středa 02. dubna 2014 | Zlin Press - Michael Kachlíř, Roman Ordelt

Tým PSG Zlín srazily čtyři góly ve druhé třetině, Berani vyšli v úvodním semifinále naprázdno

Hokejisté PSG Zlín prohráli v prvním semifinálovém zápase Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy na ledě Třince 0:4. Klíčová byla druhá třetina, ve které Berani čtyřikrát inkasovali a v závěru již nenašli síly na zkorigování nepříznivého vývoje. Čajánek a spol. mají možnost reparátu ve druhém zápase, který je na programu ve čtvrtek 3. dubna od 17 hodin opět v třinecké Werk Areně.

4:0
(0:0, 4:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 22. min Trončinský (D. Nosek, Martin Růžička), 26. Martin Růžička (Polák, Hrubec), 31. Polák (Bonk, D. Květoň), 37. Polák (Rákos, D. Nosek). Rozhodčí: Hodek, Hradil - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:0. Diváci: 4 402. Střely na branku: 38:25. Průběh utkání: 4:0.

HC Oceláři Třinec: Hrubec - D. Nosek, Galvas, Zíb, Linhart, Trončinský, Krejčí, od 38. min navíc Matyáš - Martin Růžička, Polanský, Adamský - Orsava, Bonk, Polák - D. Květoň, Rákos, Matuš - Rufer, Peterek, Hrňa. Trenéři: Kalous a Varaďa.

Berani Zlín: Štůrala - Zámorský, Urbanec, Marušák, Kotvan, Řezníček, Horák - Honejsek, Čajánek, Veselý - Balaštík, Leška, Köhler - Ondráček, Melenovský, Kubiš - Okál, Holík, Čech. Trenéři: Rost. Vlach, Jurik, Hrazdira.

Potřetí v řadě nastoupil ve zlínské brance Tomáš Štůrala. Na začátku úvodní opatrné třetiny zasahoval Štůrala po střele Linharta. V první přesilovce po trestu Polanského si Berani vážnější šanci nevytvořili. Naopak v závěru početní výhody Štůrala zlikvidoval brejkový pokus Rufera. V dalším průběhu se v pěti nehrálo dlouho. Na trestnou lavici putoval Balaštík. Pozorný Štůrala chytil střelu Zíba od modré čáry. Zlínští se ubránili bez větších potíží a pomohlo jim k tomu i následné vyloučení Martina Růžičky. Ve zbývající přesilovce Honejsek z ostrého úhlu nepropasíroval puk skrz gólmana Hrubce. Následné čtyřminutové oslabení po faulu Holíka Berani ubránili. V největší šanci domácích se v individuální akci Bonk místo přihrávky rozjel sám před Štůralu, ale na zlínského fantoma nevyzrál. V závěru třetiny byl ještě vyloučen Marušák, jehož trest rozdělila přestávka.

Vstup do druhého dějství Zlínu nevyšel. Zároveň s návratem Marušáka otevřel skóre střelou z pravého kruhu pro vhazování Trončinský. Další situace byly podle hesla nedáš, dostaneš. Při vyloučení Veselého ujel do brejku Leška, ale Hrubce nepřekonal. Zlínští o půlminutu později špatně vystřídali, což domácí potrestali. Na Štůralu se řítila trojice hráčů, z nichž Martin Růžička bekhendovým blafákem ochránce zlínské svatyně překonal. Berani se i nadále nevyvarovali vyloučení, neboť na trestnou lavici putoval Okál. Jeho prohřešek sice Zlínští ubránili, přesto vzápětí inkasovali. Povedeným bekhendovým blafákem přidal třetí gól Polák. Hosté nedokázali na nepříznivý vývoj zápasu zareagovat. Přesně tři minuty před koncem druhé části potvrdil převahu Ocelářů v ponechané výhodě druhým gólem v zápase Polák. Domácí útočník vystřelil z ostrého úhlu a jeho střelu Štůrala lapačkou vyrazil z branky. Čtvrtý gól tak rozhodčí uznali až po konzultaci s videorozhodčím.

Berani měli ve třetí dvacetiminutovce k dispozici přesilovku po faulu Orsavy. V dobré pozici vystřelil od modré čáry Kotvan, ale Hrubec si s jeho nahozením poradil. Svěřenci trenéra Vlacha zlepšili pohyb, ale přes pozorně bránící protihráče se do šancí dostávali sporadicky. Se střelou Veselého od modré čáry si Hrubec poradil. Zlínští poté ubránili 24 vteřin ve třech proti čtyřem včetně zkráceného standardního oslabení. Po chybě ve zlínské rozehrávce se dostal do šance Rákos, jenž ale nadvakrát Štůralu nepřekonal. V závěru měli Zlínští k dispozici dvojnásobnou 74 vteřinovou přesilovku po vyloučení Poláka a Orsavy. Pokazit čisté konto Hrubcovi ale nedokázali.

.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Vojtěch Polák - Jiří Marušák.

Václav Varaďa (asistent trenéra HC Oceláři Třinec): "V úvodní třetině byl na naší straně výborný pohyb, z čehož pramenily zlínské fauly. V přesilovkách jsme nebyli schopni dát uklidňující první gól. Poté jsme konečně našli recept na vstřelení gólu, ale ani z naší strany nebyla hra optimální. Zlínští měli řadu přečíslení a akcí, které bychom jim nechtěli dávat. Samozřejmě za vítězství jsme rádi."

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Dneska to bylo špatné utkání ze všech stran. Určité měřítko snesla pouze první třetina, ale jinak jsme zápas Třinci odevzdali. Ve druhé třetině jsme udělali spoustu chyb a hlavně tam byla obranná nedisciplinovanost hráčů. Dnešní zápas jsme prohráli častými vyloučeními."