neděle 28. září 2014 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín se nechytl ani v Litvínově, mistr zůstává nadále bez bodového zisku

Hokejisté PSG Zlín prohráli v zápase 7. kola Tipsport extraligy na ledě HC Vervy Litvínov 1:5 a stále čekají na první bodový zisk v nové sezoně. Svěřenci trenérské dvojice Rostislav Vlach, Juraj Jurík prohráli jž šestý zápas v řadě. V Litvínově se utkal lídr extraligy s úřadujícím mistrem, nicméně Berani na oblíbeného soupeře v extralize (z dvanácti posledních vzájemných duelů pouze jeden prohráli) v současném rozpoložení neměli. Severočeši využili třikrát přesilovou hru, což rozhodlo o osudu utkání. Čestný gól Zlína vstřelil alespoň v samotném závěru utkání Zdeněk Okál. Tým PSG Zlín hraje v pátek 3. října doma se Spartou.

7. kolo / neděle 28. 9. 2014 / 18:20
HC VERVA Litvínov Litvínov - Berani Zlín Zlín
5:1
(2:0, 0:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 13. min Lukeš (Kubát, Ručinský), 20. Šrámek (Hanzl, Martynek), 44. Hanzl (Lukeš, Pavlík), 52. Hübl (Lukeš, Kubát), 54. Hübl (Lukeš), 59. Okál (Kotvan, Čajánek). Rozhodčí: Turčan, Wagner – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:4. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 011. Střely na branku: 23:25. Zblokované střely: 5:6. Hity: 10:17. Vhazování: 31/58 (53%) - 27/58 (47%). Průběh utkání: 5:0, 5:1.

HC VERVA Litvínov: Francouz – Chaloupka, Kubát, Pavlík, Sklenička, Pavelka, Zeman, M. Baránek – Jánský, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Ručinský – Majdan, Piroš, Trávníček – Písařík, Šrámek, Jurčík. Trenéři: Rulík, Hořava.

Berani Zlín: Kašík – Marušák, Řezníček, Žižka, Kotvan, Tesařík, O. Horák, Valenta – Balaštík, Leška, Köhler – Okál, Čajánek, O. Veselý – Ondráček, Holík, F. Čech (od 32. min Roman Vlach). Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Hokejisté Zlína nastoupili k utkání pouze se třemi kompletními pětkami. Kapitán Čajánek zaujal opět pozici centra druhé řady, když na křídlech hráli Okál a tradiční parťák Veselý. Rovněž obranné řady trenér Vlach přeházel, brankářský post zaujal opět Kašík. Berani začali slibně, gólman domácích Francouz měl problémy s ránou Čecha ze střední vzdálenosti, kotouč mu z lapačky vypadl vedle tyčky, hosté poté zvládli s přehledem oslabení po faulu Tesaříka. V 8. minutě Čajánek nebezpečně vystřelil, Francouz byl na místě. Domácí otevřeli střelecký účet zápasu ve 13. minutě, když za 24 vteřin bleskově využili přesilovku. Kubát postrčil puk na Lukeše, který dělovkou z voleje nádherně vymetl šibenici Kašíkovy svatyně. Zlín měl vyrovnání na holi vzápětí, Leška měl před sebou odkrytou bránu, ale Francouz zázračně zasáhl a kotouč vytěsnil do bezpečí. Berani poté nevyužili první početní výhodu, v síti neskončila Marušákova rána od modré podobně jako dorážka Köhlera. Lídr extraligy před první sirénou udeřil gólem do šatny. Litvínov opět ukázal, že ve využití přesilovek je momentálně nejlepší v extralize. Na konci přesné kombinace byl Šrámek, který měl před sebou odkrytou klec.

Zlín nezlomil střelecké prokletí na začátku extraligy ani ve druhé třetině. Co vycházelo v loňské sezoné, v letošním ročníku zatím nefunguje. Naprázdno vyzněla další přesilovka, když od modré vypálil pouze Žižka. Zato početní výhody v domácím provedení byly daleko nebezpečnější, dvakrát vyzkoušel pozornost Kašíka agilní Lukeš, ale kotouč v síti neskončil. Rušná situace přišla na zlínském brankovišti v polovině utkání, Hübl puk nepropasíroval za brankovou čáru, neuspěl ani Lukeš. Berani dostali další možnost na kontaktní gól po faulu Lukeše, ale všechny šance zmařil Francouz. Slušně zaplněný litvínovský stadion gól v prostřední dvacetiminutovce neviděl.

Třetí třetina začala lépe pro v pohodě hrající Litvínov. Ve 44. minutě našel Lukeš dlouhým pasem ideálně na modré čáře Hanzla, který zakončil únik blafákem do bekhendu. Berani bojovali i za nepříznivého stavu, nicméně hře chyběla především lehkost a přesnost v zakončení. Kašík měl stále plno práce, zapotil se především při bombě Lukeše. Verva dostala v 51. minutě možnost dvojnásobné přesilové hry pět na tři. Litvínov využil potřetí přesilovku v utkání, po ukázkové kombinaci střílel do odkryté brány Hübl. Závěrečné minuty již byly exhibicí pro Litvínov, pátý gól přidal druhou přesnou trefou Hübl. Čestný úspěch pro hosty přidal dvě minuty před závěrem po rychlém přečíslení Okál po ideální příhře od Kotvana. Verva sklidila zasloužený potlesk zaplněných tribun, Zlín má po šesté prohře v řadě a stále nulovém bodovém zisku na svém kontě, o čem přemýšlet.

Miloslav Hořava (asistent trenéra HC Verva Litvínov): "Byl to vyrovnaný zápas, který rozhodly přesilové hry. My jsme je dokázali využít, zatímco hosté ne. To byl hlavní důvod, že jsme získali tři body. Zlín měl ve druhé třetině při početní výhodě řadu šancí, ale se štěstím jsme to ubránili."

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Věděli jsme, že Litvínov má v současné době velmi dobrou formu. Většinu předchozích utkání zlomil v přesilových hrách. Připravovali jsme se na to, ale přesto jsme stejně inkasovali. Od toho se odvíjelo celé utkání. Ve druhé části se hra srovnala. Kdybychom dali kontaktní gól, hra by se možná srovnala. Ale při našem rozpoložení jsme neměli moc šancí. Po třetím gólu už bylo rozhodnuto a utkání se pouze dohrálo. Litvínov vyhrál po zásluze."