čtvrtek 15. srpna 2013 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín remizoval na úvod trenčínského turnaje se Skalicí po divoké přestřelce 6:6

Hokejisté PSG Zlín remizovali v úvodním zápase mezinárodního turnaje RONA CUP - Memoriál Pavla Demitru v Trenčíně s obhájcem loňského prvenství týmem HK 36 Skalica 6:6. Utkání mělo divoký průběh, neboť Skalica vedla ve 23. minutě gólem v oslabení již 5:1. Berani nepříznivý průběh zápasu otočili pěti góly a ujali se dokonce v 55. minutě vedení 6:5. Slováci však za půldruhé minuty vyrovnali a remízou skončil duel i po šedesáti minutách. V doplňkových samostatných nájezdech se radovala Skalica po skóre 2:0. Branky Zlína dali Jaroslav Balaštík, Daniel Štumpf, Petr Holík, Pavel Kubiš, Zdeněk Okál a Jiří Marušák. Tým PSG Zlín změří síly na trenčínském turnaji v pátek od 13 hodin s úřadujícím vicemistrem z Košic.

RONA CUP / čtvrtek 15. 8. 2013 / 13:00
HK 36 Skalica Skalica - Berani Zlín Zlín
6:6
(4:1, 1:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 1. min Obdržálek (Kozák), 10. Vyrúbalík (Romančík, Jankovič), 16. Lažo (Školiak), 18. B.Mráz (Šátek, Kutálek), 23. Kutálek (Staňo) – 7. Balaštík (Leška, Marušák), 25. Štumpf (Čajánek), 34. Holík (Štumpf), 50. Kubiš (Matějíček), 53. Okál (Ondráček), 55. Marušák (Leška). Rozhodčí: Stano – Mĺkvy, Gegáň. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 450. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:3, 5:6, 6:6

HK 36 Skalica: Lipovský – Vyrúbalík, Ketner, Kozák, Srnec, Barák, Šohajda, Stano – Lažo, Školiak, Sloboda – Obdržálek, Stieler, Preisinger – Kutálek, B. Mráz, Šátek – M. Romančík, Kalináč, Jankovič. Trenéři Turek, Mega.

Berani Zlín: Kašík – Marušák, Řezníček, Tesařík, Valenta, Buchta, Horák, Matějíček, Janota – Balaštík, Leška, Köhler – Veselý, Čajánek, Štumpf – Ondráček, Okál, Holík – Kubiš, F. Čech, P. Sedláček. Trenéři Vlach, J. Jurík, Hrazdira.

Zahajovací zápas trenčínského turnaje měl divoký půběh. Skalica se ujala vedení hned na konci první minuty, když se z rychlého protiútoku dva na jednoho trefil Obdržálek. Zlín odpověděl na první inkasovaný gól v 7. minutě, po nezištné přihrávce od Lešky zůstal u tyčky osamocený Balaštík a srovnal stav. Skalica skórovala do první sirény ještě třikrát a dostala se do přesvědčivého vedení. Góly zaznamenali Vyrúbalík, Lažo a Bruno Mráz.

Svěřenci trenéra Josefa Turka přidali na začátku druhé třetiny pátý gól v oslabení a s Berany to nevypadalo příliš dobře. Zlín dokázal zkorigovat nepříznivý stav. Druhý gól padl při přesilovce a velkou zásluhu na něm měl kapitán Čajánek. Naservíroval puk před zcela odkrytou bránu a Štumpf ho usměrnil do sítě. Ukázkový gól vstřelil ve 34. minutě Holík, po levém křídle si nabruslil do útočného pásma a dělovkou vymetl pavučiny v Lipovského svatyni.

Zlínští se nevzdali a třemi brankami otočili zápas ve třetí třetině ve svůj prospěch. V 50. minutě předvedl skvělou akci Kubiš, obešel dva protihráče, před gólmanem Skalice opět vybojoval kotouč a nezadržitelně skóroval. Za tři minuty již bylo srovnáno. Lipovský vyrobil hrubku, když špatně rozehrál, Ondráček puk zachytil ještě v pásmu a Okál po střele bekhendem se štěstím vyrovnal. Zlín za půldruhé minuty již vedl, neboť Leška obešel protihráče a najíždějící Marušák se trefil do horního růžku. Nakonec utkání skončilo remízou, v 56. minutě Lažo uzavřel střelecký účet úvodního duelu trenčínského turnaje.

Doplňkové samostatné nájezdy: 1.série: Obdržálek 1:0, Kubiš nedal, 2.série: Stieler nedal, Marušák nedal, 3.série: Kutálek nedal, Okál nedal, 4.série: Preisinger nedal, Holík nedal, 5.série: Sloboda 2:0, Čajánek nedal.

Další výsledky 1. hracího dne: HC Košice - Slovensko "20" 6:2 (0:1, 4:1, 2:0), doplňkové samostatné nájezdy 2:4. Branky a nahrávky: 22. min M. Macejko (Deyl, Češík), 28. R. Jenčík (D. Pašek, Spilar), 30. M. Novák (Sojčík), 31. Cebák (Jenčík), 47. Matis (Slovák, Hrnka), 52. D. Pašek (Jenčík, Štrbák) - 19. Rzavský (Gašpar, Palovič), 39. Tibenský (Gachulinec, S. Horanský). Dukla Trenčín - HC Verva Litvínov 1:2 (0:1, 0:0, 1:1), doplňkové samostatné nájezdy: 2:4. Branky a nahrávky: 49. min Trefný (Komínek, Šaur) - 8. Martynek (Hanzl), 41. Hübl (Lukeš).

Další program 20. ročníka Rona Cupu v Trenčíne - Memoriál Pavla Demitru: pátek 16. srpna: HC Košice - PSG Zlín (13), HK 36 Skalica - HC Verva Litvínov (16), Dukla Trenčín - Slovensko "20" (19).