neděle 07. února 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín porazil Piráty z Chomutova i zásluhou dvou gólů Romana Vlacha

Hokejisté PSG Zlín porazili v utkání 44. kola Tipsport extraligy tým Piráti Chomutov 4:1 a připsali si v souboji o sedmé místo důležité tři body. Berani měli střetnutí ve své režii, vypracovali si během úvodní třetiny dvougólový náskok, který ve druhém dějství ještě zvýšili. Chomutov snížil ve 47. minutě, ale Veselý a spol. si výhru pohlídali a pojistili ji gólem do prázdné brány při neúspěšné power play hostů. Branky vstřelili Roman Vlach 2, David Šťastný a Robert Říčka. Nyní následuje devítidenní reprezentační přestávka, extraliga pokračuje až ve středu 17. února, Zlín hraje v televizním zápase v Pardubicích.

44. kolo / neděle 7. 2. 2016 / 15:30
Berani Zlín Zlín - Piráti Chomutov Chomutov
4:1
(2:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 13. min D. Šťastný (Čachotský, F. Čech), 18. Roman Vlach (Kotvan, Marušák), 31. Říčka (Matějíček, P. Holík), 58. Roman Vlach (Řezníček) - 47. V. Růžička (Valach, Ölvecký). Rozhodčí: Hradil, R. Svoboda - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: bez. Diváci: 5 192. Střely na branku: 24:31. Zblokované střely: 7:10. Hity: 23:9. Vhazování: 29/57 (51%) - 28/57 (49%). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Urbanec - Bukarts, P. Holík, Říčka - Ondráček, Cibák, Maruna - T. Sýkora, Roman Vlach, O. Veselý - Čachotský, D. Šťastný, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Piráti Chomutov: J. Čech - Valach, Skinner, Jánošík, D. Růžička, Šidlík, Dlapa, Harant, Pereťagin - Pospíšil, Červenka, Tomica - Ölvecký, V. Růžička ml., D. Kaše - D. Květon, Kämpf, Hřebejk - Račuk, Dušek, R. Veselý. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva, J. Šťastný.

Podrobnosti k utkání a on-line zpravodajství zde:

Nejlepší hráči utkání: Robert Říčka - Jakub Čech.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání. Na soupeře jsme se dobře připravili a podali jsme od začátku koncentrovaný výkon. V důležitých momentech nás podržel brankář Kašík. Od začátku jsme měli zápas v naší režii, po zásluze jsme zvítězili a získali tři body."

Břetislav Kopřiva (asistent trenéra Piráti Chomutov): "Z našeho pohledu to bylo vyrovnané utkání. Čekali jsme, že domácí budou chtít utkání zvládnout, zatímco my venku nebodujeme, a to dnešní zápas opět potvrdil. Zlín sehrál velmi dobrou partii, velmi dobře bránil a my jsme se neprosadili ke gólům. Pokud jsme si vypracovali nějakou šanci, tak jsme ji bohužel zahodili. Štěstí se od nás odklání, nicméně rozhodují branky a ty jsme nedali. Ztratili jsme další zápas venku, což je chyba."