čtvrtek 10. října 2013 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín porazil v repríze finále úřadujícího mistra zásluhou k.o. úderu během 39 vteřin!

Hokejisté PSG Zlín porazili v předehrávce 11. kola Tipsport extraligy v repríze jarního finále Škodu Plzeň 4:1, když o výhře za tři body rozhodli během úvodních sedmi minut v první třetině. Zlín v samotném začátku utkání během 39 vteřin dvakrát skóroval a vyhnal gólmana Mensatora na střídačku. Čajánek a spol. si vytvořili rozhodující tříbrankový náskok, na který Západočeši odpověděli jedinou brankou. Berani zpečetili třetí výhru za tři body v letošní sezoně při power play soupeře střelou do prázdné brány. Branky dali Ondřej Veselý, Marek Melenovský, Petr Leška a Jaroslav Balaštík. Tým PSG hraje další kolo až ve středu 16. října na ledě pražské Sparty.

11. kolo / čtvrtek 10. 10. 2013 / 18:20
Berani Zlín Zlín - HC ŠKODA Plzeň Plzeň
4:1
(3:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. min O. Veselý (Leška, Marušák), 2. Melenovský (Čajánek, Kubiš), 7. Leška (Balaštík), 59. Balaštík (Leška) - 21. J. Sýkora (Lev). Rozhodčí: R. Čech, Husička - Flegl, Štofa. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:0. V oslabení: . Diváci: 3 805. Střely na branku: 33:27. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Berani Zlín: Horčička - Marušák, Řezníček, Zámorský, Urbanec, Matějíček, Tesařík - Balaštík, Leška, O. Veselý - Kubiš, Čajánek, Melenovský - Honejsek, Holík, Čech. Trenéři: Rost. Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC ŠKODA Plzeň: Mensator (2. min Machovský) - Slovák, Jiří Hanzlík, D. Růžička, Seman, Mozík, Frolo - Duda, Kašpařík, Vlasák - Kratěna, Lev, Pletka - Š. Novotný, T. Sýkora, J. Sýkora - Schleiss, Vlček, Hollweg. Trenéři: Razým, Michal Straka.

Zlínští měli v repríze jarního finále doslova raketový start. Berani dali během 76 vteřin dva góly a dostali se do bleskového vedení. První gól vstřelil Veselý s přispěním hostujícího Kašpaříka, od jehož brusle se odrazil do sítě. Nejistý gólman hostů Mensator vyrazil střelu Kubiše, kterou usměrnil do sítě Melenovský. Plzeň sáhla hned ve druhé minutě ke střídání gólmanů. Střídající brankář Machovský přežil oslabení hostů při vyloučení Mozíka, ale v 7. minutě již kapituloval. U mantinelu vybojoval kotouč Balaštík a rozjetý Leška se postaral o třetí gól Zlína. Hosté si vzápětí vzali oddechový čas, aby zastavili zlínský tlak a úvodní brankostroj domácího celku. Berani kontrolovali hru i nadále, při další početní převaze mohl skórovat Balaštík. Západočeši poprvé zahrozili paradoxně v oslabení, ale šanci Novotného ve 13. minutě zneškodnil Horčička. Hosté se v závěru úvodní třetiny osmělili, nejdříve nebezpečně tečoval před Horčičkou kotouč Pletka, poté neuspěli Ján Sýkora a Novotný. Berani odešli po první siréně do kabin za tříbrankového vedení.

Nástup do druhého dějství vyšel Plzni. Hosté dali za pouhých 45 vteřin gól, slovenský útočník Ján Sýkora se dostal k odraženému puku a překonal Horčičku. Zlínští mohli jít opět do tříbrankového náskoku, v oslabení spálil velkou šanci kapitán Čajánek. Hosté zastavili zlínský tlak a hra se od druhé třetiny vyrovnala. Beranům opět nevyšla přesilovka, přesto v polovině duelu při prohřešku Mozíka bylo před Machovským pořádně rušno. Střely Marušáka a Balaštíka v plzeňské síti neskončily. Obě mužstva nevyužila přesilové hry a domácí mohli paradoxně v olabení skórovat. Výborně hrající Melenovský se prokličkoval až před hostujícího gólmana, ale podobně jako dorážející Čajánek neuspěli. Berani se ubránili i dvojnásobnému oslabení.

Ve třetí třetině trestná lavice nevychladla. Zlínští se na začátku ubránili zbytku trestu Čajánka a měli velké štěstí v 47. minutě při dalším oslabení. Novotný měl před sebou odkrytou bránu, ale Marušák kotouč před Slovákem vypíchl z brankové čáry. Hosté měli možnost na kontaktní gól v 54. minutě, ale Ján Sýkora z úniku a dorážející Novotný před Horčičkou neuspěli. Západočeši sáhli dvě minuty před třetí sirénou ke hře bez brankáře, nicméně inkasovali čtvrtý gól. Do opuštěné plzeňské brány se trefil Balaštík. Zlínu se podařila malá odplata za jarní extraligové finále.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Petr Leška - Matěj Machovský.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Nám se podařil úvod do zápasu. Vedli jsme 3:0 a první třetina byla podle našich představ. Poté přišla pro nás opět bolavá druhá třetina, kdy jsme v první minutě dostali gól. Důležité bylo, že jsme přečkali nae oslabení až do konce druhé třetiny bez újmy na skóre. Šli jsme do třetí části za stavu 3:1 a v závěru jsme se zaměřili na obranu. Plzeň musela tvořit, zatímco my jsme hráli na brejky. Nakonec jsme dali šťastný gól v power play, nciméně za celý průběh zápasu jsme si zasloužili vyhrát."

Michal Straka (asistent trenéra HC Škoda Plzeň): "Zápas jsme si prohráli v první třetině, kdy jsme předvedli katastrofální vstup do utkání. Ve druhé minutě jsme prohrávali již 0:2, neboť jsme byli v obranném pásmu málo důrazní a nepokryli hráče Zlína. Bohužel jsme poté dostali třetí branku. Poté jsme zamíchali se sestavou, stáhli jsme hru na tři pětky, ale bohužel se nám nepodařilo vstřelit kontaktní gól. Měli jsme šanci v přesilovce pět na tři, ale nevyužili jsme ji. Dneska jsme na soupeře sportovně neměli a Zlín zaslouženě vyhrál."