiky. Ve 42. minutě se prosmýkl Hübl mezi dvěma beky, jeho střelu Horčička vyrazil a následně Ručinského bekhend šel vedle. Hned z protiútoku jel na Francouze Kubiš, ale nadvakrát domácího brankáře nepřekonal. Severočeši poté uzamkli soupeře v početní výhodě, ale Horčička odolal, když výborně zasáhl po příležitostech Hübla a Martynka. Berani hráli od 53. minutě prakticky neustále v oslabení, přesto se ubránili třem přesilovkách Litvínova. Utkání za bezbrankového stavu došlo do prodloužení. V něm zahrozil nejdříve Zeman, poté pumelice Marušáka minula Francouzovu bránu. Šachovou partii nakonec rozhodla až pátá série samostatných nájezdů a neomylný Hanzl. Tým PSG Zlín neporazil pojedenácté v řadě Litvínov, přesto si odvezl alespoň bod. Verva vyhrála šestý zápas v řadě.

Samostatné nájezdy: I. série Hübl 1:0, Čech nedal, II. série: Ručinský nedal, Holík 1:1, III. série: Hanzl 2:1, Leška 2:2, IV. série: Čech nedal, Hübl nedal, V. série: Leška nedal, Hanzl 2:3.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Pavel Francouz - Luboš Horčička.

Miloslav Hořava st. (asistent trenéra HC Verva Litvínov): "Hráli jsme proti jednomu z nejlepších týmů v české extralize. Měli jsme ze soupeře velký respekt. Je neobvyklé hrát dva zápasy po sobě doma 0:0, ale jsme rádi za každý bod. Mužstvo body chce sbírat a my jsme samozřejmě rádi. Pokud to bude pokračovat i nadále, bude to v pořádku."

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Dnešní utkání bylo hodně vyrovnané, čemuž odpovídá rovněž výsledek. Domácí působili živějším dojmem. Hráli jsme dobře z obrany a snažili se chodit do protiútoků. Bohužel to zůstalo 0:0. V samostatných nájezdech byl Litvínov zručnější, nicméně za bod jsme rádi. Z tripu se nám pojede domů dobře, získali jsme celkem čtyři body."