neděle 20. března 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín prohrál třetí zápas čtvrtfinále se Spartou, rozhodl Přibyl

Hokejisté PSG Zlín prohráli 3. zápas čtvrtfinálové série Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy s týmem 2:3. Pražané se ujali vedení v sérii hrané na čtyři vítězná utkání 2:1. Ve Zlíně byla k vidění bitva na ostří nože. Berani bez zraněného kapitána Ondřeje Veselého se ujali vedení již v 5. minutě zásluhou využité přesilovky, Pražané srovnali stav za půldruhé minuty při stejné herní situaci. Zlín šel na začátku druhé třetiny opět do vedení, ale hosté obrátili skóre ve svůj prospěch. Trefu Miroslava Formana nejdříve rozhodčí neuznali, ale po konzultaci u videa verdikt změnili. Vzápětí zaznamenal vítězný gól nejlepší hráč Sparty Daniel Přibyl. Vlachův soubor se v závěru již neprosadil a hosté těsné vedení uhájili až do závěrečné sirény. Branky zaznamenali Jiří Marušák a Petr Holík. Utkání sledovalo sedm tisícovek diváků, beznadějně vyprodaný ZS Luďka Čajky. Čtvrtý zápas se hraje na ZS Luďka Čajky ve Zlíně v pondělí 21. března v 17:20 hodin, lístky jsou stále k dostání a pokladny se otevírají v 11 hodin.

CF3 / neděle 20. 3. 2016 / 17:00
Berani Zlín Zlín - HC Sparta Praha Sparta
2:3
(1:1, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. min Marušák (Čachotský, Roman Vlach), 23. P. Holík (Žižka) - 8. Přibyl (Čajkovský, Polášek), 32. Forman (Kumstát, J. Mikuš), 36. Přibyl (Netík, Čajkovský). Rozhodčí: Hribik, Úlehla - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:2. Diváci: 7 000 (vyprodáno). Střely na branku: 20:26. Zblokované střely: 13:12. Hity: 14:8. Vhazování: 28/60 (47%) - 32/60 (53%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, O. Horák, Řezníček - Bukarts, P. Holík, Říčka - Okál, Roman Vlach, Kubiš - Čachotský, D. Šťastný, F. Čech - Ondráček, Fořt, Maruna. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC Sparta Praha: Pöpperle - Eminger, Polášek, Čajkovský, Barinka, Piskáček, J. Mikuš, Hrbas - Přibyl, J. Hlinka, Dragoun - Netík, Hamilton, Sabolič - Forman, Pech, Kumstát - A. Kudrna, Černoch, Hlaváč. Trenéři: Jandač, Moták.

Nejlepší hráči utkání: Robert Říčka - Daniel Přibyl.

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Zápas rozhodly naše nevyužité přesilovky v první třetině. Hráli jsme skoro dvě minuty početní výhodu pět na tři a nedali jsme gól. To byl zásadní moment, poslední třetinu jsme si vytvořili tlak, ale nepovedlo se nám vyrovnat. Vlastně jsme vystřelili jen dvakrát na branku. Sparta hrála nejlepší zápas z těch tří, které jsme v play off absolvovali. Co se týká případného startu kapitána Veselého, uvidíme zítra."

Josef Jandač (hlavní trenér HC Sparta Praha): "Dneska jsme utkání hodně ubojovali. Cením si, že to mužstvo takovýmto způsobem ubojovalo. Ostatní je pod mou úroveň komentovat. Nevím, proč se naprosto regulérní gól zkoumal na videu."