neděle 17. ledna 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín si vyšlápl na vládce extraligy, Berani slaví výhru nad Libercem!

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v utkání 37. kola Tipsport extraligy nad suverénem soutěže týmem Bílí Tygři Liberec 2:1. Veselý a spol. si připsali na vlastním ledě sedmou výhru v řadě a pojistili si pozici v elitní desítce. Ve vyrovnané bitvě dlouho vládli brankáři. Berani šli do vedení před polovinou utkání zásluhou využité přesilové hry. Bílí Tygři srovnali stav na začátku třetí třetiny rovněž z přesilové hry, ale vítězný gól pro zlínské barvy padl v čase 47:21 minuty. Vlachova družina srazila favorita do kolen a uštědřila týmu zpod Ještědu teprve šestou prohru v sezoně! Branky zaznamenali Tomáš Žižka a Robert Říčka. Tým PSG Zlín hraje v pátek 22. ledna v Plzni.

37. kolo / neděle 17. 1. 2016 / 15:30
Berani Zlín Zlín - Bílí Tygři Liberec Liberec
2:1
(0:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 29. min Žižka (Bukarts), 48. Říčka (Bukarts, Urbanec) - 41. Bakoš (Šimek, Bulíř). Rozhodčí: Hejduk, Mrkva - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: bez. Diváci: 5 022. Střely na branku: 30:28. Zblokované střely: 11:6. Hity: 23:11. Vhazování: 32/63 (51%) - 31/63 (49%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Urbanec - Bukarts, P. Holík, Říčka - Maruna, Cibák, Ondráček - Čachotský, Roman Vlach, O. Veselý - F. Čech, Fořt, D. Šťastný. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Bílí Tygři Liberec: Lašák - Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Vitásek, Výtisk - Bulíř, Vampola, Birner - Bakoš, Lakatoš, Radivojevič - Valský, P. Jelínek, Krenželok - Stránský, Jonák, J. Vlach. Trenéři: Pešán, V. Čermák.

Nejlepší hráči utkání: Petr Holík - Martin Bakoš.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Podali jsme dnes disciplinovaný a bojovný výkon, díky kterému jsme si vybojovali velmi důležité tři body."

Filip Pešán (hlavní trenér Bílí Tygři Liberec): ""Neodehráli jsme dobré utkání. Proti velmi dobře hrajícím domácím jsme se prezentovali podrážděně, prohráli jsme na střely, vyhráli jsme na vyloučení. To jsou dvě statistiky, které vás v utkáních venku nemohou dovést do vítězného konce. Rozhodně jsme nebyli lepším týmem. Trochu mě mrzí naprosto fatální vyloučení dvě a půl minuty před koncem v útočném pásmu, které nic neřešilo a vzalo nám šanci s utkáním ještě něco udělat. To ale není důvod, proč jsme neuspěli. Dnes vyhrál lepší domácí tým."