úterý 07. října 2014 | Zlín Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín se rozloučil s Ligou mistrů výhrou nad ledními medvědy z Berlína

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v závěrečném zápase základní skupiny D Champions Hockey League nad německým týmem Eisbären Berlín 4:2. Český šampion obsadil ve skupině druhé místě, nicméně vzhledem k pasivnímu skóre nemůže postoupit do vyřazovacích boj play off. Svěřenci Rostislava Vlacha o výhře nad sedminásobným mistrem Německa rozhodli v závěrečné třetině třemi góly i zásluhou jedné využité přesilové hry. Branky zaznamenali Roman Vlach 2, Michal Popelka a Ondřej Veselý. Český šampion nebodoval ve skupině D Ligy mistrů pouze v jednom zápase, do osmifinále postupuje z prvního místa švýcarský Fribourg-Gottéron.

4:2
(1:0, 0:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 13. min Popelka (Köhler, Balaštík), 45. Veselý (Okál, Žižka), 49. Roman Vlach (Valenta, Čech), 52. Roman Vlach (Žižka, Holík) - 36. T. J. Mulock, 50. Haase (Wissmann, Hördler). Rozhodčí: Sjoqvist (Švédsko), Hribik - Gebauer, Lederer (všichni Česká republika). Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 1 118. Střely na branku: 28:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Řezníček, Žižka, Urbanec, Čech, Valenta - Ondráček, Leška, Sedláček - Okál, Čajánek, Veselý - Holík, Roman Vlach, Fořt - Balaštík, Popelka, Köhler. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Eisbären Berlin (DEU): Niederberger - Müller, Hördler, Sharrow, Baxmann, Haase, Borer - T.J. Mulock, Talbot, Koslowski - Wissmann, Tallackson, C. Braun - Pohl, Ziegler, Rankel. Trenéři: Tomlinson, Bazany.

Oba celky vzaly utkání jako přípravu na domácí soutěže. Lední medvědi přivezli jen sedm kmenových útočníků a dva stabilní obránci ještě vypomohli v útoku. Na začátku utkání se hrálo dlouho bez přerušení bez vážnější šance na obou stranách. V 9. minutě se dostal do slibné šance po nahrávce Popelky kanonýr Balaštík, ale trefil jen gólmana hostí Niederbergera. V čase 12:20 minuty otevřel úřadující český šampion střelecký účet zápasu. K odraženému kotouči se dostal po hezké kombinaci po ose Balaštík, Köhler hbitý Popelka a protlačil puk za brankovou čáru. V závěru první části odešel za katr Braun a Beranům se naskytla první přesilová hra, hosté se však ubránili.

Úvod druhé třetiny začal v opatrném tempu, obě mužstva se soustředila především na defenzivu. Vzruch přinesl až průnik Wismanna, který však nadvakrát nepřekonal domácího brankáře Kašíka. Aktivitu Eisbärenu v polovině utkání zbrzdil faul Borera. Zlín nevyužil ani druhou přesilovku, nebezpečně pálil Veselý, ale Niederberger byl na místě. Hned vzápětí si zahráli početní výhodu i hosté, Berani se ubránili bez větších problémů. Vyrovnávací gól německého týmu přišel v 36. minutě, Mulock nabral síly na trestné lavici, po návratu na led přebruslil zlínského beka a přesnou střelou nad Kašíkův beton srovnal stav.

Třetí třetina proběhla pod taktovkou Zlína, který třemi góly rozhodl o výhře. Ve 45. minutě se prosadil umístěnou střelou z mezikruží Veselý, když Niederberger předtím vyrazil střelu Okála. Berani byli nadále aktivnější a na rozdíl dvou branek odskočili v 49. minutě. Podobnou akci jako v extraligovém duelu se Spartou předvedl Roman Vlach. Své sólo přes celé kluziště zakončil ukázkovým bekhendem pod horní tyčku. Berlín rychle odpověděl za minutu. Bek Haase si zpracoval kotouč v blízkosti brankoviště a prostřelil Kašíka mezi betony. Na konečný stav 4:2 upravil v přesilové hře šikovnou tečí Žižkova nahození svým druhým zásahem v zápase Roman Vlach. Zlín mohl přidat ještě pátý gól, střela Ondráčka se otřela kolem horního tyčky. Čajánek a spol. si pohlídali dvoubrankový náskok a dovedli zápas v klidu do vítězného závěru.

Další výsledek: Fribourg-Gottéron - Djurgaarden 3:1.

Konečné pořadí skupiny D: 1. Fribourg-Gottéron 14 bodů (skóre 21:13), 2. PSG Zlín 10 bodů (skóre 15:20), 3. Djurgaarden Stockholm 9 bodů (skóre 21:16), 4. Eisbären Berlín 3 body (skóre 14:22).

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Byl to dobrý zápas, i když obě mužstva neměla, už o co hrát. Nasazení bylo od úvodních minut značné i ze strany soupeře, který nastoupil bez řady zraněných hráčů. Bylo vidět, že Berlín patří k předním týmům německé ligy a jsou v tabulce nahoře. Jsme rádi za vítězství i za to, že jsme dali v poslední době více než dva góly. Věřím, že se zvedne hráčům po dnešní výhře sebevědomí a naše výkony v extralize budou mít stoupající úroveň."

Jeff Tomlinson (šéftrenér Eisbären Berlín): "Byl to pro nás velmi těžký zápas. Přijeli jsme do Zlína bez osmi hráčů základní sestavy, k tomu ještě kapitán Rankel odstoupil hned po první třetině. Měli jsme docela povedený den, v týmu hrálo mnoho mladých hráčů a převedli bojovný výkon. Jsou to hráči, kteří za nás obvykle nehrají, ale podařilo se nám odehrát docela vyrovnanou partii. Bohužel pro nás hrál Zlín v poslední třetině chytře. To je důvod, proč získali domácí tři body. Rád bych Zlínu popřál hodně štěstí do zbytku sezony. Vím, že mají obtížný začátek, ale doufám, že se jim bude dařit."