pátek 30. listopadu 2012 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín prohrál podruhé v sezoně s úřadujícím mistrem z Pardubic

Hokejisté PSG Zlín prohráli v utkání 26. kola Tipsport extraligy na ledě Pardubic 3:5. Úřadující vicemistr vedl od 7. minuty a v průběhu utkání se dvakrát dostal do tříbrankového náskoku. Vlachova družina nepotvrdila velmi dobrou výkonnost v předcházejících venkovních zápasech. V sestavě domácích se zaskvěli hráči z NHL David Krejčí a Aleš Hemský. Zlínští duel na východě Čech odehráli jen na tři útoky. Branky zaznamenali Martin Hamrlík, Jaroslav Balaštík a Filip Čech. Vlachova družina má v neděli volno, neboť utkání se Slavií předehrávala v pondělí. Berani hrají v dalším kole ve Vítkovicích (úterý 4. prosince od 17 hodin).

26. kolo / pátek 30. 11. 2012 / 18:00
HC Dynamo Pardubice Pardubice - Berani Zlín Zlín
5:3
(1:0, 2:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 7. min Krejčí (Somík, Hemský), 28. Hemský (Benák), 31. Kousal (Benák, Kindl), 42. Píša (Buchtele, Kousal), 48. Krejčí (Benák, Kindl) - 35. Hamrlík (Leška, Balaštík), 44. Balaštík (Veselý, Linhart), 54. F.Čech (Čajánek). Rozhodčí: Fraňo, Mikula - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 8 291. Střely na branku: 33:38. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3.

HC Dynamo Pardubice: Salfický - Píša, Kindl, Benák, Ďaloga, Gawryletz, V. Kočí, M. Drtina - Hemský, Krejčí, Somík - Bartek, T. Zohorna, Starý - Radil, Kousal, Buchtele - Cetkovský, T. Nosek, Semorád. Trenéři: Trličík, Lubina.

Berani Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Urbanec, Řezníček, Šenkeřík - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Kubiš, Holík, F.Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Do první vážnější šance se dostal ve 2. minutě Bartek, ale mezeru mezi betony brankáře Horčičky nenašel. Na druhé straně nebezpečně tečoval před Salfickým kotouč Köhler. V 5. minutě mohli Zlínští udeřit po rychlém přečíslení, ale kanonýr Balaštík trefil jen golmana Salfického. Pardubice se ujaly vedení v 7. minutě po akci zámořského útoku. Puk do útočného pásma zavezl Hemský a před Horčičkou se nadvakrát prosadil nekrytý Krejčí svým devátým golem v sezoně. Hosté měli poté ideální šanci vyrovnat, neboť na trestnou lavici odešel Kočí. Berani uzamkli protivníka v obranném pásmu, nicméně Salfický odolal po střelách Hamrlíka a Köhlera. Zlínští byli aktivnější i po skončení početní převahy, ale na gólmana domácích nevyzráli Honejsek a Veselý. Aktivitu hostů zbrzdil faul Lešky na Zohornu, Somík však v koncovce dvakrát neuspěl. Pojištovna mohla v závěru první třetiny přidat i druhý gól, ale Somík nastřelil pouze Horčičku.

Druhá třetina začala v průměrném tempu. První vzrušení přinesla až menší šarvátka před Horčičkou, po které domácí hráli přesilovku pět na tři. Pardubice ji nevyužily, Hemský se prodral do šance, ale gólman PSG odolal. Zámořská hvězda NHL se nemýlila v 28. minutě, Hemský z Edmontonu proplul mezi bránícími hráči Zlína a střílel přesně nad Horčičkovu lapačku. Pardubice připravily pro Zlín v polovině utkání studenou sprchu, Berani inkasovali třetí branku v 31. minutě, Horčička vyjel proti unikajícímu Kousalovi, pardubický útočník ho objel a snadno skóroval do prázdné branky. Zápas byl poté poznamenán menšími potyčkami, hosté se dostali zpět do zápasu při hře čtyři na čtyři. Bomba Hamrlíka od modré čáry skončila v domácí brance a vykřesala jiskřičku naděje pro hostující barvy. Zlín mohl za další půlminutu dát kontaktní gól, ale Honejsek nepřehodil kotouč přes Salfického beton. Závěr druhé třetiny patřil jednoznačně hostům, Berani si vytvořili další příležitosti. Před druhou sirénou prudkou nahrávku Balaštíka těsně minul Veselý.

Závěrečná třetina připomínala přestřelku. Začátek třetí části vyšel lépe Pardubicím. Obránce Píša propálil Horčičku a vrátil úřadujícímu mistru tříbrankový náskok. Berani se nevzdali a kanonýr Balaštík přesně zamířil pod horní tyčku. Tříbrankový náskok získali domácí zpět ve 48. minutě zásluhou využité přesilovky. Krejčí dorazil za Horčičku střelu obránce Benáka. Pátou trefu Pardubic posvětili rozhodčí po konzultaci s videem. Na rozdíl dvou branek snížil šest minut před koncem základní doby Čech, ale další góly již hosté nepřidali. Berani vzápětí nepotrestali prohřešek Noska a Pojištovna dovedla utkání do vítězného konce. Čajánek a spol. bojovali až do závěrečného hvizdu, na bodový zisk to tentokrát nestačilo. Zlínská družina má s Východočechy v poslední době velmi negativní bilanci, neboť z jedenácti posledních vzájemných duelů vyhráli Berani pouze jediný.

Nejlepší vyhodnocení hráči: David Krejčí - Jaroslav Balaštík

Mojmír Trličík (hlavní trenér HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): "Naše výhra byla zasloužená a určitě to byl v poslední době náš nejlepší výkon, co se týká hry a produktivity. Změnili jsme sestavu a přesilové hry a bylo to vidět. K dnešnímu vítězství nás dovedl kolektivní výkon. Za tři body jsme rádi."

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Dnešní zápas byl celkem vyrovnaný. Pardubice ale z hlediska produktivity byly o hodně lepší a zaslouženě vyhrály."