pátek 28. listopadu 2014 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín prohrál na ledě lídra extraligy a přerušil úspěšnou sérii pěti zápasů s bodovým ziskem

Hokejisté PSG Zlín prohráli v zápase 25. kola Tipsport extraligy na ledě týmu HC Oceláři Třinec 2:6 a neprodloužili úspěšnou sérii pěti zápasů s bodovým ziskem. Berani se ujali ve Slezsku vedení již v první minutě, Třinec šel do vedení, Zlín ještě ve 33. minutě vyrovnal, ale rozhodující byl třetí gól Ocelářů v přesilovce pět na tři krátce před druhou sirénou. Klíčovým hráčem vítězů byl Jakub Klepiš, který vstřelil rozdílový gól a v duelu si připsal čtyři body do produktivity. Třinec využil celkem čtyři přesilové hry. Branky zaznamenali Ondřej Veselý a Tomáš Žižka. Tým PSG Zlín hraje v neděli doma důležitý zápas s pražskou Slavií, začátek v 15:30 hodin.

6:2
(1:1, 2:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 11. min Adamský (Polanský, Galvas), 28. Roth (Klepiš), 40. Klepiš (Polanský), 53. Dravecký (M. Doudera, Polanský), 55. Rufer (Žejdl, Klepiš), 56. Roth (Rákos, Klepiš) - 1. O. Veselý (Čajánek, Řezníček), 33. Žižka (Čajánek, O. Veselý). Rozhodčí: Konc, Kubuš (Slovensko) – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:9. Využití: 4:1. V oslabení: . Diváci: 4 782. Střely na branku: 38:26. Zblokované střely: 11:7. Hity: 18:14. Vhazování: 48/81 (59%) - 33/81 (41%) Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 6:2.

HC Oceláři Třinec: Hrubec - Roth, Linhart, Nosek, Trončinský, Matyáš, M. Doudera, Galvas - Hrňa, Rákos, Orsava - Klepiš, Polanský, Adamský - Dravecký, Žejdl, Rufer - Chmielewski, M. Růžička, Matuš. Trenéři: Kalous, Varaďa.

Berani Zlín: Kašík (56. min Hromada) - Marušák, Řezníček, Kotvan, O. Horák, Žižka, Valenta - Ondráček, Leška, Köhler - J. Svoboda, Čajánek, O. Veselý - Holík, Roman Vlach, Říčka - Kubiš, Šťastný, Sedláček. Trenéři: Rost. Vlach, Jurík, Hrazdira.

Sotva se třinečtí diváci usadili v nově otevřené aréně, museli spolknout hořkou pilulku. Mistrovský Zlín se dostal ve 42. vteřině do vedení, Gólman Kašík vyrazil střelu Klepiše, hosté šli do rychlého protiútoku, když Veselý přesnou střelou nad beton Hrubce otevřel střelecký účet zápasu. Ve 3. minutě mohlo být srovnáno, ale Rákos slibnou příležitost prováhal a na Kašíka nevyzrál. V polovině první třetiny zůstal za třineckými obránci Leška, ale zblízka nepřekvapil třineckého gólmana. Oceláři byli aktivnější, ale naráželi na propracovanou defenzivu hostů. Překonali ji až v 11. minutě, Adamský nejdříve pálil jen do Kašíka, ale z dalšího útoku se domácí křídelní útočník již nemýlil, když dostal od Polanského přihrávku do jízdy a golfákem z prostoru levého kruhu propálil Kašíka. Zlínský gólman zachránil tým od dalšího inkasovaného gólu ve 13. minutě, Rufer pronikl až před brankáře hostů, ale ten špičkou betonu úspěšně zasáhl. Tlak Ocelářů sílil, aktivní byl především Rákos a Klepiš, ale skóre se neměnilo. Na druhé straně prověřil Hrubce Říčka. Domácí hráli v 16. minutě přesilovou hru po faulu Romana Vlacha, Berani se ubránili, namále měli v samotném závěru oslabení, když Nosek netrefil odkrytou bránu. Sotva naskočil syn zlínského kouče na led, fauloval jej v útoku Adamský. Nařízené trestné střílení hostující centr neproměnil, neboť bekhendová klička nebyla úspěšná.

Zlín zažil na začátku druhé třetiny horké chvíle, neboť přežil dvě minuty ve dvojnásobném oslabení. Třinec svíral Berany v obranném pásmu, Klepiš měl před sebou odkrytou bránu, Trončinský pálil těsně mimo. Přímo z trestné lavice se vydal do úniku obránce Řezníček, ale na Hrubce s bekhendovou kličkou nevyzrál. Hra byla poté hodně neurovnaná, trestná lavice téměř nevychladla. Třinec druhou přesilovku pět na tři v délce 92 vteřin tentokrát využil. Produktivní obránce Roth propálil od modré čáry vše, co mu stálo v cestě a domácí šli poprvé v utkání do vedení. Berani však brzy vyrovnali a opět to bylo v přesilovce. Faul Trončinského potrestal přesnou střelou Žižka od modré čáry, Hrubec přes klubko clonících hráčů viděl kotouč až v síti. Domáci strhli vedení ještě před druhou sirénou opět na svou stranu, Klepiš z první prostřelil v další přesilovce Kašíka.

Ani jeden z týmů si nevypracoval v první polovině třetí třetiny vážnější příležitost. Třinec tlačil hosty v další přesilovce a tři vteřiny po jejím vypršení přidal čtvrtý gól. V 53. minutě dostal Dravecký křižný pas od Polanského a Kašík se nestihl včas přemístit na brankovišti k levé tyčce. O výhře domácích nebylo pochyb a v závěru přidali ještě dva góly. V 55. minutě se po bulÿ dostal ke kotouči Rufer a přesně zamířil. Poté domácí využili čtvrtou přesilovku, od modré se opět trefil bek Roth.

Nejlepší vyhodnocení hráči utkání: Jakub Klepiš - Ondřej Veselý.

Václav Varaďa (asistent trenéra HC Oceláři Třinec): "Po rychle inkasované brance jsme se opět dostali do menší díry. V první třetině jsme nebyli lepším týmem. Pak jsme ale dobře zvládli přesilové hry, kterých bylo spoustu. To jednoznačně rozhodlo o vítězi."

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Utkání bylo do konce druhé třetiny vyrovnané. Poté nás bohužel v závěru druhého dějství zlomila přesilovka pět na tři. V poslední třetině už jsme to nedokázali dorovnat, dostali jsme navíc další góly a Třinec odskočil. Dnešní zápas jsme si prohráli zbytečnými fauly."