neděle 07. prosince 2014 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín prohrál potřetí v sezoně moravské derby s Kometou

Hokejisté PSG Zlín prohráli v utkání 28. kola Tipsport extraligy na ledě Komety Brno 0:2 a vyšli bodově i střelecky naprázdno. Vlachova družina nastoupila v zadních řadách vzhledem k marodce a disciplinárním trestům v okleštěné sestavě, první extraligový start si připsali Milan Přibyl, Jakub Šaur z prvoligové Třebíče a junior Michal Stuchlík. Berani vsadili na defenzivu a polovinu utkání se úspěšně bránili. Kometa se dostala do vedení v početní převaze v 34. minutě, druhý gól přidala ve 48. minuě zásluhou kapitána Tona. Čajánek a spol. v závěru nevyužili ani dvojnásobnou přesilovku. Tým PSG Zlín hraje v pátek 12. prosince na ledě nováčka z Olomouce.

28. / neděle 7. 12. 2014 / 17:00
HC Kometa Brno Kometa Brno - Berani Zlín Zlín
2:0
(0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 34. min Kempný (Němec, Ton), 48. Ton (Němec). Rozhodčí: Hribik, Oskirko (Rusko) - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:9, navíc Čajánek (Zlín) na 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: . Diváci: 7 200 (vyprodáno). Střely na branku: 33:21. Zblokované střely: 9:13. Hity: 12:14. Vhazování: 30/65 (46%) - 35/65 (54%). Průběh utkání: 2:0.

HC Kometa Brno: Čiliak - Ptáček, Kempný, Dujsík, Jan Hanzlík, Kuboš, Kováčik, Hájek - Ton, Němec, J. Hruška - Honejsek, Čermák, J. Káňa II - Vondráček, Koreis, Burian - Mrázek, Ostřížek, H. Zohorna. Trenéři: Kýhos, Pešout, Beran.

Berani Zlín: Hromada - Marušák, Šaur, M. Přibyl, Žižka, Matějíček, Urbanec, Stuchlík - Jakub Svoboda, Čajánek, O. Veselý - Ondráček, Roman Vlach, Říčka - Okál, Leška, Köhler - Kubiš, Sedláček, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Při disciplinárním trestu Kotvana i Horáka a zranění Řezníčka s Valentou sáhl Zlín opět do první ligy a zadní řady Beranů vyztužili prvoligoví hosté z Třebíče Jakub Šaur a Milan Přibyl, jako sedmý bek nastoupil junior Michal Stuchlík. Pro všechny to byla premiéra v extraligové soutěži! Začátek utkání byl hodně opatrný a první záasah si připsal až ve 4. minutě zlínský brankář Hromada. Ve stejné minutě zahrozil Němec, ale jeho střela skončila mimo tyče, následně unikl po křídle Vondráček a Hromada jeho střelu z úhlu vyrazil do bezpečí. Domácím se naskytla na konci 6. minuty první přesilovka po útočném faulu Sedláčka. Hned po buly vystřelil obránce Kempný, ale projektil z jeho hole zachytil Hromada v náručí. Největší šanci měl kapitán Čermák, , z prostoru kruhu vystřelill z první a Hromada předvedl efektní zákrok do lapačky. Tlak Komety sílil, příležitosti Tona a Hrušky však k úvodní brance nevedly. Zlín se osmělil až v polovině úvodní třetiny po střele Ondráčka. Ve 13. mninutě zůstal po střetu Jakuba Svobody s Kováčik zůstal ležet naledě brněnský obránce a hostující kapitán Čajánek nakonec obdržel po protestech osobní trest. Šikovný pas před zlínskou brankou dostal Vondráček, ale Matějíček zatáhl za záchrannou brzu a vyfasoval dvouminutový trest. Berani se úspěšně ubránili, domácí se neprosadili. Až v samotném závěru se dostal ke střele Honejsek, ale jeho střela byla zblokovaná. Kometa měla v průměrné první třetině více ze hry, ale gólově se přes obrannou hráz Zlína neprosadila.

Brno se trápilo v přesilových hrách i na začátku prostřední části promarnilo i třináct vteřin dvojnásobné převahy. Hromada čaroval, když koncem vyrážečky vytlačil dělovku kanonýra Tona, při velké šanci Vondráčka zachránila čisté konto hostu tyč. Kometa měla nadále více ze hry, ale s koncovkou byla na štíru. Zlín hrál první přesilovvku až ve 29. minutě po faulu Ptáčka. Největší šanci měl Říčka, jenže jeho bomba mířila nad horní břevno. Gólman domácích Čiliak měl veké problémy s ránou Okála, ale bezbrankový stav na ukazateli skóre se neměnil. Změna přišla až ve 34. minutě zásluhou využité přesilovky. Za katrem seděl podruhé v zápase Marušáka a jeho faul potrestal Kempný, puk si lapačku lehce sice Hromada sáhl, nicméně kotouč nakonec skončil v síti. Domáci mohli přidat druhý gól ve 37. minutě, střelu Tona vyrazil Hromada před sebe a Němec nezasunul puk do odkryté svatyně i zásluhou faulujícího Okála.

Berani si vypracovali na začátku třetí třetiny největší šanci. Do slibné příležitosti si nabruslil Jakub Svoboda, ale Čiliak betonem vyrazil. Hosté měli ve 44. minutě obrovské štěstí, Čermák bekhendem po ledě překonal Hromadu a jeho střelu zastavila až tyčka. Hosté poté nevyužili druhou přesilovku a včase 47:30 minuty inkasovali druhý gól. Do rychlého přečíslení se dostala dvojice Němec, Ton, vyměnila si kotouč a kanonýr brněnského týmu měl před sebou odkrytou část branky. V 52. minutě se dostal Čajánek sám před Čiliaka, ale brankář Komety včas sklapl betony. Zlín měl ideální možnost vstřelit kontaktní gól v podobě dvouminutové přesilovky pět na tři. Domácí se ubránili, Marušák z prostoru mezi kruhy pálil jen do Čiliaka. Mistrovský Zlín prohrál s Kometou potřetí v letošní sezoně, tentokrát vyšel naprázdno i střelecky.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Marek Čiliak - Tomáš Žižka.

Karel Beran (asistent trenéra HC Kometa Brno): "Byli jsme od začátku lepším týmem, hráli jsme důrazně a celkově lépe bruslili. Klíčovým momentem zápasu byla využitá přesilovka ve druhé třetině, druhý gól nás poté ve třetí části hodně uklidnil. Navíc nás parádně podržel Marek Čiliak, který si připsal nulu."

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Hodnocení dnešního zápasu bude stručné. Utkání bylo vyrovnané, dostali jsme gól v oslabení, což vlastně rozhodlo. Poté už to z naší strany byla křeč, navíc výborně chytal gólman Brna Čiliak, kterého jsme nedokázali ani jednou překonat."