neděle 04. října 2015 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín veze z Karlových Varů výhru a tři cenné body!

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v utkání 8. kola Tipsport extraligy na ledě HC Energie Karlovy Vary 2:1 a získali na západě Čech tři cenné body za výhru. Vlachův soubor šel do vedení ve dvojnásobné přesilovce již ve 4. minutě. Domácí vyrovnali na začátku druhé třetiny zásluhou proměněného trestného střílení. Rozhodující gól padl ve 35. minutě. Energie promarnila ve třetí třetině tři přesilové hry i zásluhou velmi dobrého výkonu brankáře Libore Kašíka. Branky zaznamenali Robert Říčka a premiérově se trefil ve zlínském dresu Martin Cibák. Důležitým okamžikem zápasu byl zkrat domácího kapitána Radka Dudy, který byl vykázán ve 4. minutě předčasně pod sprchy. Tým PSG Zlín hraje v pátek 9. října doma s Vítkovicemi, začátek v 17:30 hodin.

1:2
(0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 23. min Marosz z trestného střílení - 4. Říčka (A. Holík, T. Sýkora), 35. Cibák (Kubiš, T. Sýkora). Rozhodčí: Šindler, Hribik – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:4, navíc Duda (Karlovy Vary) 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: bez. Diváci: 2 863. Střely na branku: 19:26. Zblokované střely: 4:9. Hity: 16:10. Vhazování: 35/58 (60%) - 23/58 (40%). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka - Harant, Sičák, J. Tomeček, Gulaši, Dvořák, Bičánek, Weinhold - Duda, Marosz, T. Rachůnek - V. Tomeček, Haščák, I. Rachůnek - Koblasa, Bulík, Vachovec - Gorčík, Zadražil, T. Rohan. Trenéři: Mlejnek, Mariška, Kněžický.

Berani Zlín: Kašík – Matějíček, Žižka, A. Holík, Horák, Kotvan, Řezníček – Ondráček, P. Holík, O. Veselý – Kubiš, Cibák, T. Sýkora- Čachotský, Roman Vlach, Říčka – Okál, Sedláček, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Karlovy Vary začaly aktivně a již po třiceti vteřinách nebezpečně vystřelil Ivan Rachůnek, ale gólman Kašík byl na místě. Zlínu pomohla ve 2. minutě pravá tyčka, na které se zastavila dorážka z hole Bulíka. Berani se postupně osmělili a ve 4. minutě se jim naskytla přesilová hra. Za katr odešel Marosz a navíc předčasně odešel pod sprchy bouřlivák Duda, který za úder hlavou na Kotvana obdržel trest ve hře. Vlachův soubor dvojnásobnou početní výhodu využil za pouhých devět vteřin! U levé tyčky propasíroval kotouč za gólmana Závorku šikovný Říčka, vedoucí gól PSG posvětil až videorozhodčí. Hosté pokračovali dále ve výhodě, Petr Holík slibnou příležitost prováhal, neuspěli ani Sýkora, Horák a a Matějíček. Před koncem oslabení ujel Haščák, naštěstí pro zlínské barvy netrefil střelou švihem za modrou čárou bránu. Rušné okamžiky přinesla 13. minuta, nejdříve bek Aleš Holík trefil břevno a na druhé straně minul Vachovec odkrytou bránu. Domácí hráli aktivně, jenže k vyrovnání jim nevedla ani přesilovka po faulu Žižky.

Západočeši vyrovnali ve 23. minutě, když Marosz byl v úniku faulován Kašíkem a z nařízeného trestného střílení prostřelil zlínského gólmana mezi betony. Západočeši zůstali při chuti, autor vyrovnávacího gólu přestřelil zlínskou svatyni podobně jako Vojtěch Tomeček. V polovině utkání zahrozila čtvrtá řada Varů, ale Koblasa se Zadražilem nebyli v koncovce úspěšní. Zlín měl velkou šanci ve 33. minutě v početní výhodě zásluhou střely Ondráčka z mezikruží, bohužel pro hostující tým Závorka střelu vytěsnil betonem do bezpečí. Berani se dostali podruhé do vedení ve 35. minutě, Cibák prudkou ránou z mezikruží mířil přesně a prostřelil Závorku.

Ve třetině třetiny hosty výrazně podržel bezchybný Kašík. Západočeši neproměnili tři přesilovky v řadě. Gólman PSG zlikvidoval šance Bulíka, Marosze i Ivana Rachůnka. A parádní zákrok předvedl v 55. minutě, kdy lapil stoprocentní příležitost Sičáka, jemuž stačilo jen nastavit hokejku. Zlín měl ideální možnost pojistit vedení při dvojnásobné přesilovce v délce 91 vteřin, ale k vážnější akci se přes obětavě hrající Energii nedostal. Navíc po návratu z trestné lavice se dostal do brejku Ivan Rachůnek, ale Kašík byl opět na místě. Domácím v závěru nepomohla ani téměř minutová power play, Veselý a spol. uhájili cennou výhru za tři body až do třetí sirény.

Nejlepší hráči utkání: Rostislav Marosz - Tomáš Sýkora.

Tomáš Mariška (asistent trenéra HC Energie Karlovy Vary): "Bohužel jsme nedosáhli na body, což nás velmi mrzí. Na utkání jsme se hodně připravovali. Věděli jsme, že soupeř přijede s urputnou obranou na hranici faulu. O lepší úvod jsme se připravili vlastní nedisciplinovaností. Zápas se lámal ve druhé třetině, kdy jsme z mnoha šancí nedali gól a naopak sami inkasovali. Přesto musím hráče pochválit za týmový a bojovný výkon. Vydali jsme se nyní cestou, která by nám postupně měla přinést i body."

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Pro nás byl zápas velmi důležitý z pohledu postavení v tabulce a zisku bodů. Přijeli jsme do Varů v očekávání, neboť jsme měli delší herní pauzu a neměli žádnou herní praxi. To se v utkání projevilo, neboť v první třetině jsme měli špatný pohyb. Zásluhou přesilovek, které nám domácí nabídli, jsme šli do vedení a utkání se odvíjelo v náš prospěch. Vary se začaly postupem času zlepšovat. Myslím si, že zlom nastal ve druhé třetině, kdy jsme dali opět vedoucí gól. Ve třetí části jsme přestáli několik oslabení a díky výkonu gólmana Kašíka v celém zápase si odvážíme domů důležité tři body.“