úterý 15. listopadu 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín prohrál potřetí v řadě, doma nestačil na Spartu

Hokejisté PSG Zlín prohráli v utkání 21. kola Tipsport extraligy na domácím ledě s týmem HC Sparta Praha 0:4 po podruhé v řadě nevstřelili ani gól. Sparta ve Zlíně zabrala a po sérii předchozích čtyř proher se radovala opět z vítězství. Berani ani jednou nepřekonali z 18 střel teprve sedmnáctiletého gólmana Pražanů Jakuba Škarka, který si odbyl premiéru v seniorské extralize a hned vychytal čisté konto. Hosté rozhodli o výhře prakticky v první třetině, kdy vstřelili dva góly. Třetí přidali v polovině utkání a měli duel až do závěrečné sirény zcela pod kontrolou. Veselý a spol. vypadli po další prohře z elitní desítky a klesli na dvanácté místo. Tým PSG Zlín hraje v pátek 18. listopadu v Třinci.

21. kolo / úterý 15. 11. 2016 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC Sparta Praha Sparta
0:4
(0:2, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 14. min Cingel (Uher, J. Mikuš), 19. A. Kudrna (Švrček), 31. Pech (P. Vrána, J. Hlinka), 58. J. Hlinka (Kumstát, Pech). Rozhodčí: Hribik, Bulanov (Rusko) - Komárek, J. Ondráček. Vyloučení: 7:7, navíc Gago (Zlín), Piskáček (Sparta), oba na 10 minut. Využití: 0:2. V oslabení: bez. Diváci: 4 134. Střely na branku: 18:26. Zblokované střely: 6:10. Hity: 17:16. Vhazování: 32/59 (54%) - 27/59 (46%). Průběh utkání: 0:4.

Berani Zlín: Štůrala - Marušák, Kotvan, O. Horák, Blaťák, Holomek, Žižka - Bukarts, P. Holík, Říčka - Honejsek, Roman Vlach, Kubiš - D. Šťastný, Podešva, O. Veselý - J. Ondráček, Gago, Maruna. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, R. Hrazdira.

HC Sparta Praha: Škarek - Piskáček, J. Mikuš, Švrček, Kalina, Čajkovský, Nedomlel, od 43. min. navíc Gernát - P. Vrána, J. Hlinka, Klimek - Netík, Pech, Kumstát - Uher, Cingel, A. Kudrna - Safin, Černoch, M. Procházka. Trenéři: Kalous, Moták, Veber.

Nejlepší hráči utkání: David Šťastný - Jakub Škarek.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Průběh utkání jsme si představovali trochu jinak. Velký zlom byl v první třetině, kdy nám Sparta odskočila na dva góly. Při aktuální situaci a dané formě Sparty už to bylo poté těžké. Ve druhé třetině jsme se snažili, hra byla vyrovnaná, ale když Sparta potřebovala, tak si to pohlídala. Na rozdíl od nás si pomohla v přesilových hrách, dala góly, což se nám nepodařilo.“

Zdeněk Moták (asistent trenéra HC Sparta Praha): "„Chtěli jsme podat zodpovědný a poctivý výkon v obranné fázi, což se nám nakonec podařilo, navíc má brankář Škarek čisté konto, což nebylo náhodou.“