pátek 06. ledna 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín prohrál potřetí v sezoně s Chomutovem a vypadl z elitní desítky

Hokejisté PSG Zlín prohráli v utkání 36. kola Tipsport extraligy na ledě týmu Piráti Chomutov 1:3. Berani i ve třetím vzájemném zápase s Piráty nezískali ani bod a po prohře vypadli z desítky, která zaručuje předkolo play off. Svěřenci bývalého trenéra reprezentace Vladimíra Růžičky rozhodli o výhře v první třetině. Domácí se ujali vedení již ve 2. minutě, druhý gól přidali při dvojnásobné přesilovce pět na tři. Berani dali před polovinou zápasu kontaktní gól, ale vzápětí šli Severočeši opět do dvougólového náskoku. Zlínští už nedokázali zvrátit nepříznivý stav a vyšli bodově naprázdno. Jedinou branku zaznamenal Robert Říčka. První extraligový zápas odehrál devatenáctiletý junior Daniel Gazda. Tým PSG Zlín hraje v úterý 10. ledna doma přeložené derby s Olomoucí, začátek v 17:30 hodin.

36. kolo / pátek 6. 1. 2017 / 17:30
Piráti Chomutov Chomutov - Berani Zlín Zlín
3:1
(2:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. min Poletín (Rutta, Koblasa), 17. Skinner (Huml, Vondrka), 36. Raška (Kudělka, Sklenář) - 31. Říčka (P. Holík, Blaťák). Rozhodčí: Mrkva, Roman Svoboda - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 6:9, navíc Dlapa (Chomutov) na 5 minut, 10 minut a do konce utkání, Okál (Zlín) na 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: . Diváci: 3 892. Střely na branku: 33:28. Zblokované střely: 9:15. Hity: 15:11. Vhazování: 35/62 (56%) - 27/62 (44%). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Piráti Chomutov: J. Laco – Dlapa, Flemming, Skinner, Valach, Kudělka, Rutta, od 30. min R. Havel – Tomica, Huml, Vondrka – Sklenář, Raška, Skokan – Poletín, Kämpf, Koblasa – Lauko, Šťovíček, Hlava. Trenéři: Vl. Růžička st., J. Šťastný, Martínek.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Řezníček, Žižka, Blaťák, Gazda - Bukarts, P. Holík, Říčka - D. Šťastný, Popelka, Kubiš - Okál, Chytil, O. Veselý - Gago, Roman Vlach, Maruna. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, R. Hrazdira.

Piráti měli do utkání úspěšný nástup, když na konci 2. minuty šli do vedení. Z mezikruží se přesně trefil do šibenice Poletín. Úvod střetnutí byl v režii domácího celku, brankář Kašík zasahoval po střelách Rutty a Koblasy. Berani dostali možnost hrát ve 4. minutě úvodní přesilovou hru, za podražení šel pykat na trestnou lavici Dlapa. Hostům se početní výhoda vůbec nevydařila a brankáře Laca vůbec neohrozili. Domácí byli nadále aktivní, Kašíka prověřili Rutta, Valach a Koblasa. Severočeši hráli po prohřešku Popelky přesilovku, která byla po hákování Kotvana ještě zvýhodněna na hru pět na tři. Piráti dvojnásobnou přesilovku využili a po přesné kombinaci zametl kotouč do sítě v 17. minutě kanadský bek Skinner.

Zlín ńevyužil na začátku druhé třetiny přesilovou hru, Blaťákova rána těsně minula domácí bránu, neúspěšně dopadl i Marušák. Podobně skončila i početní výhoda Chomutova. Ve 28. minutě diváky rozehřála bitka Dlapy s Okálem, které předcházel hrubý zákrok na dorostence Chytila. Výsledkem rohovnické vložky byla pětiminutová přesilovka pro hosty. Berani přepli na vyšší rychlostní stupeň a před Lacem bylo pořádně horko. Teč Říčky skončila vedle, Bukarts trefil tyčku, zakončení Šťastného nebylo přesné. Gólem skončila až rána Říčky z mezikruží v 31. minutě. Piráti odskočili ještě v prostřední části opět na dvougólový rozdíl, Kudělkovu pumelici od modré čáry tečoval mezi Kašíkovy betony Raška.

Chomutov byl aktivní i na začátku třetího dějství, skóre na ukazateli skóre se nezměnilo. Paradoxně největší příležitost přišla v oslabení, v 52. minutě ujel Kämpf, ale před Kašíkem zakopl a ke střele se nedostal. Čtyři minuty před třetí sirénou pálil nebezpečně Flemming, zlínský gólman střelu vyrazil a Raška přestřelil odkrytou bránu. Zlínští vyšli i ve třetím měření sil s Piráty v letošní sezoně bodově naprázdno.

Nejlepší hráči: Jan Rutta - Petr Holík.

Vladimír Růžička st. (hlavní trenér a sportovní manažer Piráti Chomutov): „Měli jsme výborný vstup do zápasu. Jsem rád, že se nám povedlo dát první branku. Věděli jsme, že Zlín může kdykoliv udeřit, neboť má hráče, kteří umějí dát gól. Trochu jsme si zápas zkomplikovali, když jsme se nechali vyloučit na pět minut. Zlín toho využil a dal gól. Výsledek jsme si ale pohlídali. Celkově jsme odehráli velmi dobrý zápas.“

Robert Svoboda (trenér PSG Zlín): „Vstup do utkání nám vůbec nevyšel. Bylo to pro nás těžké, protože jsme neměli dobrý pohyb. Šanci zvrátit utkání jsme měli v pětiminutové přesilovce, kdy jsme snížili. Třetí gól ale definitivně rozhodl. Neměli jsme dostatek sil a pohybu.“