pátek 09. ledna 2015 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín porazil Karlovy Vary i potřetí v letošní sezoně, rozhodly dva góly během osmnácti vteřin

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v utkání 36. kola Tipsport extraligy nad HC Energií Karlovy Vary 3:2 a získali velmi cenné tři body. Berani se ujali vedení již v šesté minutě a o vítězství rozhodli dvěma brankami na začátku druhé třetiny v rozmezí 18 vteřin. Nejdříve využili přesilovou hru a vzápětí šli do třígólového náskoku. Západočeši ještě zkorigovali nepříznivý stav dvěma brankami Václava Skuhravého, nicméně srovnat stav se jim nepodařilo ani v závěrečné power play. Berani porazili Energii i ve třetím zápase během letošní sezony. Karlovy Vary potvrdily pověst nejhoršího celku na cizím ledě, neboť prohrály již počtrnácté v řadě! Branky zaznamenali Jakub Svoboda, Robert Říčka a Filip Čech. Tým PSG Zlín hraje v neděli v Karlových Varech.

3:2
(1:0, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. min Jakub Svoboda (Matějíček), 23. Říčka (Holík, Kotvan), 23. F. Čech (Šťastný, Kubiš) - 31. Skuhravý (Šmach), 54. Skuhravý (Vachovec). Rozhodčí: Fraňo, Úlehla - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 9:9, navíc Redlihs (Karlovy Vary) na 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: bez. Diváci: 4 050. Střely na branku: 36:22. Zblokované střely: 13:14. Hity: 6:4 Vhazování: 42/74 (57%) - 32/74 (43%) Průběh utkání: 3:0, 3:2.

Berani Zlín: Kašík - Matějíček, Žižka, Marušák, O. Horák, Kotvan, Urbanec - Jakub Svoboda, Čajánek, O. Veselý - Ondráček, Leška, Köhler - Holík, Roman Vlach, Říčka - Kubiš, Šťastný, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (23. min Habal) - Sičák, Harant, Redlihs, Jan Tomeček, Šmach, Dvořák, Deyl - Duda, Balán, D. Hruška - Vachovec, Kverka ml., Vojtěch Tomeček - Micka, Skuhravý, Koblasa - Pšurný, R. Hruška, Heizer. Trenéři: Mlejnek, Kverka st., Kněžický.

V brance Zlína se poprvé od konce listopadu objevil Kašík. Berani začali důležitý zápas se štěstím, neboť hned v první minutě orazítkoval David Hruška horní břevno. Na konci třetí minuty odešel za katr Hruška, ale domácí početní výhodu nevyužili. Na gólmana Závorku si vylámali zuby Marušák a při dorážce nedosáhl na kotouč Köhler. Zlínští se dostali do vedení v 6. minutě, Jakub Svoboda se prodral po levém křídle a parádní trefou překonal karlovarského gólmana. Domácí zvýšit vedení z přesilové hry, ale tato herní činnost Čajánkovi a spol. v poslední době příliš nejde, nicméně Köhler z dorážky těsně minul bránu. Hosté příliš nestíhali a pod tlakem kupili další fauly. Lotyšský bek Redlihs trefil hokejkou do hlavy tvrdě Marušáka a vyfasoval trest do konce utkání. Domácí nevyužili další početní výhodu a po první sirně odešli do kabin pouze s jednogólovým náskokem. Hosté příliš hokejového umu v úvodní třetině nepředvedli.

Berani začali druhou třetinu výborně. V rozmezí 18 vteřin během 23. minuty vsítili dva rychlé góly. Nejdříve potrestali prohřešek kapitána Dudy, když Říčka prostřeli Závorku. Vzápětí gólman hostů inkasoval třetí branku a odjel raději na střídačku. Z brány ho vyhnal Čech, který vstřelil svůj první gól v sezoně po parádní ráně z první. Do hostující klece nastoupil náhradník Habal. Západočeši se radovali z první banky v polovině zápasu po úspěšné teči z hole veterána Skuhravého. Ve velmi dobrém světle se ukázala v domácí sestavě čtvrtá řada vedená mladíkem Šťastným. Puk po jeho teči skončil ve 31. minutě nad Habalovou svatyní. Ve 33. minutě hosté po velké šanci Davida Hrušky v přesilovce přestali hrát, do rychlého brejku ujeli v oslabení Marušák s Čechem, ale příležitost zahodili. V 36. minutě opět těsně vedle tečoval kotouč mladík Šťastný. Závěr druhé třetiny patřil Západočechům, při vyloučení Žižky svírali zlínské hráče v obranném pásmu, ale skóre se neměnilo.

Zlín nevyužil na začátku třetí třetiny přesilovky při vyloučení Micky, kapitán Čajánek mířil nepřesně a Jakub Svoboda jen nastřelil Habala. Ve 46. minutě zůstal mezi kruhy osamocený Köhler, ale ve slibné šanci netrefil branku. Berani v další početní výhodě se do větších šancích nedostali, podobně jako hosté po trestu Beranů za příliš mnoho hráčů na ledě. Energii se přece jen podařil vstřelit kontaktní gól, v 54. minutě se prosadil ze skrumáže před Kašíkem podruhé v utkání zkušený Skuhravý. Definitivní možnost rozhodnout po domácí přišla v 59. minutě při brejku tři na jednoho, ale Holík kombinaci pokazil. Energie se odhodlala v závěru k power play, tým PSG však cennou výhru uhájik i zásluhou obětavého zákroku obránce Horáka, který odjel otřesený na střídačku. Zlín potřetí v sezoně porazil Karlovy Vary a stáhl ztrátu na nejbližší soupeře před sebou.

Nejlepší vyhodnocení hráči: David Šťastný - Václav Skuhravý.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Pro nás to byl důležitý zápas za šest bodů. První třetina z naší strany byla velmi dobrá, hráli jsme v pohybu a byli jsme lepším mužstvem. Ze začátku druhé třetiny jsme dali dva rychlé góly, což nám paradoxně ublížilo. Trochu jsme odstoupili od důrazné hry a začali jsme hrát se soupeřem nahoru dolů. Dostali jsme docela nešťastný gól a třetina skončila 3:1. V poslední části jsme si řekli, že budeme hrát aktivně. Myslím si, že do poloviny jsme byli aktivní, ale jsme neproměnili. Když jsme pak dostali na 3:2, začali jsme se bát o výsledek. Bojovností a trošičkou štěstí jsme nakonec důležitý zápas zvládli.“

Karel Mlejnek (trenér HC Energie Karlovy Vary): „Samozřejmě nejsme spokojení s tím, že jsme neudělali žádný bodový zisk. Úvod utkání ovlivnila naše nedisciplinovanost a velký počet vyloučených, což domácí posadilo na koně. Ve druhé třetině jsme se snažili s výsledkem utkání něco udělat, ale nepovedlo se. Odjíždíme nespokojeni a bez bodového zisku.“