pátek 03. února 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín prohrál vysoko v Plzni, Berani drželi krok jen deset minut

Hokejisté PSG Zlín prohráli v televizním utkání 44. kola Tipsport extraligy na ledě týmu HC Škoda Plzeň vysoko 1:7. Zlínští drželi v důležité bitvě o šest bodů krok se soupeřem pouze úvodních deset minut, poté už úřadovali Indiáni. Plzeň získala v úvodní třetině luxusní čtyřgólový náskok, ve druhém dějství přidala další tři góly. Zlínu v zápase prakticky nevyšlo vůbec nic, na začátku utkání prormanil dvě přesilové hry, zatímco domácí dvě početní výhody využili. Světlým momentem duelu byl na zlínské straně jen první extraligový gól juniora Michala Gaga. Tým PSG Zlín hraje v neděli 5. února důležitý zápas na domácím ledě s Pardubicemi, začátek v 15:30 hodin.

44. kolo / pátek 3. 2. 2017 / 17:20
HC ŠKODA Plzeň Plzeň - Berani Zlín Zlín
7:1
(4:0, 3:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. min D. Kubalík (Němeček, Kracík), 13. Indrák (Lev, Stach), 15. Lev (Indrák, P. Kadlec), 20. Stach (D. Kubalík), 22. Preisinger (T. Svoboda, Moravčík), 34. Kratěna (Němeček, D. Kubalík), 35. Lev - 49. Gago (Popelka). Rozhodčí: Hribik, Petružálek – Barvíř, Gerát. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4 755. Střely na branku: 32:36. Zblokované střely: 11:12. Hity: 18:10. Vhazování: 47/82 (57%) - 35/82 (43%). Průběh utkání: 7:0, 7:1.

HC ŠKODA Plzeň: Machovský - Čerešňák, Pulpán, Kadlec, Němeček, D. Sklenička, Moravčík - Kratěna, Kracík, D. Kubalík - Indrák, Stach, Lev - M. Procházka, Preisinger, T. Svoboda - Hrnka, Koreis, Kodýtek. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák, Jiří Hanzlík.

Berani Zlín: Kašík (21. min Štůrala) - Marušák, Kotvan, Matějíček, Blaťák, Řezníček, Žižka, od 22. min navíc Gazda - Bukarts, P. Holík, Říčka - Okál, Chytil, O. Veselý - D. Šťastný, Honejsek, J. Ondráček - Ostřížek, Popelka, Gago. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, R. Hrazdira.

Zlínští hokejisté hráli již po 40 vteřinách úvodní přesilovou hru po faulu Kadlece. Berani se do vážnější šance před gólmanem Machovským ale nedostali. Hra byla v dalším průběhu rozháraná a příležitostí poskromnu. Hosté hráli v 7. minutě další početní výhodu, nicméně největší šanci měl domácí Pulpán v oslabení. Střelecký účet zápasu se otevřel v polovině první třetiny, Němeček nahodil kotouč na zlínskou bránu a před Kašíkem šikovně tečoval nejlepší extraligový střelec Kubalík. Indiáni mohli přidat další gól po vhazování, ale bekhend Lva si nenašel cestu mezi Kašíkovy betony. Plzeň po vedoucím gólu ožila, nebezpečně pálil Kodýtek, následně mířil z pravého kruhu Kratěna. Domácí přidali druhý gól po bleskově využité přesilovce, za šest vteřin potrestal prohřešek Honejska přesným bekhendem z nepřehledné situace před Kašíkem hbitý Indrák. Plzeň nadále trestala zlínské fauly, v 15. minutě využil druhou přesilovku Lev, když zblízka umístil kotouč potřetí za Kašíkova záda. Zlín se nevzdal, před Machovského se prodral Gago, ale těsně minul břevno. Po ubráněné přesilovce zahrozil Okál, jenže domácí přidali před první sirénou zásluhou Stacha čtvrtý gól.

Od druhé třetiny se objevil ve zlínské svatyni náhradník Štůrala, ale po necelých dvou minutách rovněž inkasoval. K odraženému puku se dostal Preisinger a zametl ho do prázdné brány. Indiáni měli utkání zcela ve své režii, Kadlec, Moravčík, Koreis a Kubalík tentokráte Štůralu nepřekonali. Berani se dostali do šance až ve 28. minutě, kapitán Veselý pálil bez přípravy a Machovský vyrazil ránu ramenem. Vzápětí byl blízko gólu po teči Bukarts, domácí beci odpálili kotouč do bezpečí. Zlínu vůbec nic nešlo, zatímco Plzni se všechno dařilo. Ve 33. minutě přidal šestý gól kapitán Kratěna, který našel bekhendem škvíru mezi Štůralovými betony. Hosté inkasovali za dvě minuty sedmý gól při vlastní přesilovce, Lev vyzrál na zlínské beky a přesnou střelu umístil do horního rohu.

Třetí třetina se za rozhodnutého stavu pouze dohrávala. Útěchou pro Zlín byl čestný gól v podobě první extraligové trefy juniora Gaga ve 49. minutě. Indiáni si pohlídali přesvědčivé vítězství až do závěrečné sirény. Zlín může vedle vysoké prohry mrzet i skutečnost, že v případě bodové rovnosti obou týmů po základní části bude na tom lépe Plzeň zásluhou skóre.

Nejlepší hráči: Jakub Lev - Michal Gago.

Jiří Hanzlík (asistent trenéra HC Škoda Plzeň): „Měli jsme výborný vstup do zápasu, hráli jsme s velkým elánem. Pomohli jsme si v úvodu přesilovkami, v nichž jsme se dostali do vedení. Mužstvo vždy nakopne, když se mu vydaří početní výhody. Je potřeba kluky pochválit, že jsme se neuspokojili a nedovolili jsme, abychom ztratili dobře rozehraný zápas. Není lehké hrát za jednoznačného stavu utkání. Z vlastní zkušenosti vím, že není lehké za podobného skóre nepolevit ve hře. Svádí to k tomu. Nesmíme ale podlehnout euforii a v neděli pokračovat v poctivé hře.“

Martin Hamrlík (trenér PSG Zlín): „Musím pogratulovat soupeři. Utkání se mi nehodnotí vůbec lehce. Jsme zklamaní, že jsme zápas o desítku prohráli takovým výkonem. Byli jsme v Plzni o den dříve, ale vůbec nám to nepomohlo. Viděli jsme něco špatně už během první desetiminutovky, kdy se nám zcela nedařily přesilovky, v nichž jsme ani nevystřelili. Hráči se jen modlili, aby nedostali dvanáct gólů jako nedávno Třinec na Spartě. Jako starý Klapzuba jsem nic nelámal, ale z některých chyb se člověk může zbláznit. Takhle se nebojuje o desítku. Jediné plus pro nás je, že máme šanci na tuto facku zapomenout v neděli proti Pardubicím.“