pátek 24. října 2014 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín prohrál derby s Kometou již v první třetině, tři inkasované góly během 160 vteřin!

Hokejisté PSG Zlín prohráli v utkání 15. kola Tipsport extraligy na domácím ledě s Kometou Brno 3:6. V repríze jarního finále extraligy rozhodla o výhře Brna úvodní třetina, když hosté dali během 160 vteřin tři góly a potrestali zbytečné fauly Beranů. Nadějí pro Zlín byla branka v 26. minutě, nicméně zlomový pro tým PSG Zlín byla čtvrtá branka. Při avizované početní výhodě vstřelil vlastní gól do prázdné brány Roman Vlach. Branka byla nakonec připsána brankáři Čiliakovi. Hosté přidali ve třetí třetině šestý gól. Berani hráli i za nepříznivého stavu až do závěrečné vteřiny. Utkání sledovala rekordní návštěva sezony na zlínském stadionu a fanoušci PSG zaslouží poděkování za hlasité povzbuzování během celého střetnutí. Branky Zlína zaznamenali Jaroslav Balaštík, Petr Leška a Radim Tesařík. První extraligový zápas mezi muži odehrál osmnáctiletý junior Dominik Hladiš. Tým PSG Zlín hraje v neděli doma s Olomoucí, začátek v 15:30 hodin.

15. / pátek 24. 10. 2014 / 18:20
Berani Zlín Zlín - HC Kometa Brno Kometa Brno
3:6
(0:3, 2:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 27. min Balaštík (Řezníček), 40. Leška (Köhler), 60. Tesařík (Holík, Roman Vlach) - 7. J. Hruška (V. Němec, Ptáček), 8. Dočekal (J. Svoboda, Čermák), 9. J. Káňa II (Mrázek), 31. Vondráček (Koreis), 40. Čiliak, 45. Čermák (Dočekal). Rozhodčí: Homola, Pešina - Jindra, Zíka. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci:5 562. Střely na branku: 37:27. Zblokované střely: 7:13. Hity: 8:1. Vhazování: 34/66 (52%) - 32/66 (48%). Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 2:5, 2:6, 3:6.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Tesařík, Řezníček, Žižka, Matějíček - Okál, Leška, O. Veselý - Balaštík, Roman Vlach, Říčka - Ondráček, Holík, Köhler - Sedláček, Hladiš, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

HC Kometa Brno: Čiliak - Kempný, Ptáček, Jan Hanzlík, Dujsík, Dlapa, Kuboš, Malec - J. Hruška, V. Němec, P. Ton - Dočekal, L. Čermák, J. Svoboda - Burian, Koreis, Vondráček - J. Káňa II, Kusko, P. Mrázek. Trenéři: Kýhos, Pešout a K. Beran.

Repríza jarního finále vyzněla v úvodní třetině přesvědčivě pro Kometu. Hosté vedli v 9. minutě již 3:0, když dokázali využít přesilovou hru a potrestali chyby zlínské defenzivy. Zlínští byli na začátku utkání hodně nedisciplinovaní a po zbytečných faulech v útočném pásmu hráli dvakrát v oslabení. Zatímco faul Ondráčka Brno ještě nepotrestalo, prohřešek Veselého již využilo. Kašík vyrazil střelu Ptáčka a všudybyl Jan Hruška dorazil kotouč do odkryté brány. Domácí inkasovali za půldruhé minuty další gól, Kašík vyrazil nahozený kotouč před Dočekala, který prostřelil zblízka nejistého zlínského gólmana. Začátek jako ze snu pro hosty ještě nekončil, v 9. minutě zazvonila za Kašíkem tyčka, ale odražený kotouč usměrnil do sítě Jan Káňa. Opařený Zlín se vzpamatoval až ve druhé části úvodní třetiny, jenže narážel na bezchybného brankáře Čiliaka. Zuby si postupně vylámali v koncovce Köhler i Leška. Domácí měli v 15. minutě úvodní početní výhodu po faulu Dujsíka, ale sehráli ji prachbídně. A mohlo být ještě hůře, Tesařík zatáhl při úniku Tona za záchrannou brzdu, nařízené trestné střílení brněnský útočník vysoko přestřelil.

Na začátku druhé třetiny si Kometa hlídala tříbrankový náskok. Zlín však hrál aktivně a odměnou mu byla úvodní branka. V 27. minutě Balaštík šikovně tečoval Řezníčkovo nahození za Čiliakova záda. Domácí dostali vzápětí možnost druhé přesilovky, nicméně bomba Matějíčka i následná dorážka Žižky zůstaly bez úspěchu. V polovině utkání udeřila produktivní Kometa, domácí neuspěli v útočném pásmu a z rychlého přečíslení skóroval Vondráček. Berani se nevzdali a bojovali i za nepříznivého stavu. Výborný Čiliak zneškodnil příležitosti Köhlera, Ondráčka a Okála. Domácí měli v závěru prostřední části výhodu přesilovky, která vyústila v avizovanou výhodu šest proti čtyřem. Mistři při této herní situci si dali neuvěřitelně vlastní gól! Tísněný Roman Vlach nahodil puk naslepo na obránce, nicméně kotouč se zastavil až ve vlastní bráně! Gól byl připsán gólmanu Čiliakovi, který se naposledy dotkl z hostujícího celku puku. Hektická 40. minuta přinesla i střelecký úspěch pro tým PSG. Leška v poslední vteřině využil dvojnásobnou přesilovku, druhý gól Zlína posvětil až videorozhodčí.

Brno přečkalo v úvodě třetí třetiny oslabení, Köhler zblízka nepřekonal Čiliaka podobně jako už při rovnovážném počtu hráčů Holík. Definitivní pojistku pro výhru hostů byl gól Čermáka ve 45. minutě. Brněnský kapitán za pomocí brusle usměrnil nahození Dočekala do sítě, branku po poradě posvětil i videorozhodčí. Berani se nevzdali a srdnatě bojovali až do závěrečné sirény. Vlachova družina využila v samotném závěru přesilovku, po ukázkové kombinaci se trefil k pravé tyči veterán Tesařík.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Jaroslav Balaštík - Marek Čiliak.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): „Brnu jsme umožnili úspěšný vstup do utkání. Nabídli jsme soupeři dvě přesilovky po našich zbytečných faulech. To se nesmí stávat, soupeř druhou přesilovku využil a vstřelil gól. Poté jsme inkasovali další góly v rychlém sledu, naštěstí úvodní třetina skončila jen 0:3. Do druhé třetiny jsme vstoupili docela dobře, dali jsme branku. Vypadalo to, že máme více ze hry, ale udělali jsme hloupou chybu a zbytečně inkasovali další gól. V okamžiku, kdy jsme mohli zápas zdramatizovat, jsme při poskytnuté výhodě něco vymýšleli a dali si kuriózní vlastní gól. V poslední třetině jsme chtěli hrát kvůli výborným fanouškům až do konce, což se nám trošičku podařilo. Divákům děkujeme, že nás povzbuzovali i za nepříznivého stavu.“

Martin Pešout (asistent trenéra HC Kometa Brno): „Rozhodl náš dobrý vstup do utkání, což byly tři góly během prvních deseti minut, přičemž padaly takové zvláštní góly. Za stavu 3:1 se nám povedlo dát gól, což asi rozhodlo a duel už se jen dohrával. Je ke cti obou mužstev, že se hrálo až do konce a ani Zlín, i když prohrával, tak to nezabalil a bojoval až do závěru.“