pátek 20. ledna 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín srazil v derby Kometu do kolen a veze výhru za tři body!

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v utkání 40. kola Tipsport extraligy na ledě týmu HC Kometa Brno 4:2. Domácí šli hned na začátku utkání ve 4. minutě do vedení, které jim vydrželo až do 34. minuty. Berani srovnali stav a poté zásluhou využité přesilovky strhli vedení na začátku třetí třetiny na svou stranu. Vzápětí přidali třetí gól. Kometa ještě zdramatizovala zápas v samotném závěru, nejdříve přidala kontaktní gól, ale vyrovnat se jí nepodařilo. Zlín přidal definitivní pojistku na tři body gólem do prázdné klece. Branky zaznamenali Robert Říčka, Oldrich Kotvan, Petr Holík a Dalibor Řezníček. Svěřenci trenérské dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík se vrátili zpět do desítky, která zaručuje vyřazovací boje v play off. Tým PSG Zlín hraje v neděli 22. ledna doma s Litvínovem, začátek v 17:20 hodin.

40. kolo / pátek 20. 1. 2017 / 18:00
HC Kometa Brno Kometa Brno - Berani Zlín Zlín
2:4
(1:0, 0:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 4. min Haščák (Vincour, F. Král), 57. J. Káňa II (Trška, Vincour) - 34. Říčka (Blaťák, P. Holík), 45. Kotvan (Marušák, P. Holík), 50. P. Holík (D. Šťastný), 60. Řezníček. Rozhodčí: R. Čech, Hejduk - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 7 700 (vyprodáno). Střely na branku: 36:29. Zblokované střely: 13:9. Hity: 9:5. Vhazování: 33/66 (50%) - 33/66 (50%). Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4.

HC Kometa Brno: Čiliak - O. Němec, F. Král, Trška, Štencel, L. Zábranský ml., Gulaši, L. Vágner, Malec - Vincour, Čermák, Haščák - H. Zohorna, V. Němec, J. Káňa II - R. Zohorna, Nečas, Kvapil - Dostálek, F. Dvořák, Dočekal. Trenéři: L. Zábranský st., Pešout, Pokorný, Haken.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Blaťák, Řezníček, Žižka, od 30. min navíc Gazda - D. Šťastný, P. Holík, Říčka - Bukarts, Popelka, Honejsek - Okál, Chytil, O. Veselý - Kubiš, P. Sedláček, Ostřížek. Trenéři: R. Svoboda, M, Hamrlík, R. Hrazdira.

Zlín neproměnil na začátku utkání trestné střílení, které bylo nařízeno ve 2. minutě po prohřešku Gulašiho na pronikajícího Honejska. Zlínský forvard však na gólmana Komety Čiliaka nevyzrál, když svou kličku nedotáhl do úspěšného konce. Ve třetí minutě předvedl parádní zákrok zlínský gólman Kašík, který vytěsnil přesnou ránu obránce Němce mířící pod břevno. Kometa otevřela po buly střelecký účet zápasu, Haščák zůstal osamocený před brankovištěm a tečoval pobídku Vincoura přesně nad Kašíkovu lapačku. Domácí hráli poté po vyloučení Bukartse úvodní přesilovou hru, v největší šanci se ocitl Vincour, ale neprotlačil kotouč přes Kašíkovy betony. Berani se dostali do šance v 8. minutě, kdy se odražený kotouč dostal ke Šťastnému, který trefil pouze Čiliaka. Hosté byli ve druhé polovině úvodní třetiny aktivnějším týmem, šance měli Honejsek, Šťastný, Říčka a Okál, nicméně domácí uhájili těsné vedení do první sirény.

Berani pokračovali v ofenzivním pojetí i ve druhé třetině. Čiliak měl hodně práce, nevyzráli na něj Marušák a Honejsek. Hosté se dostali ve 24. minutě do velké přiležitosti, rozebrali domácí obranu, ale bek Matějíček nastřelil jen rameno brněnského brankáře. Čiliak nadále čaroval, skvělý zákrok vytáhl po střele kapitána Veselého. Berani hráli před polovinou utkání první početní výhodu, bohužel jim přesilovka nevyšla. Zlín se radoval až v 34. minutě, nejdříce Holíkova dorážka ještě minula bránu, poté našel Blaťák nahrávkou od mantinelu mezi kruhy volného Říčku, který svým jedenáctým gólem v sezoně překonal Čiliaka. Kometa paradoxně převzala po inkasovaném gólu iniciativu. Vedení odmítl Vincour, když z bezprostřední blízkosti přestřelil.

Zlín strhl vedení na svou stranu poprvé v utkání ve 45. minutě zásluhou využité přesilové hry. Za katrem seděl Káňa a jeho prohřešek potrestal za 32 vteřiny bek Kotvan, který dorazil do sítě vyraženou Marušákovu ránu. Berani mohli odskočit na rozdíl dvou gólů po akci Holíka, ale centr elitní řady orazítkoval pouze břevno. Šikula Holík se dočkal branky v 50. minutě, když skóroval z rychlého brejku. Nedříve si položil na led obránce Tršku a poté přesně zamířil do růžku domácí brány. Veselý a spol. si kontrolovali dvougólové vedení, přičemž Chytil nastřelil v 53. minutě ještě břevno. Kometa ještě zdramatizovala závěr utkání po kontaktním gólu zlínského odchovance Káni v 57. minutě. Po vyloučení Sedláčka hrála power play šest na čtyři. Kašík předvedl skvělý zákrok po střele Kvapila a definitivní pojistku pro tříbodovou výhru přidal 26 vteřin před třetí sirénou střelou do prázdné brány obránce Řezníček.

Nejlepší hráči: Tomáš Vincour - Petr Holík.

Kamil Pokorný (trenér HC Kometa Brno): „Ačkoliv hráči makali a šli jsme do vedení, na výhru to nestačilo. Soupeř hrál velmi dobře a ve druhé třetině vyrovnal. Tam si myslím, že jsme byli lepší, ale gól jsme nedali, pouze inkasovali. V poslední části jsme dostali nešťastnou branku a soupeř se potom utrhl na dva góly. Měli jsme ohromnou podporu diváků. Do poslední chvíle jsme věřili, že bychom mohli se zápasem něco udělat. Bohužel jsme na bod nedosáhli, zklamání je velké."

Robert Svoboda (trenér PSG Zlín): „Se ziskem všech bodů jsme spokojeni. Hráče musíme pochválit za předvedenou hru. Jsme rádi za zlepšení produktivity, a že čtyři branky stačily k zisku tří bodů. Získali jsme dnes všechny body po utkání v Karlových Varech, které nám nevyšlo."