pátek 11. prosince 2015 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín veze z Litvínova bod, Severočeši udolali Berany v prodloužení

Hokejisté PSG Zlín prohráli v utkání 27. kola Tisport extraligy na ledě HC Vervy Litvínov 2:3 po prodloužení a vybojovali v důležitém utkání dvou týmů ze suterénu extraligové tabulky bod. Severočeši v utkání vedli již 2:0, do vedení šli v závěru první třetiny a náskok zvýšili zásluhou využité přesilovky ve 28. minutě. Berani se nevzdali, srovnali stav šťastným gólem při vlastním oslabení osm minut před třetí sirénou. V závěru prodloužení rozhodl o bonusovém bodu pro domácí druhým gólem v zápase Miloslav Hořava. Branky Zlína zaznamenali Petr Holík a Jiří Ondráček. Tým PSG Zlín hraje v neděli 13. prosince doma od 15:30 hodin se Spartou, poté následuje reprezentační přestávka.

27. kolo / pátek 11. 12. 2015 / 17:30
HC VERVA Litvínov Litvínov - Berani Zlín Zlín
3:2p
(1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 19. min M. Hořava (Kubát, Piroš), 28. Kubát (Lukeš, Hübl), 65. M. Hořava (Sklenička, F. Pavlík) - 32. Petr Holík (Bukarts), 52. Ondráček (Kubiš, Urbanec). Rozhodčí: Hribik, Horák – Bláha, Špůr. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3 860. Střely na branku: 32:30. Zblokované střely: 13:12. Hity: 12:14. Vhazování: 43/70 (61%) - 27/70 (39%). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

HC VERVA Litvínov: Janus (41. min Horák) - Chaloupka, Kubát, F. Pavlík, Z. Sklenička, Frolo, Pavelka - M. Hořava, Hanzl, Piroš - Jánský, Hübl, Lukeš - Válek, Havlíček, Gerhát - Jurčík, Smolka, J. Doležal. Trenéři: Rulík, Šlégr.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Urbanec - Bukarts, Petr Holík, Říčka - Ondráček, Maruna, Kubiš - Štumpf, Roman Vlach, O. Veselý - Čachotský, Cibák, T. Sýkora. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Bitvu posledních dvou mistrů ze spodních pater tabulky zahájili lépe Berani. Litvínovského brankáře Januse prověřili kapitán Veselý i Kotvan střelou od modré čáry. Zlín měl hned ve 3. minutě možnost přesilové hry po faulu Kubáta, nicméně snaha hostů vyšla naprázdno. Verva se osmělila v 6. minutě, před zlínského gólmana Kašíka se prodral Hanzl. Petr Holík fauloval a rovněž domácí si zahráli početní výhodu. Kašík parádně zasáhl po střele Hübla z prostoru kruhů. Stejný hráč Litvínova nevyzrál v 10. minutě na Kašíka podobně jako Pavlík a Hořava. Severočeši měli více ze hry a velkou příležitost k otevření střeleckého účtu měli v 16. minutě. Hořava zblízka trefil pouze Kašíka a z dorážky Hanzl přestřelil bránu. Domácí se úvodního gólu dočkali před krátce první sirénou, Kubát vypálil od modré čáry, Kašík kotouč neudržel a Hořava předvedl ukázkovou kličku.

Berani začali druhou třetinu aktivně, v jejím úvodu zahrozili Veselý a Roman Vlach. Vyrovnání měl na holi ve 27. minutě Veselý, ale na Januse nevyzrál. Z následného protiútoku se Zlín dopustil faulu a Verva po 35 vteřinách trestala. Nahození Lukeše od modré čáry úspěšně tečoval ve 28. minutě obránce Kubát. V polovině utkání se dostal do úniku Sýkora, nicméně Janus jeho střelu vytěsnil ramenem. Berani se dočkali kontaktního gólu ve 32. minutě po rychlém přečíslení, kdy ukázkový bekhend do blafáku předvedl Petr Holík. Zlínští ožili a před litvínovskou bránou bylo pořádně horko. Cibák mířil těsně vedle, v koncovce neuspěli navrátilec do sestavy Čachotský a v přesilových hrách ani Štumpf nebo Bukarts.

Polovina třetí třetiny patřila Litvínovu, který si vypracoval řadu šancí, ale domácí hokejisté Kašíka nepřekonali. V zakončení vyšli naprázdno Jánský, Lukeš a Hübl. Vlachův soubor vyrovnal stav na ukazateli skóre paradoxně v oslabení, na trestné lavici seděl Matějíček, když Ondráček v 52. minutě v rohu kluziště polal kotouč na střídajícího brankáře Horáka, který si kotouč srazil do vlastní sítě! Blíže k výhře za tři body byla Verva, v 56. minutě se proháčkoval před bránu Gerhát, ale nastřelil jen Kašíka a odkrytou bránu netrefil host z prvoligového Mostu Doležal.

O bonusovém bodu pro Severočechy nakonec rozhodl závěr prodloužení. Přesný bekhend 44 vteřin před sirénu vypálil Hořava a druhým gólem v utkání rozsekl utkání.

Nejlepší hráči utkání: Karel Kubát - Petr Holík.

Radim Rulík (hlavní trenér HC Verva Litvínov): "Měli jsme určité úseky, kdy jsme nehráli špatně, ale naopak jsme měli také hluché chvilky. Hosté hráli obezřetněji do obrany, ale myslím si, že k nám přijel Zlín vyhrát. Chtěli jsme tři body, to se nám bohužel nepovedlo. Jsme rádi, že jsme rozdílový gól vstřelili my a připsali si nakonec dva body."

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): „Bylo to vyrovnané utkání. Dali jsme šťastnou druhou branku. Domácí mužstvo hrálo velmi dobře přesilové hry, v nichž nám se moc nedařilo. Chtěli jsme prodloužení uhrát do samostatných nájezdů, ale bohužel jsme to nezvládli. Domácí měli lepší bojovnost, takže si bod navíc zasloužili více."