neděle 22. září 2013 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín porazil Energii Karlovy Vary 3:1 a slaví první výhru v sezoně za tři body

Zlínští hokejisté porazili v zápase 4. kola Tipsport extaligy na domácím ledě Energii Karlovy Vary 3:1 a připsali si premiérové vítěztví v sezoně za tři body. Úadující vicemistři prohrávali po první třetině 0:1, ale poté otočili nepříznivý vývoj utkání a dokráčeli k zasloužené výhře. Branky zaznamenali Antonín Honejsek, Tomáš Valenta a Petr Čajánek. Zlín hraje v úterý na ledě Pardubic.

3:1
(0:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 23. min Honejsek (Tesařík, Holík), 50. Valenta (Leška, Balaštík), 59. Čajánek - 17. Flek (J. Látal, Grman). Rozhodčí: Husička, Minář - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:3, navíc Flek (Karlovy Vary) na 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 3 747. Střely na branku: 47:28. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Berani Zlín: Štůrala - Marušák, Valenta, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Urbanec - Balaštík, Leška, Kubiš - Ondráček, Čajánek, O. Veselý - Honejsek, Holík, Čech - Okál, Melenovský, Köhler. Trenéři: Rost. Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka - Bičánek, Šmach, Drtina, Gulaši, J. Látal, Grman, Schusser - Zaťovič, R. Hruška, Hovorka - Dlouhý, Balán, M. Látal - T. Rohan, Roman Vlach, Zucker - Koblasa, Flek, Harkabus. Trenéři: Žemlička, Mlejnek.

Hned na začátku utkání nevyužili hosté přesilovou hru při prohřešku Marušáka. Domácí se dostali do tlaku při vyloučení hostujícího Balána, velký nápor si vytvořila Čajánkova řada, ale Veselý trefil tyčku a Zámorský s Čajánkem na brankáře Závorku nevyzráli. V početní výhodě neuspěli ani hosté, střelu Bičánka vyrazil Štůrala se štěstím betonem. Střelecký účet zápsu otevřeli na začátku 17. minuty hosté, z kruhu zamířil přesně do horního růžku Flek. Berani se nedostali ani ve čtvrtém zápase do vedení. Těsně před první sirénou zůstal osamocený před hostující svatyní kanonýr Balaštík, ale v koncovce neuspěl. Úvodní dějství příliš pohledného hokeje nepřineslo, hosté z minima vytěžili maximum.

Zlínu vyšel nástup do druhé třetiny parádně. Střelu Tesaříka od modré čáry tečoval úspěšně Honejsek. Zlínští byli aktivnější, ve 26. minutě se proháčkoval obránce Valenta od modré čáry až před Závorku, ale puk po blafáku projel pouze brankovištěm. Berani opět žehrali na koncovku, Veselý spálil v 28. minutě stoprocentní šanci a poté Balaštík nastřelil jen betony Závorky. Aktivitu Zlína zbrzdilo vyloučení Balaštíka, střelu Hovorky v přesilovce brankář Štůrala vyrazil. Zlínský tlak se stupňoval závěrem druhé části. Čech ránou z první trefil levou tyčku, vedle pálil Holík a tutovku nedal Köhler. Po druhé třetině byl na ukazateli skóre nerozhodný stav 1:1.

Vary se ubránily na začátku třetího dějství oslabení, ale při vyloučení Jana Látala v 50. minutě inkasovaly. Zlín šel poprvé v sezoně do vedení zásluhou využité přesilovky a premiérového gólů obránce Valenty. Jednadvacetiletý bek Zlína mířil přesně bombou od modré čáry. Domácí měli v 51. minutě štěstí, neboť Štůrala špatně rozehrál a kotouč po zásahu Zuckera poskakoval v brankovišti. Západočeši již neměli síly na zvrat utkání a třetí gól inkasovali při neúspěšné power-play. První výhru Zlína za tři body v nové sezoně zpečetil kapitán Čajánek přesnou trefou do opuštěné klece Energie.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Petr Čajánek - Tomáš Závorka.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Chtěli jsme konečně bodovat za tři body, neboť zápas byl hodně důležitý vzhledem k postavení v tabulce. Jsme rádi, že jsem duel zvládli ke třem bodům, i když to nebylo vůbec jednoduché. Opět jsme neproměnili řadu šancí, prohrávali jsme a dotahovali nepříznivý vývoj zápasu. Kluky musím pochválit, že opět zvrátili nepříznivý vývoj a výhru jsme nakonec ubojovali."

Karel Mlejnek (asistent trenéra HC Energie Karlovy Vary): "Gratuluji soupeři k výhře. Přijeli jsme do Zlína s cílem uhrát nějaký bod. Naše hra se od minulého kola zlepšila a byli jsme velmi blízko k zisku bodu. Bohužel naší nedisciplinovaností a vyloučením před druhou inkasovanou brankou jsme se o body připravili. Soupeř pak už svou výhru potvrdil gólem do prázdné branky."