středa 06. ledna 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín přerušil prohrou se Spartou vítěznou sérii čtyř zápasů

Hokejisté PSG Zlín prohráli v dohrávce 15. kola Tipsport extraligy na ledě O2 Areny s týmem HC Sparta Praha 2:4 a po předchozích čtyřech výhrách vyšli tentokrát bodově naprázdno. Berani dvakrát srovnali stav v závěru první i druhé třetiny vždy v přesilových hrách, nicméně na třetí gól obránce Adama Poláška z 49. minuty hry již nenašli odpověď. Zlínu se potřetí vyrovnat nepodařilo, naopak při závěrečné power play inkasoval počtvrté. Sparta vyhrála doma posedmé v řadě, zatímco vítězná vlna zlínské družiny skončila. Branky zaznamenali Ondřej Veselý a Roberts Bukarts. Tým PSG Zlín zůstává v Čechách, v pátek 8. ledna hraje důležitý zápas v Karlových Varech.

15. kolo / středa 6. 1. 2016 / 18:30
HC Sparta Praha Sparta - Berani Zlín Zlín
4:2
(1:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 15. min Čajkovský (Forman, Buchtele), 26. Přibyl (Forman), 49. Polášek (Kumstát, Pech), 60. Sabolič (Klimek) – 19. O. Veselý, 38. Bukarts (P. Holík). Rozhodčí: Polák, Lacina – Frodl, Špůr. Vyloučení: 6:7, navíc Čajkovský (Sparta) na 10 minut a do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: bez. Diváci: 4 362. Střely na branku: 42:27. Zblokované střely: 3:5. Hity: 15:13. Vhazování: 39/80 (49%) - 41/80 (51%) Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.

HC Sparta Praha: Pöpperle - Eminger, Polášek, Čajkovský, Švrček, Hrbas, J. Mikuš, Kalina - Forman, Přibyl, Buchtele - Hamilton, Klimek, Sabolič - Netík, Pech, Kumstát - M. Procházka, Dragoun, A. Kudrna. Trenéři: Jandač, Moták.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, O. Horák, od 25. min navíc Urbanec - Bukarts, P. Holík, Říčka - Ondráček, Maruna, Kubiš - Čachotský, Roman Vlach, O. Veselý - T. Sýkora, Cibák, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Dohrávka 15. extraligového kola v úvodu utkání příliš šancí nenabídla. Do první vážnější situace se dostala v 7. minutě Spartě, Pech našel před gólmanem Kašíkem volného Netíka, ale domácí hráč minul před odkrytou bránou kotouč. Svěřenci trenéra Jandače byli od poloviny úvodní třetiny stále aktivnější, Kašík předvedl skvělé zákroky. Bombu obránce Emingera od modré čáry efektně ukryl v lapačce a následně zneškodnil i šanci Kudrny. Zlínský gólman kapituloval poprvé v 15. minutě, urostlý bek Čajkovský se od modré čáry trefil přesně pod břevno Kašíkovy brány. Berani našli odpověď na vedoucí gól soupeře ještě před první sirénou v přesilové hře. Gól vypracoval v 19. minutě Roman Vlach, po křídle ujel do útočného pásma a odražený puk usměrnil do brány z dorážky kapitán Veselý.

Hned na začátku druhé třetiny měl příležitost Bukarts, ale jeho tvrdou střelu z mezikruží vyrazil Pöpperle. Gólmana Sparty prověřil střelou z ostrého úhlu Čech, skóre na ukazateli stavu zůstalo beze změny až do 26. minuty. Pražané potrestali faul kapitána Veselého, když udeřili v přesilové hře. Přibyl prostřelil Kašíka mezi betony a strhl vedení opět na stranu domácího týmu. Sparta si vytvořila tlak, velkou šanci zahodil Forman, který trefil jen Kašíka. Berani pod náporem faulovali, ale paradoxně největší příležitosti si vytvořili hosté. V oslabení se dostali do rychlého brejku Říčka s Cibákem, ale sparťanský brankář byl na místě. Pražané si vytvořili obrovský tlak při dalších přesilovkách, Netík netrefil ve stoprocentní pozici kotouč a neuspěl ani agilní bek Čajkovský. Kašík předvedl v 32. minutě zákrok utkání, když Pech v dorážce trefil jen hůl zlínského gólmana. Zcela odkrytou bránu opět netrefil Netík a promarněné tři přesilovky se domácím vymstily. V 38. minutě se postaral o vyrovnání Bukarts po předchozí nahrávce od Petra Holíka.

V úvodu třetího dějství vyzkoušel pozornost sparťanského gólmana Roman Vlach, na druhé straně nebezpečně pálil Sabolič. Sparta šla potřetí do vedení ve 49. minutě, jedovatá pumelice Poláška od modré čáry se zastavila až ve zlínské síti. Zlín měl příležitost vyrovnat stav v početní výhodě po faulu Klimka. V závěru přesilovky měl gól na holi Říčka, ale Pöpperle vleže dorážku zneškodnil. Berani sáhli minutu před třetí sirénou k power play, ale tento tah nebyl úspěšný. Pojistku pro tři sparťanské body zpečetil střelou do opuštěné svatyně slovinský útočník Sabolič.

Nejlepší hráči utkání: Michal Čajkovský - Libor Kašík.

Zdeněk Moták (asistent trenéra HC Sparta Praha): "Z naší strany to bylo vydřené a vybojované vítězství. Ve druhé třetině jsme měli spoustu vyložených brankových příležitostí, ze kterých jsme měli skórovat. Bohužel se nám to nepovedlo a museli jsme o výhru bojovat až do konce, tří bodů si vážíme."

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): „Z naší strany to nebylo příliš vydařené utkání. Chyběla nám tam šťáva, důslednost v osobních soubojích. Sparta byla o krůček lepší a zaslouženě vyhrála.“