neděle 24. listopadu 2013 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín skóroval dvakrát v oslabení na ledě mistra, nakonec vyšel v Plzni bez bodu

Hokejisté PSG Zlín prohráli v zápase 24. kola Tipsport extraligy na ledě Škody Plzeň 2:3 a ve druhé repríze jarního finále vyšli tentokrát bodově naprázdno. Berani se ujali ve 33. minutě vedení gólem v oslabení, ale poté během 4:39 minuty inkasovali tři góly. Zlínští ještě přidali druhý gól rovněž v oslabení, nicméně vyrovnat se už nepodařilo. Branky zaznamenali Pavel Kubiš a Filip Čech. Plzeň bodovala popáté v řadě, zatímco tým PSG po čtyřech zápasech s bodovým ziskem vyšel naprázdno. Zlín hraje v pátek doma se Spartou.

24. kolo / neděle 24. 11. 2013 / 17:30
HC ŠKODA Plzeň Plzeň - Berani Zlín Zlín
3:2
(0:0, 3:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 34. min Slovák (Kratěna, Vlasák), 37. Marcel (Pitule), 39. Lev (Indrák) – 33. Kubiš (Řezníček, Leška), 49. Čech (Holík, Tesařík). Rozhodčí: Homola, Hrubý – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 4 921. Střely na branku: 23:20. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.

HC ŠKODA Plzeň: Machovský - Jiří Hanzlík (22. min Marcel), Seman, Slovák, J. Jeřábek, Mozík, Boháč - Š. Novotný, Kašpařík, J. Sýkora - Kratěna, Vlasák, Pletka - Dvořák, T. Sýkora, Hollweg - Indrák, Pitule, Lev. Trenéři: Razým a Michal Straka.

Berani Zlín: Horčička - Marušák, Valenta, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Horák, od 22. min navíc Matějíček - Balaštík, Leška, O. Veselý - Kubiš, Holík, Čajánek - Honejsek, Melenovský, Čech - Ondráček, P. Sedláček, Köhler. Trenéři: Rost. Vlach, Jurík, Hrazdira.

Do branky Zlína nastoupil místo zraněného Kašíka brankář Horčička, který se vrátil do zápasové sestavy po třech utkáních. Hned v první minutě našel Čajánek před brankou Kubiše, ale puk minul levou tyčku. Plzeňský gólman Machovský měl ve 4. minutě problémy se střelou Holíka od modré čáry, který vystřelil přes hradbu těl, ale trefil jen do hrudi domácího brankáře. V 5. minutě bylo horko před Horčičkou, z otočky vystřelil Tomáš Sýkora a puk proskákal kolem tyčky. Berani nabídli domácím úvodní přesilovou hru za příliš mnoho hráčů na ledě. Škodovka uzamkla Zlín v obranném pásmu, dvakrát pálil Pletka, ale Berani se ubránili. Domácí byli aktivnější a při druhé početní výhodě měli velkou příležitost. Ján Sýkora vypálil švihem pod horní tyčku, ale Horčička předvedl bravurní zákrok do lapačky. V závěru první třetiny zahrozil Zlín, Veselý nadvakrát nepřekonal bekhendem Machovského podobně jako Balaštík a Melenovský.

Domácí nevyužili na začátku druhé části třetí přesilovou hru. Plzeň byla blízko gólu paradoxně při hře pět na pět, z prostoru za kruhy vystřelil Novotný, Horčička vyrazil střelu špičkou betonu. Berani se dostali ve 24. minutě do rychlého přečíslení, ale Kubiš neprostřelil Machovského. Do největší šance zápasu se prodral ve 27. minutě Kratěna, prosmýkl se mezi dvěma hostujícími obránci, ale Horčička byl na místě. Zlín měl v polovině utkání poprvé výhodu přesilové hry, ale domácí se ubránili. Střelecký účet zápasu nakonec otevřel Zlín při vlastním oslabení. Na trestnou lavici odešel Köhler a hosté po 16 vteřinách skórovali. Machovský vyrazil vyhozený puk pouze před sebe a Kubiš překonal střelou mezi betony plzeňského brankáře. Domácí však nakonec prohřešek Köhlera potrestali, z prostoru kruhu poslal přesnou pumelici obránce Slovák. Plzeň po vyrovnání ožila a závěr druhé třetiny se hrál zcela v její režii. Domácí zužitkovali převahu dvěma góly v Horčičkově síti. Nejdříve mladík Marcel nahodil kotouč na hostující branku a Horčičkovi propadl kotouč mezi betony. Pro Marcela to byl první gól při premiérovém startu v extralize. Poté výborně zahrála čtvrtá řada mladíků a Lev zavěsil zblízka pod břevno.

Zlín zachránil v úvodu třetí třetiny od další inkasované branky Horčička, který vyrazil střelu nekrytého Mozíka. Berani poté nevyužili další početní výhodu při prohřešku Boháče, do šancí se dostal Leška a Balaštíkem, ale Machovský odolal. Hosté poté ve snaze o vstřelení kontaktního gólu více otevřeli hru. Vlachova družina dala paradoxně gól opět v oslabení, po rychlém přečíslení vstřelil kontaktní gól po Holíkově vybídnutí Čech. V 53. minutě mohlo být vyrovnáno, do šance se protáhl Kubiš, ale Machovský včas utěsnil betony. Berani se v závěru základní části už k vážnější šanci nedostali, Plzeň si těsné vedení pohlídala i přečkala bez újmy na skóre i krátkou power play.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Patrik Marcel - Pavel Kubiš.

Michal Straka (asistent trenéra HC Škoda Plzeň): "Rozhodla naše skvělá desetiminutovka ve druhé třetině. Do poloviny zápasu jsme neměli příliš dobrý pohyb, byli jsme málo agresivní a soupeř nás hodně přečísloval. Paradoxně nám pomohl a nastartoval inkasovaný gól v přesilové hře a zápas jsme poté otočili. Ve třetí třetině jsme si to zkomplikovali inkasovaným gólem při naší přesilovce. Nakonec jsme to ale ubojovali až do konce."

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Utkání bylo vyrovnané. O osudu utkání se rozhodlo v prostřední třetině, kdy jsme měli desetiminutový výpadek koncentrace. Inkasovali jsme tři góly a poté se už těžko stahuje náskok soupeře. Snažili jsme se, přišlo snížení nepříznivého stavu, nakonec jsme na bodík neměli. Oba naše góly jsme dali ve vlastním oslabení, což bylo o štěstí, neboť se nám to povedlo poprvé v sezoně."