neděle 14. dubna 2013 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín ve čtvrtém zápase finále neuspěl, stav bitvy o titul je srovnaný

Hokejisté PSG Zlín prohráli ve čtvrtém zápase finále play off v Plzni 2:5 a domácí Škoda srovnala stav v sérii na 2:2. Vlachovu družinu dostal do vedení v 10. minutě Tomáš Linhart, ale domácí otočili během 31 vteřin dvěma góly vývoj duelu ve svůj prospěch a měli utkání pod kontrolou. Na rozdíl jednoho gólu snížil ze samostatného nájezdu Petr Holík, ale to bylo ze strany Zlína vše. Berani po pěti výhrách v play off na soupeřově ledě tentokrát prohráli. Stav finálové série je nyní vyrovnaný 2:2, pátý zápas se hraje ve středu 17. dubna v 18.15 hodin na ZS Luďka Čajky ve Zlíně.

F4 / neděle 14. 4. 2013 / 18:15
HC ŠKODA Plzeň Plzeň - Berani Zlín Zlín
5:2
(2:1, 3:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 15. min Balej (Petruška), 15. Martin Straka (Johnson, Jan Kovář), 25. Jeřábek (Kratěna, Kašpařík), 27. Vlasák (St. Pierre), 38. T. Sýkora (Petruška, Balej) - 10. Linhart (Kostourek, Balaštík), 27. Holík ze samostatného nájezdu. Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 9:10. Využití: 1:0. Diváci: 8 236 (vyprodáno). Střely na branku: 46:30. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2.

HC ŠKODA Plzeň: Mazanec - Slovák, Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, St. Pierre, L. Poživil, Frolo, Mozík - Johnson, Jan Kovář, Martin Straka - Kratěna, Kašpařík, Vlasák - Balej, T. Sýkora, Petruška - Vampola, Lev, Dvořák. Trenéři: Razým, Michal Straka, J. Špaček a Pejchar.

Berani Zlín: J. Sedláček (41. min Štůrala) - Zámorský, Urbanec, Hamrlík, Linhart, Tesařík, Horák, Matějíček, Řezníček - Okál, Čajánek, O. Veselý - Balaštík, Leška, Köhler - Ondráček, Holík, P. Sedláček - Šlahař, Kostourek, Fořt. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdi

Před čtvrtým zápasem finále play off mezi Plzní a Zlínem pozdravil domácí Indiány mnohonásobný Zlatý slavík a plzeňský rodák Karel Gott, v hledišti oblékla modrobílý dres dvojnásobná olympijská vítězka rychlobruslařka Martina Sáblíková s trenérem Petrem Novákem. Po úvodním vhazování se puku ujali domácí, v útočném pásmu Zlína však dlouho nepobyli. Na konci 3. minuty se v dobré pozici ocitl Straka, brankáře Sedláčka nepřekonal. Neúspěšně pálil na druhé straně i Balaštík. V 7. minutě předvedl precizní defenzivní činnost Okál, vybojoval puk a řítil se sám proti Mazancovi. Před jeho bránou přibrzdil a hledal Čajánka, který byl faulován a Zlín hrál první přesilovku. Tu však nevyužil. Hosté se gólového zápisu dočkali v polovině první třetiny, když se puk odrazil od rozhodčího na Kostourka, který kotouč zavezl do útočného pásma, kde přihrávkou napříč kluzištěm našel volného Linharta, který pohotovou střelou překonal Mazance. Zlínská radost neměla dlouhého trvání, když se těsně po skončení přesilové hry domácích trefil šťastně do puku Balej a kotouč přes Sedláčkovo rameno zapadl do brány. Jen o půl minuty později dokázal do stejné brány propasírovat puk plzeňský kapitán Straka, který trefil miniaturní skulinku mezi Sedláčkovým betonem a pravou tyčí jeho brány. Minutu před koncem fauloval Horák a domácí dostali možnost začínat druhou třetinu v početní výhodě.

Domácí přesilovku nevyužili, ale vzápětí dostali k dispozici další, když Köhler trefil svou holí jednoho z plzeňských hráčů do obličeje. Tuto přesilovou hru již Plzeň využít dokázala, když se od modré čáry trefil Jeřábek. Ve 27. minutě se do úniku dostal Holík, který byl nedovoleně zastaven a rozhodčí nařídil trestné střílení. Holík si bravurně pohrál s pukem i s Mazancem a snížil náskok domácích pouze na jeden gól. Ševci po vhazování získali kotouč, nepochopitelně ho odevzdali soupeři, který této šance využil a zásluhou Vlasáka opět navýšil brankový odstup. Ve 31. minutě objel zlínskou klec zezadu Vampola, do prázdné brány však puk zasunout nedokázal. Následně se v obrovské šanci ocitl Köhler, ani on se však radovat nemohl. Ve 38. minutě propadla Vlachova družina v obraně a akci dva na jednoho zakončil Sýkora. Devět vteřin před druhou sirénou došlo k šarvátce mezi Horákem a Vampolou, oba borci vyfalovali dva menší tresty.

V poslední části základní hrací doby nahradil Sedláčka ve zlínské bráně Štůrala, kterého Indiáni ihned vyzkoušeli. Ve 42. minutě dostali Berani příležitost k vyrovnání, když se odebral na trestnou lavici Frolo. O minutu později však vysokou holí na buly zahrál Leška a poměr sil na ledě se srovnal. Ani Plzeň svou následnou přesilovku nevyužila. V 55. minutě se na trestnou lavici odebral Zámorský. V následném oslabení podržel puk ve středním pásmu Čajánek, který ještě následně našel Ondráčka, který se v obležení tří Indiánů dostal k zakončení. Trefil bohužel jen brankáře Mazance. V posledních minutách zápasu se na ledě odehrálo několik potyček, za které rozhodčí nešetřili trestnými minutami. Žádný větší trest ovlivňující další zápas nepadl, nezměnilo se ani skóre zápasu. Plzeň srovnala po výhře 5:2 stav finálové série na 2:2.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Patrik Petruška - Petr Holík

Milan Razým (hlavní trenér HC Škoda Plzeň): "Za dnešní výkon musíme kluky pochválit. Po včerejší prohře jsme divákům dost dlužili. Totálně jsme v minulém zápase vypadli z rytmu a nedařilo se nám vůbec nic. Dnes jsme do toho šli s odhodláním vše změnit a vrátit se zpátky k naší hře, která nás dovedla do finále. Zlín se dostal do vedení, a to pro nás nebylo jednoduché. Bylo důležité, že jsme zápas do závěru první části zvrátili v náš prospěch. Když soupeř ve druhé třetině snížil na rozdíl jediného gólu, přidali jsme další branku a třetinu odehráli velmi dobře. Tam jsme rozhodli o dnešní výhře."

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Dnešní zápas rozhodly přesilovky v první třetině. Dostali jsme se do vedení, ale Plzeň zásluhou přesilovek a rovněž se štěstím nám odskočila na rozdíl dvou gólů. Poté už nebylo v našich silách obrátit vývoj zápasu. Měli jsme tam ještě šanci po snížení na 2:3, ale domácí hned zvýšili opět na rozdíl dvou branek. Plzeň vyhrála zaslouženě."