úterý 28. srpna 2012 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín prohrál v přípravě těsně s Vítkovicemi

Hokejisté PSG Zlín prohráli v dalším přípravném zápase před startem extraligy na domácím ledě s Vítkovicemi těsně 1:2. Ve vyrovnaném zápase byli nakonbec šťastnější Ostravané, který těsný náskok uhájili až do závěrečné sirény. Jediný gól Beranů zaznamenal Antonín Honejsek z trestného střílení.

přát. / úterý 28. 8. 2012 / 18:00
Berani Zlín Zlín - HC Vítkovice Ridera Vítkovice
1:2
(0:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 51. Honejsek z trestného střílení - 11. Barinka, 27. J. Káňa (Punčochář). Dodatkové samostatné nájezdy: Zlín - Vítkovice 2:1 (proměnili Holík, Čajánek) Vyloučení: 5:10. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1752. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Berani Zlín: Sedláček - Hamrlík, Šenkeřík, Zámorský, Linhart, Tesařík, Horák, Matějíček, Řezníček - Fořt, Holík, Köhler - - Honejsek, Čajánek, Veselý - Z. Okál ml., Melenovský, F. Čech - Finsterle, Šlahař, Ondráček.

HC Vítkovice Ridera: Málek – Voráček, Sloboda, Punčochář, Malík, Barinka, Řehák, Kovář – Huna, Burger, J. Káňa - Klimek, Roman, Walker - Szturc, M. Hlinka, Šedivý - Kucsera, R. Hruška, T. Káňa.

Až poslední srpnový týden se fanoušci zlínského hokeje dočkali a mohli vidět své oblíbené mužstvo na domácím ledě. Berani, kteří nastoupili bez Lešky a Balaštíka, jim však radost neudělali. S Vítkovicemi prohráli 1:2. Šest předchozích duelů sehráli zlínští hokejisté na cizích kluzištích a jen v jednom z nich prohráli. Průměr více než čtyř vstřelených branek na zápas vzbuzoval respekt, ale proti Vítkovicím vzaly statistiky zasvé. Domácí tým doplatil především na nevyužívání přesilových her.

Do slibné šance se dostali v prvních minutách zápasu Ondráček se Šlahařem, ale přečíslení dvou na jednoho nevyužili. Úvodní branku utkání tak vstřelil až na začátku jedenácté minuty v přesilové hře z dorážky důrazný Michal Barinka. Následně Vítkovičtí přestáli oslabení tří proti pěti domácím hráčům a do šaten šli s jednobrankovým náskokem.

Na začátku druhé třetiny napálil bombou od modré čáry tyč Málkovy branky Martin Hamrlík. O chvíli později měl šanci Antonín Honejsek, ale ani on puk za záda vítkovického gólmana nedostal. Stejně jako v úvodní dvacetiminutovce se radovali ze vstřelené branky hosté. Punčochář z dálky vypálil a před brankářem Sedláčkem šikovně tečoval puk Káňa – 0:2.

V úvodu třetího dějství se Berani opět pustili s vervou do soupeře, ale všechny puky, které mířily na branku Vítkovic, pochytal pozorný Málek. Nakonec však zkušený gólman čisté konto ve Zlíně nevychytal. V 50. minutě nařídil rozhodčí za faul na Honejska trestné střílení, které faulovaný hráč proměnil lišáckou střelou mezi betony.

I když se domácí v posledních minutách vehementně tlačili do branky soupeře, gólu se už nedočkali. Nepomohlo jim ani odvolání brankáře Sedláčka a powerplay. Slabou útěchou pro Berany mohlo být vítězství v samostatných nájezdech. V pěti sériích uspěli Holík s Čajánkem a Zlín zvítězil 2:1.

První trenér PSG Rostislav Vlach po utkání uvedl: "Na některých hráčích byla znát nervozita, protože hráli poprvé na domácím ledě. Nedařilo se nám v koncovce, ale doufám, že příště to už klukům zase půjde."